oyuncunun adı

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Skript mi istiyorsun yoksa plugin mi yazmaya çalışıyorsun çözemedim. Plugin yazmaya çalışıyorsan eğer öncesinde elindeki mevcut kodu atmalısın ki ona göre bir şeyler söyleyebilelim. Aksi halde yaptığımız şey "spoon-feed" olur ve ben bundan nefret ederim. Maksadım buraya bu soruyu sormadan önce bir şeyler için çabalayıp çabalamadığını görebilmek.

YgtGamingTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skript mi istiyorsun yoksa plugin mi yazmaya çalışıyorsun çözemedim. Plugin yazmaya çalışıyorsan eğer öncesinde elindeki mevcut kodu atmalısın ki ona göre bir şeyler söyleyebilelim. Aksi halde yaptığımız şey "spoon-feed" olur ve ben bundan nefret ederim. Maksadım buraya bu soruyu sormadan önce bir şeyler için çabalayıp çabalamadığını görebilmek.
tamam yazabildiğim kadar yazdım fakat o dinle komutunda takılı kaldım
Kod:
package spy.deneme;

import org.bukkit.command.Command;
import org.bukkit.command.CommandSender;
import org.bukkit.entity.Player;
import org.bukkit.event.Listener;
import org.bukkit.plugin.java.JavaPlugin;

public class main extends JavaPlugin implements Listener {
    public boolean onCommand(CommandSender sender, Command cmd, String CommanLabel,String [] args){
        Player oyuncu = (Player) sender ;
        if(cmd.getName().equalsIgnoreCase(dinle))

return false ;
    }
}
Kod:
package spy.deneme;

public boolean onCommand(CommandSender sender, Command cmd, String CommanLabel,String [] args){

return false ;
    }
}

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
tamam yazabildiğim kadar yazdım fakat o dinle komutunda takılı kaldım
Kod:
package spy.deneme;

return false ;
    }
}
Kod:
package spy.deneme;

return false ;
    }
}
Bir komut oluşturmayı, classların nasıl isimlendirilmesi gerektiğini, "Main" classda bulunması gerekenleri dahi bilmiyorsun. Önce Java'yı, sonrasında Spigot API'ın wiki deki anlatımlarına bakarak temel işlemleri öğrenmeye çalış aksi halde benim sana burada anlatacağım şeyleri yapmaya çalışacaksın, beceremeyince hazır kod isteyeceksin.

karahan117

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Yaptığın şey her ne kadar sunucunun sahibi olsan da doğru değil. Adı üstünde "özel mesaj", eğer özel olmasa sana da bu mesajı gönderirler zaten. Neden üyelerinin kendi arasındaki konuşmalara bakarak gizliliklerini yok sayacaksın ki? Eğer insanların ne yazdığını okumak gibi bir takıntın varsa sana önerim en azından bunu gizlice yapmayıp direkt özel mesajı kaldırmak olacaktır zira en azından insanlar özel konuşmalarını Skype veya Discord gibi daha güvenilir yerlerde konuşsunlar, yanlışlıkla senin oltana düşmesinler. Ha illa okuyacağım diyorsan forumda sunucu tanıtımı açarken "Güvenilir sunucu" diye belirtme hatta aksine "Gizlice mesajlarınızı okuyoruz, o kadar güveniliriz" gibi bir ibarede bulun.

Nasıl yapacağına gelirsek iki temel yöntemi var, burada sana kod atmayacağım zaten paylaştığın kodlardan ne denli Java bildiğin belli o yüzden hem senin iyiliğin, hem de benim vaktim adına sadece yapman gerekenleri anlatacağım, o kadar ısrarcıysan araştırır yaparsın. İlk yöntem eklentinin sana sağladığı API ile doğrudan bu işlemi yapman. İkinci yöntem eğer kullandığın mesajlaşma eklentisinin herhangi bir API'ı yoksa PlayerCommandPreprocess Event'ini kullanmak.

YgtGamingTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yaptığın şey her ne kadar sunucunun sahibi olsan da doğru değil. Adı üstünde "özel mesaj", eğer özel olmasa sana da bu mesajı gönderirler zaten. Neden üyelerinin kendi arasındaki konuşmalara bakarak gizliliklerini yok sayacaksın ki? Eğer insanların ne yazdığını okumak gibi bir takıntın varsa sana önerim en azından bunu gizlice yapmayıp direkt özel mesajı kaldırmak olacaktır zira en azından insanlar özel konuşmalarını Skype veya Discord gibi daha güvenilir yerlerde konuşsunlar, yanlışlıkla senin oltana düşmesinler. Ha illa okuyacağım diyorsan forumda sunucu tanıtımı açarken "Güvenilir sunucu" diye belirtme hatta aksine "Gizlice mesajlarınızı okuyoruz, o kadar güveniliriz" gibi bir ibarede bulun.

Nasıl yapacağına gelirsek iki temel yöntemi var, burada sana kod atmayacağım zaten paylaştığın kodlardan ne denli Java bildiğin belli o yüzden hem senin iyiliğin, hem de benim vaktim adına sadece yapman gerekenleri anlatacağım, o kadar ısrarcıysan araştırır yaparsın. İlk yöntem eklentinin sana sağladığı API ile doğrudan bu işlemi yapman. İkinci yöntem eğer kullandığın mesajlaşma eklentisinin herhangi bir API'ı yoksa PlayerCommandPreprocess Event'ini kullanman olacak.
msg değil /F chat yazışmaları sen beni çok yanlış anladın be ve ben bakmayacağım spy rolüne sahip kişiler onların klan görüşmelerini görüp kendi klanlarına iletecek

karahan117

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
msg değil /F chat yazışmaları sen beni çok yanlış anladın be ve ben bakmayacağım spy rolüne sahip kişiler onların klan görüşmelerini görüp kendi klanlarına iletecek
Burada yanlış anlaşılacak bir şey yok, kendiniz sadece bir oyuncudan ve ona gelen özel mesajları görmesinden bahsetmişsiniz. Faction ile alakalı bir şey yok. Ters köşe oynamaktan ziyade doğrudan düşüncenizden vazgeçtiğinizi söyleseniz sanki biraz daha az yalancı veyahut güvenilir olurdunuz lakin bu ideolojiyi sadece sunucunuz içerisinde değil, forumda da eksiksiz bir biçimde yansıttığınızı görüyorum.

Son düzenleme:

YgtGamingTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Burada yanlış anlaşılacak bir şey yok, kendiniz sadece bir oyuncudan ve ona gelen özel mesajları görmesinden bahsetmişsiniz. Faction ile alakalı bir şey yok. Ters köşe oynamaktan ziyade doğrudan düşüncenizden vazgeçtiğinizi söyleseniz sanki biraz daha az yalancı veyahut güvenilir olurdunuz lakin bu ideolojiyi sadece sunucunuz içerisinde değil, forumda da eksiksiz bir biçimde yansıttığınızı görüyorum. İyi günler.
hiçbir zaman böyle bir düşüncem olmadı
kendi özelimin izlenmesinden/okunmasındanda memnun olmam
istemediğim birşeyi niye başkasına yapayım
town of salemde spy rolü yokmu hani
mafyanın mesajlarını görüyor
bu spy da grup mesajlarını görücek mesela
a oyuncusu : şu gruba saldıralım
b oyuncusu : tamam silahları hazırlıyorum
spy oyuncusu : bu mesajları yazdılar grup olarak hazırlanamlıyız
özel hayata saygım vardır
ve beni tanımadan öyle bir düşüncem olduğunu nereden çıkardınız lütfen kimseye ön yargılı yaklaşmayın
hayır yani inanmıyorsanız skype yazışmalarımıda

Son düzenleme:

karahan117

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
hiçbir zaman böyle bir düşüncem olmadı
kendi özelimin izlenmesinden/okunmasındanda memnun olmam
istemediğim birşeyi niye başkasına yapayım
town of salemde spy rolü yokmu hani
mafyanın mesajlarını görüyor
bu spy da grup mesajlarını görücek mesela
a oyuncusu : şu gruba saldıralım
b oyuncusu : tamam silahları hazırlıyorum
spy oyuncusu : bu mesajları yazdılar grup olarak hazırlanamlıyız
özel hayata saygım vardır
ve beni tanımadan öyle bir düşüncem olduğunu nereden çıkardınız lütfen kimseye ön yargılı yaklaşmayın
Kendinizi açıklamanızın lüzumu yok, az çok nasıl biri olduğunuza dair bilgilerim var. Eğer ki maksadınız buysa kesinlikle üstünüze alınmayın, eğer ki maksadınız bu değilse ben size yine de nasıl yapabileceğinizi söyledim.

YgtGamingTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kendinizi açıklamanızın lüzumu yok, az çok nasıl biri olduğunuza dair bilgilerim var. Eğer ki maksadınız buysa kesinlikle üstünüze alınmayın, eğer ki maksadınız bu değilse ben size yine de nasıl yapabileceğinizi söyledim.
skype mesajlarımıda attım size artık anlamışsınızdır amacımın o olmadığını.
ve bende kendimin egoist bazı durumlarda kolay sakinleşip,sinirlenen biri olduğunu biliyorum ama ben yalan söylemem.