Oyunmu Arıyorsunuz=Warframe

Eriniy

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Aşağıdaki resimler oynadığım oyundan.Grafik ayarları en eski pc de bile sorunsuz çalışıyor.Bu resimler benim laptop ile oynarken alındı.
1-Online
2-PVP Var.
3-PVE Var.
4-Açık dünya var.Toplamda yer altı mağaraları,şehirleri ile 3 açık dünya.Büyüklüğünü anlamanız için 3 senedir birinde bile tüm mağaralarıı bulamadığımı söylemem yeterli sanırım.
5-Farklı oyun türleri var.Sağ kalma,eskort,kurtarma,savunma,kazı,sabotaş gbi ve bunlar farklı gezegen veya uzay gemilerinde oynayabileceğiniz birçok açık dünya veya açık dünya olmayan haritalarda geçiyor.
6-Oyunda mürettebatı olan ve bu mürettebatın görünüşleri,silahları,görevleri ile yeteneklerini seçebileceğiniz.Örneğin uzay geminizin silahlarını kullanabilen,pilot olabilen yada geminize saldırıldığında içine sızıldığında savaşabilen askerler gibi seçeneklerini olan bir savaş geminiz var.Oyunda görevlerei yapınca ücretsiz alınıyor ama isteyen hemen para ilee alabiliyor.Alması ücretsiz iken 5-6 saat.Özellikleri ve silahları dahil olmak üzere istedğiniz gibi geliştirilebiliyor.Ha unutmadan isterseniz mürettebat yerine arkadaşlarınızla uzay savaşlarına katılabilirsiniz.Biri gemiyi kullanır,biri turretleri diğeri ana silah mesal yada biride makine dairesinde tamirle ilgilenebilir.Olmadı diğeride uzaya çıkıp düşman gemilerinin içine girip içerden patlatabilir.Evet evet uzay gemilerinin içine girip içindeki mürettebatı öldürüp gemiyi patlatabilirsiniz.Yada o gemiyi çalıp düşmana karşı kullanabilirsiniz.Bu açık dünyadada ufak gemilere bile yapılan bir şey.Hatta oyunda turretleri,kapıları filan heklemek de var.
7-Oyunda craft sistemi var.Silahların özelliklerini istediğiniz gibi ayaladığınız modlama sistemi var.Parçalarını ayrı ayrı seçebileceğiniz ve üretebileceğiniz silahlar yada değişim geçiren silahlarda var.Bu farklı özellikle yetenekleri olan birçok savaşırken yanınızda olan robot,kedi,köpk gibi eşlikçi içinde geçerli.
8-Oyunda şimdiye kadr duyduğunuz veya oyunlarda gördüğünüz her türlü silah var.Uzayda ninja kılıcı ile oynamak isterseniz sorun yok ama füze atarla yada ok ve yaylada oynayabilirsiniz.
9-Oyunda 45 civarında farklı yeteneklerde warframe ismi verilen bir çeşit savaş robotu olan kahramanalr var.Bunları İnsan olan operatr kontrol ediyor.
10-Oyunda yörüngede dolaşan ve craft ile diğer oyunla alakalı herşeyi yapabileceğiniz orbiter isimli geminiz var ve tamamiyle keyfinize göre döşeyebiliyorsunuz.
11-Oyunda warframler harici birde transformers gibi değişim geçiren 2 robotunuz var.
12-Oyunda kaykay sistemi var.Havada uçan ve savaş yada yolculuk için kullanabilen özelleştirebileceğiniz kaykaylar.
13-Oyunda tıpkı kaykay gibi 5 farklı özellikle uzayda yada haritada uçmanızı sağlayan özel uçuş giysileri var.
14-Oyunu warframe yada yukarıda yazılan hiçbir silahı,aleti kullanmadan sadece insan olarak oynamak mümkün.Buna operatör deniliyor ve tamamiyle kendi istediğiniz gibi tasarlayabileceğiniz özel silahları ve farklı yetenekleri oluyor.
15-Oyunda diyelim kredi kartı ile bin dolarlık skin,renk,silah etc aldınız.Oyun için kredi karı ile alabileceğiniz yada oyun içi markette kullanabileceğiniz palatinium isimli para birimi ile hesabınıza bin dolarlık para da yükleyebilirsiniz.Bu paranın oyun içi takası serbest.Bin dolarlık bir platimium yada eşya oyunu uzun süedir oynayan bir oyuncunun yaklaşık olarak 6 saatte toplayabileceği bir miktar.Özetle parayla satılan her şey oyunda bedavayada alınıyor ve bu kolay.Hatta oyunda para kazananlar bile var.
16-Oyun çok büyük oyunun tamamını görmek bir iki sene alabilir.Zaman harcadıkça daha güçlenirsiniz.
17-Oyun büyük olduğu kadar karmaşık.Alışmak ve öğrenmek zaman alabiliyor.Bu aslında artısı sıkılmıyorsunuz.
18-Oyunda birçok hikaye görevi var.Hikayesi oldukça iyi ve sürükleyici içinde korku oyunlarına taş çıkartacak birçok hikaye var.
19-Oyunda clan sstemi var ve clanınızı istediğiniz gibi dekore ediyorsunuz.Birçok silah ve warframe ile değişik şeyler clanlarda araştırılıp üretiliyor.Dekorasyon kısmı ise başlı başına sınırsız seçenekler barındıran yeni bir oyun gibi.Örneğin bir clanda kutupdaki eskimoları gördüm bir kalanda trasnformesdaki optimus prime heykelini.Benim clanımda oman perileri var.Mesala bir odada ama oda okadar büyük ki yani görmeden anlaşılmaz.
20-Oyunda gizlilik üzerine dayalı görünmez olabilen warframler de var.Mesala gizlice bir düşmana yaklaşık arkasından bıçaklayaiblirisniz.Casus görevleride var.
21-Oyunda birçok bos var.Yeni oyuncular içinde kolay olanları gibi eski oyuncular için zor olanları bile var.
22-Oyundaki warrame ve operatörü,siahları eşlikçi robot kedi köpekleri özelleştirme ve görünüşlerini değiştirme olayı okadar gelişmiş ki asla birbirinin aynı iki oyuncu göremezsiniz.Mesala reimlerdeki nova prme.İstersme sihayda olur istersem pempe,yeşik gibi.Milyonlara renk ve seçenek ile kostüm var.
23-Oyundaki tüm görevleri isterseniz yalnız isterseniz diğer oyuncularla yada istediğiniz arkadaşınızla oynayabilirsiniz.
24-Oyunda çeşiti müzik aletleri var ve herhangibi bir şarkıyı bunlarla çalabilirsiniz.İsterseniz bir yada birden fazla arkadaşınızla orkestra kurun.Hatta müzük çalarak oynanabilen bir warframe var.
25-Oyunda oyun içi dükkandan alışveriç yaparken kullandığınız kredi kartı ile yükleen para birimini oyunda oyanrken düşen eşyaları satarak kazanabiliyorsunuz mesala resimdeki warframeler parçalardan oluşuyor .Gövde kafa sistemler gibi.Oynarken diyelim bunların bir parçası düştü.Dükkan açın satın.Bunu hergün yapabilirsiniz.
26-Oyunu türkçe oynyabilirsiniz ben ingilizce tercih ediyorum.
27-Oyunda açık dünyalarda havyan avı yapılabilir,sniper tüfeği ile uyuşturarak yakalayabilrisiniz.Yada öldürbilirsiniz ve bu hayvanların bazılarını eşlikçi olarak yanınıza alabilirsiniz.
28-Oyunda açık dünyalarda maden lazeri ile maden çıkarabilirsiniz bir oyunda gördüğüm en iyi maden çıkarma burda.
29-Açık dünyalada balık avlayabilirsiniz.Elinizde zıpkın yer altı mağaralarındak su birikintilerinden tutun nehirler ve denizlere kadar.
30-Oyunun en eski bilgisayarda bile çalışabileceğini ve ücretsiz olduğunu yazmışmıydım?Unutmadan birde kendinize ait kamp ile apartman daireniz var dekore edebileceğiniz.EVET BEDAVA.EVET EN ESKİ PC DE BÖYLE GÖRÜNÜYOR.EVET SKİNLER BEDAVAYA ALINABİYOR ASLINDA her şey.
Warframe0000.jpg
Warframe0001.jpg
Warframe0002.jpg
Warframe0010.jpg
Warframe0041.jpg
Warframe0004.jpg
Warframe0027.jpg
Warframe0026.jpg
Warframe0025.jpg
Warframe0075.jpg

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
1- oyunun tek online kısımları event görevleri, relic görevleri ve eso.
2- pvp yok, developerlar tarafından resmi olarak terk edilmiş resmen.
3- oyun tamamen pve odaklı, leş gibi zekaya sahip aptal moblar kesiyorsunuz.
4- "açık dünya"sı girip maden toplayabileceğiniz mağaralardan ve şehir npclerinden alabileceğiniz bounty görevlerinden ibaret sadece.
5- yıldız sistemindeki tüm noktaları temizledikten sonra bir daha kazı, savunma ve casus görevlerinin suratlarına ihtiyacınız olmadıkça bakmıyorsunuz. kalan diğer görevleri ise kendinizi geliştirmek için sürekli tekrarlıyorsunuz.
7- craft sistemi nispeten iyi olsa da, meta silahlarını kullanmadığınız sürece bir hiçsiniz. oyunda satın alınabilir ya da materyal toplayarak craftlanabilir 400'ten fazla silah mevcut ama bunların çok büyük çoğunluğu gerçekten çöp silahlar.
8- ^
15- oyunda her şeyi kasmak kolay değil. bir parçasını düşürebilmek için kan ter dökeceğiniz o kadar çok şey var ki. ha bir de çok çok şanslıysanız 1000 dolar değerindeki 21500 platinumu 1 saatte bile kasabilirsiniz.
16- düzenli oynadığınız taktirde 1 yıldan kısa sürede oyundaki tüm içerikleri görmüş olursunuz.
18- oyunun korku temalı sadece 1 görevi var ve hiçbir korku oyununa taş çıkarmaz.
21- eski oyuncular için 9999 seviye moblar bile zor değil.
22- sentient volt kostümü geldiğinde aynı renkleri kullanan 3 volt prime denk gelmişti esoda silah kasarken. ahım şahım bir özelleştirme sistemi yok.
30-oyun eski bilgisayarlarda iyi çalışamayabiliyor. optimizesi sıkıntılı bir oyun ve oyun motoru da bozuk.

kısacası ruhunuzun sömürülmesini istiyorsanız buyrun. ÜCRETSİZ.

Eriniy

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Özelleştirme kısmı renklerden ibaret değil sadece.Kaplamalar bile artık değişebiliyor.Örneğin diyelim ki volt resmini verdim.Eski oyuncular için 9999 lvl bile zor değildir.Bu doğru ama bir oyuncunun 9999 lvl öldürebilmesi için oyunda parayla satılmayan,trade edilemeyen bir şeye sahip olması gerekir.İsmi Primed Sure Footed.450 gün oyuna gien herkese oyun hediye eder.Online oyunun her kısmı.Her görev diğer oyuncularla beraber oynanabiliyor tek kişilik olanlar hikaye görevleri.Açık dünyalarda yarışlar,boss avları,dayanıklık koşuları,balık avı,maden çıkarma,hayvan avı.Tüm meta silahlar bende var.Meta silahlar yüksek düzeyde kullanılmaz.Oyunun ilk başlarında elde ettiğiiz silahlar doğru modlama ile 9999 lvl öldürmek için kullanılır.Oyundaki silahların %90 oranı 9999 lvl da kullanılabilir.Oyundaki en popüler silah ise orda işe yaramaz meta olduğu halde ve kimse kullanmaz.9999 lvl videolarına bakarsanız oyundaki en popüler iki silah olan Kuva Bramma ve Kuva Zarr kullanmaz kimse.70 lvl üstüne dikkatli oynanamdığında tüm oyuncular anında ölebiliyor artık.Yeni düşman tipleri var ve eximus düşmanları geliştirildi hem görseli,hem yetenek hemde yapay zeka olarak.Kazı görevlerinde sadece kazı görevlerinden alabileceğiniz bir kaynak çıkar cryotics diye.Bu kaynak kullanılarak onlarca silah yapılır.Birçok geliştirme yapılır ve birçok warframe için gereklidir.Oyunun tüm warframlerine sahip olsanız bile düzenli olarak farmına ihtiyaç duyarsınız.Korku teması oyunda hemen her anda sizi yakalayabilir oyundaki sistemde zaten başınıza ödül konuluyor.Bunun üstüne demios dahil olmak üzere hemen her hikaye demesek bile hikayelerin yarısında korku teması vardır.Epitaph isimli tabanca resimdeki.9999 lvl içindir.Hasar verecek bir buildi yoktur ama 9999 lvl için genelde kullanırız.Ignis wraith.Birçok oyuncunun ilk en iyi ve popüler silahıdır.Resimdeki 9999 lvl için kullanılır ama rivensiz..Diğer silah convectrix ise hemen hemen hiç kimsenin kullanmadığı bir silah.9999 lvl için en iyi silahlardan biri denilebilir.Riven modları bu tür buildlerde kullanılmaz.Birçok oyuncu bin dolar civarında plat verse bile popüler silahların riven modlarına buildleri bozarlar.Acemiler içindir.Bu tip buildleri öğrenmek ve oyunu tamamiyle öğrenmek iki seneden fazla sürer.Kopyalamakla olmaz buildleri.Kullanımları farklıdır.Örneğin epitaph hasar vermediği halde neden kullanırız gibi.Yada ilk verdiğim rsimlerdeki çifte tabanca 9999 lvl da bile kullanılabilir.Ama kimse kullanmaz oyunda genelde.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Warframe0084.jpg

Not:Ben plat yada oyun için kredi farmı yapmıyorum.Relic bile açmıyorum.Bende oyundaki her şey vardır.Evet her şey.Oyunda zırhlarda vardır görsel olarak birbirinin tıpkısının aynısı iki kişi bile yüzlerce zırh,aura ve pelerin seçenekleri yüzünde faklı görünür.Bunuda ekleyim dedim.Tüm şehirler yada social hublarda diğer oyuncular bir araya gelir.Bazı bölgelerde aynı anda onbinlerce kişi olduğu için özellikle belirli aktiitelerin olduğu yerlerde 100 e yakın server açılır.Atıyorum zariman girdiniz ortalama 4 server var şu anda.Yoğun olduğu zamanalrda bu 100 civarında idi.İnternetten veye oyunu kısa bir süre oynayıp bilmeden yorum yapmayın trolleme amaçlı olsa bile.Kendinizi küçük düşürüyorsunuz.

Son düzenleme:

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
sence benim yaptığım bu yorum oyunu sadece bir süre oynamış insanın yorumu olabilir mi? 2013'ün yaz mevsiminden beri oyunu belirsiz aralıklarla oynuyordum. new war görevi geldikten birkaç hafta sonra MR27 hesabım banlanınca zaten oynamaktan sıkılmış olduğum oyunu bırakma kararı aldım. bir daha da suratına bakacağımı düşünmüyorum.

şu anda sen alakasız argümanlar göstererek çok severek oynadığın bir oyunun fanboyluğunu yapıyorsun ve bana kendimi küçük düşürdüğümü söylüyorsun. benim maddelerimdeki her şey tamamen doğru. tekrardan sana bütün hepsini senin alakasız argümanlarına karşı argüman niteliğinde açıklayayım.

Özelleştirme kısmı renklerden ibaret değil sadece.Kaplamalar bile artık değişebiliyor.
ben sadece renklerden ibaret demedim ki. en başından beri var bu olan özelleştirme seçeneği yeni mi geldi?
alt tarafı warframelerine aksesuarlar takıyorsun. çok fazla takılabilir aksesuar olduğu için binlerce kombinasyon yapabiliyorsun bu da insanlara en iyi özelleştirme sisteminin bu oyunda var olduğu illüzyonunu veriyor. sadece iyi. ahım şahım bir şeyi yok.

Bu doğru ama bir oyuncunun 9999 lvl öldürebilmesi için oyunda parayla satılmayan,trade edilemeyen bir şeye sahip olması gerekir.İsmi Primed Sure Footed.450 gün oyuna gien herkese oyun hediye eder.
bununla neyi iddia etmeye çalışıyorsun anlamadım. eski oyuncular için 9999 seviye zor değil demişim. oyunda 450 gün kalabilmişsen zaten eski oyuncu olma yolunda ilerliyorsundur.

Online oyunun her kısmı.Her görev diğer oyuncularla beraber oynanabiliyor tek kişilik olanlar hikaye görevleri.
teknik olarak oyunun her kısmı online zaten. benim demek istediğim yıldız sistemindeki görev noktalarının singleplayer gibi hissettirmesi. şansın varsa matchmakingde o görevi hostlayan bir iki kişi bulursun. oyunun tüm online kısmı halihazırda yıldız sisteminin büyük bölümünü temizlemiş ve kendisini geliştirmeye devam etmek için gelen event görevlerini, relic görevlerini, eidolon avını, profit-taker avını, ESO'yu vs... yapan kısım. lütfen yeni hesap açıp yıldız sisteminin başlangıç kısmını temizlemeni istiyorum.

Açık dünyalarda yarışlar,boss avları,dayanıklık koşuları,balık avı,maden çıkarma,hayvan avı.
aa ne güzel. boss avları benim bahsettiğim bounty görevlerinin içinde zaten.

Meta silahlar yüksek düzeyde kullanılmaz.Oyunun ilk başlarında elde ettiğiiz silahlar doğru modlama ile 9999 lvl öldürmek için kullanılır.Oyundaki silahların %90 oranı 9999 lvl da kullanılabilir.Oyundaki en popüler silah ise orda işe yaramaz meta olduğu halde ve kimse kullanmaz.9999 lvl videolarına bakarsanız oyundaki en popüler iki silah olan Kuva Bramma ve Kuva Zarr kullanmaz kimse.70 lvl üstüne dikkatli oynanamdığında tüm oyuncular anında ölebiliyor artık.Yeni düşman tipleri var ve eximus düşmanları geliştirildi hem görseli,hem yetenek hemde yapay zeka olarak.
hmmmm, doğru. lato'ya, lex'e, akjagara'ya, furis'e, bolto'ya iyi bir yatırım yapıp, onu sp'de 9999 seviye mob kesmek için kullanabilirim. ama dur, ne? meta silahı epitaph'a bu yatırımın yarısını yaparak daha mı fazla sonuç alıyorum?
gerçi yeni gelen güçlendirilmiş eximus birlikleri oyunun dengesini biraz altüst ediyor. öldürmesi gerçekten zor.

Epitaph isimli tabanca resimdeki.9999 lvl içindir.Hasar verecek bir buildi yoktur ama 9999 lvl için genelde kullanırız.Ignis wraith.Birçok oyuncunun ilk en iyi ve popüler silahıdır.Resimdeki 9999 lvl için kullanılır ama rivensiz..Diğer silah convectrix ise hemen hemen hiç kimsenin kullanmadığı bir silah.9999 lvl için en iyi silahlardan biri denilebilir.Riven modları bu tür buildlerde kullanılmaz.Birçok oyuncu bin dolar civarında plat verse bile popüler silahların riven modlarına buildleri bozarlar.Acemiler içindir.
"genelde kullanırız" deyince kendi kırık argümanını paramparça ettin.

neden riven modlar kullanılmaz biliyor musun? çünkü META SİLAHLARI. META SİLAHLARI popüler silahlardır ve riven dispositionları DÜŞÜKTÜR. çünkü neden? ZATEN GÜÇLÜ olan META SİLAHI, riven modlarla İLAHİ BİR SEVİYEYE yükselmemesi için. yeni çıkan silahların riven dispositionları neden düşük sanıyorsun?

her prime access updatelendiğinde tekrar dengelenen riven sistemi gerçekten acemiler için mi yoksa oyun bilgisi yeterince yüksek veteranlar için mi?

Bu tip buildleri öğrenmek ve oyunu tamamiyle öğrenmek iki seneden fazla sürer.Kopyalamakla olmaz buildleri.Kullanımları farklıdır.Örneğin epitaph hasar vermediği halde neden kullanırız gibi.Yada ilk verdiğim rsimlerdeki çifte tabanca 9999 lvl da bile kullanılabilir.Ama kimse kullanmaz oyunda genelde.
aksomati prime'ı neden kullanmadıklarını iyice düşün bence.

oyuncu, oyundaki hasar sisteminin nasıl işlediğine dair az bir fikir sahibi olduğunda zaten bir silahta hangi mod diziliminin iyi iş çıkaracağını bilir. bu çok zaman alır gerçi, o doğru.

he bu arada screenshotlarında gösterdiğin dizimler zaten o silahların en iyi dizilimlerinden. duruma göre şu modu çıkar şu modu tak demek bir şeyi değiştirmiyor.

oyunda bir silah neden meta olur biliyor musun? popülerliği yüksekse. bak bakayım ikincil silahlardan ve birincil silahlardan hangi silahlar meta. hmmm? screenshotlardakiler tanıdık silahlar.

Korku teması oyunda hemen her anda sizi yakalayabilir oyundaki sistemde zaten başınıza ödül konuluyor.Bunun üstüne demios dahil olmak üzere hemen her hikaye demesek bile hikayelerin yarısında korku teması vardır.
1653494607036.png

bu hikaye görevlerinin kaçında korku teması ağır olarak işlenmiş say bana.

Not:Ben plat yada oyun için kredi farmı yapmıyorum.Relic bile açmıyorum.Bende oyundaki her şey vardır.Evet her şey.Oyunda zırhlarda vardır görsel olarak birbirinin tıpkısının aynısı iki kişi bile yüzlerce zırh,aura ve pelerin seçenekleri yüzünde faklı görünür.Bunuda ekleyim dedim.Tüm şehirler yada social hublarda diğer oyuncular bir araya gelir.Bazı bölgelerde aynı anda onbinlerce kişi olduğu için özellikle belirli aktiitelerin olduğu yerlerde 100 e yakın server açılır.Atıyorum zariman girdiniz ortalama 4 server var şu anda.Yoğun olduğu zamanalrda bu 100 civarında idi.İnternetten veye oyunu kısa bir süre oynayıp bilmeden yorum yapmayın trolleme amaçlı olsa bile.Kendinizi küçük düşürüyorsunuz.
tamam bu neyin karşı argümanı?

Son düzenleme:

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
ek olarak ikinci alakasız karşı argümanlarını duymamak için konuyu takipten çıkıyorum. sana çok severek oynadığın oyunda iyi eğlenceler diliyorum. ben sadece gerçekleri söyledim. herhangi bir hate speech ya da aşağılama yok.

ücretsiz mmo looter-shooter bir oyun. tek ödediğiniz bedel zamanınız. kolay gelsin!