Paladins Kaç GB - Paladins Sistem Gereksinimleri (Teknik Rehber)

Gamer

Gamer
En iyi cevaplar
0
115444

115445

Paladins Kaç GB?
[Genel Teknik Rehber]
Sevgili dostlarım konuma hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Uzun zamandır konu hazırlamıyordum ve sizlere bir Paladins konusuyla geliyorum. Kahvelerinizi almayı unutmayın, konumu yalnız bırakmayan bir dost gibidir kahve. Hadi başlayalım.

Paladins
15 Eylül 2016 tarihinde yayımlanan bu oyun, efsanevi kılıçlara, büyülü özellikleriyle ejderlere, goblinlere ve sayamayacağımız birçok şeyi barındırıyor. Birinci şahıs nişancı oyunları arasında olması da onu özellikli kılıyor. Paladins, birçok oyunun ilerisindeki popülerliği yakalamış ve 25 milyonu geçecek şekilde birçok oyuncuya sahip olmuş. Oyunumuz Hi-Rez stüdyosu tarafından yayımlanmış olup birçok beğeni kazanmıştır. Onu en iyi yapan özelliği ise ücretsiz olması. Evet, yanlış duymadınız. Paladins'i ücretsiz oynayabilmektesiniz. Ücretsiz oynadığınız için de ücretsiz çevrimiçi oyun keyfi yaşayabilmektesiniz. Ayrıca şunu söylebilirim ki oyunumuz çok iyi bir bilgisayara ihtiyaç duymuyor, oyunumuz güzel olmayan bilgisayarları da hoş karşılıyor.

Paladins Sistem Gereksinimleri
Paladins'in sistem gereksinimlerini iki bölüme ayrılır.

a) Minimum
Minimum, en küçük anlamına gelmektedir. Biz de ilk olarak Paladins'in en küçük sistem özelliklerini şunlarla ele alacağız.

1-) İşletim Sistemi: Bazı uygulamalar ve programlar için en çok kullanılan yazılım türüdür. İşletim sistemlerine örnek verecek olursak buna en uygun Windows olur. Windows pencere anlamına gelmekte ve en çok kullanılan işletim sistemi olmaktadır. Paladins de işletim sistemi olarak minimum Windows 7'nin 64 bitinde veya daha yeni sürümlerinde oynanılmalıdır.

2-) İşlemci: Herhangi bir yazılımı işletebilen devredir. İşlemci olarak Paladins, Core 2 Duo 2.4GHz'yi tercih etmektedir. Olur da bu olmazsa bir de Athlon X2 2.7GHz uygun görülüyor.

3-) Bellek: Bilgisayarın hafızasını güvende tutan bölümdür. Bellekler sayesinde bilgisayarınızdaki veriler kaydedilebiliyor ve verileri kaybetmiyorsunuz. Bellekler gb(cigabayt) ile gösteriliyor. Paladins için minimum 4 GB Ram'a ihtiyacınız var. Ram dediğimiz şey ise kaydeden veri alanına benzeyen bir şeydir.

4-) Ekran Kartı: Bilgisayara girdiğinizde gördüğünüz her şey görüntüdür ve görüntüleri görebilmek için ekran kartına ihtiyacınız olur, ekran kartı buna yarar. Ekran kartı ile oyunlarınızı daha kaliteli oynayabilir, videoları veya resimleri daha kaliteli şekilde sunabilir, görüntülemek istediğiniz şeyi kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ekran kartı için Paladins'in minimum tavsiyesi Nvidia'nın GeForce 8800 GT'sidir. Bu ekran kartını alırsanız Paladins'i kaliteli görüntüyle oynayabilirsiniz; fakat minimum seviyede.

5-) Depolama: Bu da bellek özelliğini gösterir fakat daha kalıcıdır. Bir elektrik kesintisinde veya arızalarda bilgisayarın verileri kaybolunmaz ve kaydedilmiş olur. Bir nevi yan bellektir. Paladins ise depolama için 30 GB kullanılabilir alanı öneriyor.

6-) Ses Kartı: Sesleri işlemeye yarayan kartlara ses kartı denir. Ses kartları sayesinde oyundaki sesleri duyabilmekte, kendi sesinizi duyurabilmektesiniz. Ses kartı için de DirectX öneriliyor. Paladins'te ses kartı olarak DirectX'i kullanmanız sizin için iyi olacaktır.

b) Önerilen
Önerilen, oyunun size önerdiği sistem gereksinimlerine denir. Oyunun size önerdiği gereksinimleri sizlere sunacağım. Fakat önceden tanımını yaptıklarımın önerileni vereceğim.

1-) İşletim Sistemi: Paladins'in önerdiği işlem sistemi Windows 8 ile Windows 10 arasıdır ve 64 bit için geçerlidir.

2-) İşlemci: Paladins'i işleten işlemci için önerilen Intel Core'nin i5-750'yle 2.67GHz veya AMD Phenom II X4 965, 3.4GHz işlemcileridir.

3-) Bellek: Paladins için önerilen hafıza(bellek) ise 6 GB Ram'dir. Böylelikle hafızanız(belleğiniz) sayesinde daha iyi bir şekilde verilerinizi kaydedebileceksiniz.

4-) Ekran Kartı: O güzel görüntüleri veren ekran kartımız için Paladins'in önerisi Nvidia GeForce GTX 660'dır. Ha, bunu alamadınız mı yoksa ? O zaman Paladins'in bir diğer önerisi olan ATI Radeon HD 7950'yi alabilirsiniz.

5-) Ağ: Bilgisayarın sahip olduğu alanla iletişimde olabilmesidir. Paladins, sizin Genişbant İnternet bağlantısına sahip olmanız durumunda daha iyi oynayabileceğinizi düşünüyor. Bu yüzden bu internet bağlantısını tercih etmekten kaçınmayın.

6-) Depolama: Minimumda 30 GB kullanılabilir alan isteyen Paladins, önerilende de 30 GB kullanılabilir alan istiyor. Bak bu işi sevdim.

7-) Ses Kartı: Depolamada minimum ve önerilen aynıydı. Aynı şekilde Paladins, bu sefer de minimumda olduğu gibi DirectX'i tercih etmektedir.

Paladins Yükleme
Öncelikle Steam oyunu olduğu için Steam'den kayıt olmalısınız. Kayıt olduktan sonra da Paladins oyununa tıklıyoruz. Sonra oyunu oyna düğmesine tıklıyoruz ve gerekli işlemleri yapıyoruz. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra da oyununuzun keyfini çıkartmayı unutmayın!
İndirme sitesi -=) store.steampowered.com

Paladins Kaç GB?
Paladins'i oynayabilmek içinse 10 GB'lık alana ihtiyacınız vardır.

Son
Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim.