Yardım Parsec Gecikme Sorunu

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Parsec, bulut tabanlı oyun oynamanızı sağlayan bir yazılım. Ben burada İngiltere üzerinde bulunan bir makinede oyun oynuyorum. Normal gecikmem 74 ms ve online aksiyon oyunu oynamadığım için rahatlıkla oynanmaktadır. Ha bu arada genellikle 74-78 ms arası ve anlık gecikmeleri saymıyorum bile. Onlar sorun değil. Asıl sorun şu ki bazen zaman zaman uzun süreli gecikmeler giriyor. Gecikme 100 ms üzerinde olunca sürekli çökme meydana geliyor. Tabii bunu Türkçe sözcüklerle anlatmaya gayret ettiğim için net anlamamış olabilirsiniz. Kısacası 100 ms üzerinde oynanacak gibi değil, donma ve aşırı gecikme vs. oluyor. 100 ms gibi gözükse de anlık olarak 1000 ms olup düşüyor. Sorun da burada.

2 makinede de aynı bölgeye ve farklı bölgelere internet hız testi yaptım. Sonuçlar normal çıktı. Makinelerde de bir sorun yok. Başka neleri kontrol etmem gerekir? Sorunun sebebini nasıl anlarım?

Parsec ısrarla hangi makinede oynuyorsak o makinenin bağlantısını kullandığını söylese de ben şüpheliyim bu konuda. Bunlar ara bağlantı kullanıyor bence. Sizce sorun ne olabilir?