PES 2018 En İyi Oyuncular

MrHero

Ölmedim
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Screenshot_1.png

PES 2018 En İyi Oyuncular

Merhaba arkadaşlar! Bugün size PES 2018'in en iyi oyuncularından bahsedeceğim.

Screenshot_2.png

1- Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo (Genel Dereceleri: 94)

Tabii ki de kimlerin 1. sırada olduğuna şaşırmadık. PES 2018'de FIFA'dan farklı olarak iki oyuncunun genel derecesi aynı. (FIFA'da Ronaldo 94, Messi 93) Bence şu an daha adil olmuş. FIFA'da Ronaldo kapak olduğu için genel derecesinin Messi'ye göre yüksek olması normal tabii ki.

Screenshot_3.png

2- Luis Suarez (Genel Derecesi: 92)

PES 2. sırada Luis Suarez'e yer vermiş. Ben tam tersine 2. sırada Neymar'ın olmasını beklerdim. Daha adil olabileceğini düşünüyorum çünkü şu an baktığımızda Neymar Suarez'den daha iyi bir profil çiziyor. Paris Saint-Germain'e de 222 milyon euro'ya gitmesi de bunu doğruluyor.

Screenshot_4.png

3- Neymar (Genel Derecesi: 91)

Üst kısımda da dediğim gibi Neymar'ın Suarez'den daha iyi olduğunu düşünüyorum. PES illa ki Suarez'i yüksek tutmak istiyorsa en azından ikisinin de genel derecesini eşit tutabilirdi. Neymar belki 93 bile olabilirdi.

Screenshot_5.png

4- Manuel Neuer (Genel Derecesi: 91)

Tartışmasız şu an dünyanın en iyi kalecisi olan Neuer, burada da hak ettiği değeri görmüş. Gerçekten tebrik edilesi bir performans sergiliyor fakat bu seneki sakatlığından dolayı ve yaşından dolayı seneye genel derecesi düşebilir.

Screenshot_6.png

5- Zlatan Ibrahimovic (Genel Derecesi: 90)

Yükselen yaşına rağmen hala futbol oynamaya devam eden Ibrahimovic, hala yüksek bir genel dereceye sahip. Bunun en büyük nedenlerinden biri Manchester United'da forma giymesiydi fakat en son Amerika'nın yolunu tuttu. Bu nedenle büyük bir düşüş yaşamasına kesin gözüyle bakıyorum.

Screenshot_7.png

6- Robert Lewandowski (Genel Derecesi: 90)

Dünyanın en iyi forvetlerinden birisi olan Lewandowski, şu anda Bayer Münih'ten ayrılmak istediğini açıkladı. Genel derecesi düşebilir fakat performansını devam ettirirse aynen devam eder.

Screenshot_8.png

7- Antoine Griezmann (Genel Derecesi: 90)

Son yılların en iyi forvetlerinden biri olan Griezmann, yükselişte olarak devam ediyor. Daha güçlü bir takıma gittiği takdirde kesin olarak dünyanın en iyi forveti olacağını düşünüyorum. 26 yaşında olmasına rağmen çok iyi bir futbolcu.

Screenshot_9.png

8- Gareth Bale (Genel Derecesi: 90)

Her zaman genel derecesinin düşük olduğunu düşündüğüm birisi. En son ki Şampiyonlar Ligi maçında attığı 2 golle takımını şampiyonluğa taşıdı. Belki seneye genel derecesi artar fakat artmamasının ana sebebi çok sakatlanarak form düşüklüğü yaşaması ve bu nedenle yedek kalması. Bale hala daha iyi olabilir.

Screenshot_10.png

9- Gonzalo Higuain (Genel Derecesi: 89)

Tam hatırlamıyorum fakat 1-2 sene önce Juventus'a giderek kendini gösterdi ve şu an bu durumlara geldi. Daha öncelerde Real Madrid'de oynamasına rağmen şu an daha iyi bir grafik çiziyor fakat bana sorarsanız Napoli'deki oyununa göre biraz daha aşağıda kalmış durumda.

Screenshot_11.png

10- Arjen Robben (Genel Derecesi: 89)

33 yaşında olmasına rağmen hala 89 derece de olan Robben bence biraz fazla bir genel dereceye sahip. Seneye çok puan kaybedeceğini düşünüyorum. Kesinlikle düşmesi gereken oyunculardan biri. Bayern Münih'te de artık sürekli oynayamıyor.

Screenshot_12.png

11- Alexis Sanchez (Genel Derecesi: 89)

Son olarak Manchester United'ın yolunu tutan Alexis Sanchez, kariyer olarak gayet artışta gözüküyor. Genel derecesinin diğer senelerde artacağına kesin gözüyle bakıyorum. (En azından düşeceğini düşünmüyorum.)

Screenshot_13.png

12- Eden Hazard (Genel Derecesi: 89)

Son olarak gelelim Hazard'a. Tartışmasız Belçika'nın ve Chelsea'nın vazgeçilmezi olan Eden Hazard, şu an müthiş bir başarı örneği gösteriyor. Belki Barcelona gibi takımlarda oynasa dünyanın en iyi futbolcularından biri bile olabilir. Potansiyeli var. Sadece biraz daha çalışıp gayret göstermesi gerekiyor.

Evet arkadaşlar konumu okuduğunuz için teşekkürler. İyi Forumlar!​