PHP ile Eklenti Sistemi

S

sergun26

Ziyaretçi
Merhaba, PHP az buçuk biliyorum, ancak şu hook olaylarını hiç anlamıyorum. Eklenti sistemi yapımının mantığını ve işleyişini bana anlatabilecek var mı?

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Eklenti sisteminden kastınızı anlayamadım, biraz açıklayabilir misiniz? Böylece biliyorsam yardımcı olabilirim

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Örnek olarak MyBB eklentileri.
O kadar geniş bir proje düşünüyorsanız bir framework'te çalışmannız sizin için daha hızlı ve kolay olur. Aklınızdaki sisteme uygun bir framework seçebilirsiniz.

hacii_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Eklentiler sınıflardan ve fonksiyonlardan oluşur. O eklentiyi kendi çalışma alanına include edersin hazır fonksiyonlar seni bekler:
En önemli amacı: çok kod yazmaktan kurtarır.
Hiç fonksiyon yada sınıf oluşturdun mu ? Eğer oluşturduysan az çok mantığını kavraman gerek.

S

sergun26

Ziyaretçi
Eklentiler sınıflardan ve fonksiyonlardan oluşur. O eklentiyi kendi çalışma alanına include edersin hazır fonksiyonlar seni bekler:
En önemli amacı: çok kod yazmaktan kurtarır.
Hiç fonksiyon yada sınıf oluşturdun mu ? Eğer oluşturduysan az çok mantığını kavraman gerek.
Fonksiyon oluşturdum, ancak sınıflar bana karışık geliyor.

hacii_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Fonksiyon oluşturdum, ancak sınıflar bana karışık geliyor.
öğrenmenin yolu bol bol örnek yapıp mantıgını kavramaktır sana birkaç basit örnekle yardımcı olabilirim. jsfiddleden online olarak çalıştırayım biraz seni. facebook var mı ?

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim bildiğim sınıfıları extend ederek yapılıyor ,kancalamanın mantığı o değilmiydi

hacii_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Benim bildiğim sınıfıları extend ederek yapılıyor ,kancalamanın mantığı o değilmiydi
evet doğrudur. fakat mantığını biraz örneklersek daha iyi anlayabiliriz. arkadaş mantığını öğrenmek istiyor bence bir kaç örnek yapsak anlayacak gibi.