PHP MySQL'dan Kategori'ye Göre Veri Çekme ?

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

MySQL'dan verileri belirlediğim kategoriye göre çekmeyi denedimde beceremedim ne yapmam gerekiyor ?
PHP:
<?php
        $animesor=$db->prepare("SELECT * FROM animeler WHERE animeler.anime_ad=A;");
        $animesor->execute();

while ($animecek=$animesor->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)) {
      ?>
          <h1><?php echo $animecek['anime_ad'] ?></h1>
          <p><em data-new-link="true"><?php echo $animecek['anime_detay'] ?></em>
          </p>
        </div>
      <?php } ?>
"animeler.anime_ad=A" kısmını sayı olarak çektiğimde yani "animeler.anime_id=1" diye çektiğimde sorunsuz bir şekilde çekiyor fakat bana lazım olan bu değil benim belirlediğim A - B - C - D - E diye kategoriler var bunlara göre çekmek istiyorum. Tablom aşşağıdaki gibidir;

@Admicos

Son düzenleme:

LeaderOS

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kod:
<?php
    $animesor=$db->prepare("SELECT * FROM animeler WHERE kategori_ad = ?");
    $animesor->execute(array("A"));

foreach ($animesor as $animesor_oku) {

?>
        <h1><?php echo $animesor_oku['anime_ad'] ?></h1>
        <p><em data-new-link="true"><?php echo $animesor_oku['anime_detay'] ?></em></p>
<?php
    }
 ?>

dene bakalım büyük ihtimal çalışacaktır.

TheCaz

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Biraz geç olacak ama belki cevabı bulamamışsındır diye yazıyorum.Öncelikle bu kodda PDO kullanmışsın yeni başlayanlar için Mysqli object-oriented en iyisi olur diye düşünüyorum çünkü temel programlama mantığında ilerliyor.Sorunun cevabı ise eğer yalnış anlamadıysam çok basit. Sadece "SELECT * FROM animeler WHERE animeler.anime_ad=A;" olan kısmı kategorini A ya göre çekmek istediğini varsayarsak "SELECT * FROM animeler WHERE animeler.kategori_ad=A;" olarak değiştir.Bu durumda eğer anime_detayı çekersen "dassasd" çıktısını alırsın.Eğer sorunu yalnış anladıysam daha detaylı yaz.Yardım ederim.