PL Bilenler Ve Bilmeyenler Hakkında.

Sizce Yazdıklarımı Haklı Buluyormusunuz Yoksa Bunların Yanlış Oldugunamı İnanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

TheBlood34

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
Minecraft
Arkadaşlar Merhaba Benim Sormak İstedigim Bir Kaç Soru Vardıda Hemen Konuya Girmek İstiyorum

1-) Minecraftta Plugin Ögrenme Videoları Çeken Birsürü İnsan Var Ve Çektikleri Videolarda Direk Kodlamaya Başladıkları İçin Hiçkimse İzledikleri Videolardan Hiçbirşey Anlamıyorlar Sıfırdan Plugin Yazma Videoları Çekenler Var Ama Ne Kodladıkları Programları Video İçinde Anlatıyorlar Ne Neyin Üstüne Kodladıklarını Nede Kodların Ne Anlama Geldigini Anlatıyorlar Lütfen Aranızda Yardımcı Olmak İsteyipte Video Çekip Youtubeye Veya Başka Biryere Atıcaksa Bunlara Dikkat Etmenizi Rica Ediyorum

2-) İnternette Sosyal Medya Da İnstagram Facebook Youtube Discord v.s Plugin Kodlamayı Bilen Arkadaşlara Bağzı İnsanlar Plugin Kodlamak İstiyorum Bende Sizin Gibi Olmak İstiyorum Diye Özelden Yazıyorlar Ama Neden Plugin Kodlayan Arkadaşlar Bu İnsanlara Hiç Yardım Etmiyor Yardım Ediyorlarda Bizmi Görmüyoruz Bu İnsanlar Hiçkimseye Yardım Edemiyceklerse Plugin Satışlarının Kötüye Gitmesi Hakkındada Laf Etmemeleri Gerektigini Düşünüyorum Kimse Kimseye Yardımcı Olmıycaksa İnsanlara Suç Atıp Kendinizi Övmeyin Lütfen.

İYİ FORUMLAR

PhsyXBullet

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kesinlikle dogru buluyorum.

Insanlari anlamiyorum gercekten. Etrafindaki insanlara yardim etmiyorlar. Bu konuyu yazma dusuncesindeydim fakat arkadas zaten yazmis. Kesinlikle hakli:1:

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
İlk konuda haklısın ben Spigot kütüphanesini ve Javayı öğrenirken hiç video izlemedim. Yapım gereği birisinin anlattığı bir içeriği anlayamıyorum ve birçok insan mantığı es geçtiği için hafızam çok iyi olmadığından ezbere yapamıyorum. Bu sebeple hiç video izlemeden kendim deneyip yanılarak başlangıçta bukkit sonradan spigot forumlarından, stackoverflow'dan ve w3schools'dan öğrendim. Ne yapmak istediğime karar verip kararım doğrultusunda neler yapmam gerektiğini ingilizce araştırdım. Tabi arada sorular sorarsın yazılım bilen arkadaşlarına ama öğrenme aşamasında bu sorular çok basit ve çok basit bulunabilecek sorular ve aynı zamanda bu sorular bir algoritmayı veya algoritma hatasını içermiyor. Daha çok bu ne demek tarzı olduğu için bilen bir kişi için cevaplaması ölüm oluyor. Ama aksi takdirde sorulan algoritma veya algoritma hataları matematik problemleri olduğu için çözmek bilen kişi için bile zevkli geliyor. Bu sorulara neden cevap vermiyorun 2. kısmıydı.
Yukarda belirttiğim kaynakların ilk ikisi spigot kütüphanesi için diğer ikisi ise java kütüphanesi için. Ayrıca bir iki kütüphane öğrenilerek ben yazılımcıyım denebilir tabi ama iyi bir yazılımcı birçok dilde farklı kütüphaneleri bilerek olunur.

TheBlood34

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
İlk konuda haklısın ben Spigot kütüphanesini ve Javayı öğrenirken hiç video izlemedim. Yapım gereği birisinin anlattığı bir içeriği anlayamıyorum ve birçok insan mantığı es geçtiği için hafızam çok iyi olmadığından ezbere yapamıyorum. Bu sebeple hiç video izlemeden kendim deneyip yanılarak başlangıçta bukkit sonradan spigot forumlarından, stackoverflow'dan ve w3schools'dan öğrendim. Ne yapmak istediğime karar verip kararım doğrultusunda neler yapmam gerektiğini ingilizce araştırdım. Tabi arada sorular sorarsın yazılım bilen arkadaşlarına ama öğrenme aşamasında bu sorular çok basit ve çok basit bulunabilecek sorular ve aynı zamanda bu sorular bir algoritmayı veya algoritma hatasını içermiyor. Daha çok bu ne demek tarzı olduğu için bilen bir kişi için cevaplaması ölüm oluyor. Ama aksi takdirde sorulan algoritma veya algoritma hataları matematik problemleri olduğu için çözmek bilen kişi için bile zevkli geliyor. Bu sorulara neden cevap vermiyorun 2. kısmıydı.
Yukarda belirttiğim kaynakların ilk ikisi spigot kütüphanesi için diğer ikisi ise java kütüphanesi için. Ayrıca bir iki kütüphane öğrenilerek ben yazılımcıyım denebilir tabi ama iyi bir yazılımcı birçok dilde farklı kütüphaneleri bilerek olunur.
insanlar birbirlerine yardımcı olurlarsa ögrenmek çok kolay olur hiçkimse hiçkimse nin dilinden anlamıyor herkes ayrı bir dilden anlatıyor bu güzel yorumun için teşekkürler ama kimse nerden başlıycagını ve temelini nerden nasıl atıcagını ögretmiyor buda resmen bizi resmen ormanda aç susuz kendini geliştirmeye çalışan ama gelişemeyen bir insana çeviriyor

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
@TheBlood34 Spigot kütüphanesinin temelini anlatan bir video çekebilirim boş olursam. Ama javanın temeline inip anlatamam ^^ Çünkü java zamanla oturuyor videoyla anlatmam zor olur.

TheBlood34

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
@Geik Böyle Bir Video Çekersen Buraya Da Linkini At Bende Paylaşırım :)

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ab ben plugin yazmak istiyom nasıl yazcam dediğinde ne yapmalarını bekliyonuz ki
Herkes git java öğren diyo ve haklılar
1.de ne dediğine dair hiçbir fikrim yok bi de xd

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki etrafımda Java bilen ve beni Java'da güzel yerlere gelmeme yardımcı olan çok insan var. Özellikle aralarından 2 kişi gerçekten bana güvendiler ve ben bırakmak istememe rağmen elimi bırakmadılar. Burada anlatmak istediğim şey; 3-5 kişi ile yaşamış olabilirsiniz bunu; evet. Ancak genelleme yapmanızı pek doğru bulmuyorum açıkçası. Ayrıca; gerçekten Java öğrenmek isteyen varsa, 0 bilgiye sahip olsa da kapıma gelebilir. ChiaX#6271 den ulaşabilirsiniz bana. İyi forumlar.

kingOf0

Marangoz
En iyi cevaplar
0
1) birçok dilde bazı şeyler aynıdır, kimse "plugin öğrenme" videosunda bunları anlatmaz. Ayrıca, güncel olarak seri bir şekilde video çeken insan sayısı gerçekten az, internette bulduğunuz çoğu kaynak eski ve artık kullanımdan kalkmış (deprecated) durumda. En azından birçok youtube videosu için bu geçerli. Birkaç istisna hariç İngilizce seviyeniz yeterliyse ve değişken nasıl oluşturulur, method nedir gibi basicleri biliyorsanız akihiron'un bana önerdiği ama benim hiç dinlemediğim The Source Code'u takip edebilirsiniz. Şuanda bildiğim birçok şeyi herhangi bir kitaba, bir kişiye, siteye veya kursa bağlı olmadan yüzlerce siteden yapmak istediğim şeyi araştırarak, daha önce yapılmış örnekleri inceleyerek öğrendim.

2) Evet, sen görmüyorsun. Algroritechler gibi birçok topluluk geldi geçti, insanlara yardım etti.

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anlamak ve öğrenmek farklı şeyler. Anlamadan videoda gördüklerini yapıp yazdığın kodu deneyip test ettikçe nasıl çalıştığını anlayabilirsin. Benim genel öğrenme mantığım bu, önce taklit ederim sonra ettiğim taklitten öğrendiğim şeyleri kullanarak kendi fikirlerimi gerçekleştirmeye çalışırım ki bu deneme yanılma sürecinde anlamaktan öğrenmeye geçiş yapıyorum :D.

Plugin yazmayı öğrenmek isteyenlere bir kaç şey önerebilirim;

Intellij IDEA kullanın ide olarak.
Minecraft extensionları kullanın, bu tarz eklentiler hızlıca plugin için gerekli dosyaları oluşturuyor plugin.yml, pom.xml falan.
Bilmediğiniz bir şeyi yapacaksanız taklit edin, hazır yazılmışını bulun internetten yapıştırıp anlamaya çalışın nasıl çalıştığını.
Java öğrenin, java öğrenmeden yazdığınız her kod çalışsa bile çöp olacaktır.
CommandExecutor, Listener, API, EventHandler, Configuration API, main.class ne olduğunu öğrenin.
Plugman eklentisini kullanın, bu eklenti ile sunucuyu kapatmadan plugin ekleyebilir, devre dışı bırakabilirsiniz.