play.creation-network.com > Emek Skyblock Yeni Açıldı | FLY Çeki - Creation Çiftlik ve Çiftçi - Yüksek Performans - NO P2W

BlackKpoT

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Sunucu IP Adresi
play.creation-network.com
Oyun Sürümü
1.8 - 1.17.1
Sunucu Slotu
Sınırsız
Sunucu Türü
Emek Skyblock

Son düzenleme:

rizely53

Marangoz
En iyi cevaplar
0
sürüm biraz eski yinede sunucu fena sayılmaz. diğer sunuculara nazaran zaten çok iyi başarılar diliyorum

BlackKpoT

Marangoz
En iyi cevaplar
0
sürüm biraz eski yinede sunucu fena sayılmaz. diğer sunuculara nazaran zaten çok iyi başarılar diliyorum
Çok teşekkür ederim. Türkiye daha yavaş yavaş +1.8 üstü sürümlere alışmaya başladı ama hala 1.8. ci tayfa daha ağır baskın o yüzden 1.8 açıyorum. İleride 1.16.4 açmayı düşünüyorum ama önce sistemleri öğrenmem gerek.​

xCraweL

+ MC.CRAXYNW.COM +
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Diğer sunucularda görmediğimiz bazı sistemler var kendinize özgü ve hoş bir sunucu olmuş umarım gelişirsiniz :)

HellNo

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0

Merhaba

Adım Arda. 2013'ten beri bu işlerle uğraşıyorum. Sizlere kaliteli bir sunucu kurmak için her gün daha fazla bilgi öğreniyorum. Bugün CreationV2 ile karşınızdayım. V1'e göre daha fazla yenilikçi bir sunucu oldu. Tabii ki Emek sunucudan şaşmadık. Sunucuya Minyon eklentisini ekleyip Emek Skyblock sunucusu açtım diyemezdim. Şimdi diyeceksiniz ki "Madem öyle neden uçuş çeki bulunduruyorsun? İnsanlar uçmadan adasını geliştirsin.". Buna cevabım şöyle:

Sunucumda VIP üyelerde uçuş yetkisi bulunuyor ama oyuncularda bulunmuyordu. Bu sebeple P2W oranını minimuma indirmek adına oyunculara da uçuş hakkı tanımak istedim. Kesinliklikle P2W'lik %100 engellenemez çünkü sunucu aylık kirasını, reklam ücretlerini, eklenti ücretlerini ödemek zorunda.
. . .

Neden bu sunucu Türkiye'nin P2W oranı minimum olan sunucu? Neye göre bu yargıya ulaştın?​

Yukarıda bir örnek vermiştim. Diğer örneklerimi vereyim:
Sunucumuzda blok seviyeleri ve puanları mevcut. VIP üyelerimiz spawnerlardan elde ettiği demirleri bloğa dönüştürüp adasına koyarak ada seviyesini çok rahat bir şekilde arttırabilir. Arttırabilir mi? Bu sunucuda hayır. Normal taşın verdiği seviye xp'si ile demir bloğun verdiği seviye xp'sini aynı yaptım. Yani adasına blokları döşeyerek kimseden daha önde olamayacaklar.
O zaman VIP üyeler demirleri bloğa dönüştürmeyip markete satarsa ne olur? Bu cevaplayayım:
Sunucumuzda bir adet demiri sattığınızda elde edeceğiniz gelir 0.1$'dır. Bir havucu, buğdayı, patatesi sattığınızda elde edeceğiniz gelir 0.3$'dır.

Umarım aklınızdaki P2W hakkındaki soru işaretleri kaybolmuştur.

Sunucuya ilk girdiğinizde:

/bilgi paneline bakmanızı önemle rica ederim. Çünkü sunucuda bulunan bütün özellikleri, yapmanız gerekenleri orada tanıttım. Hâlâ bilmedikleriniz olur ise oyun içi Destek Ekibi size hizmet vermek için hazır.

Sunucudaki Sistemler:​

Oyunu uzun soluklu yapmak istememden dolayı çoğu şeyi değiştirdik. Eski sunucumuzda 2-3 haftada oyunu bitirirken bu sunucuda bitirmeniz uzun zaman alacaktır. Şöyle ki:
Örnek:
Otomatik sisteme sahip olan ürünlerin fiyatını düşürdük ki oyuncular otomatiğe bağlayıp hayatsız gibi AFK bırakmasınlar diye. Oyun bu eğlenmeniz gerekiyor. Kaktüsün tanesi 0.1 TL idi. Oyuncular 100x100 büyüklüğünde 100 katlı farmlar yapıyordu. Bunun önüne geçmek için değerini düşürdük. Artık 0.04TL den satılıyor. Durumu dengelemek için havuç, patates, buğday gibi ürünlerin satış fiyatını üç kat arttırdık.
/bilgi:
Bilgi menüsünü açar.
/is: Ada menüsünü gösterir.
/biletler: Savaş biletlerini gösterir. Ücretsiz ve Premium olmak üzere ikiye ayrılır.
/sistemler: Sunucuda bulunan belli başlı sistemleri, yenilikleri gösterir.
/market: Sanal market ve Oyuncu market olmak üzere 2 ye ayrılır.
/takas [Oyuncu Adı]: Oyuncular ile takas yapmanızı sağlar.
/sandıkdüzeltme: Sandıklarınız her açışınızda otomatik olarak düzelir.
/envanterdüzeltme: Envanterinizi her açışınızda otomatik olarak düzelir.
/sç: Satış çubuğu elde edersiniz. Sandığa sağ tıklayarak içindeki satılabilir ürünleri market fiyatına satarsınız.
/çekyaz [Miktar]: Belirlediğiniz miktara göre para çeki oluşturursunuz.
/sohbetmodu: Sohbeti kendiniz için kapatıp açabilirsiniz.
/süre ve /topsüre: Sunucudaki oyun sürenizi ve oyun süre sıralamasını görebilirsiniz.
/eventbilgi: Event saatlerini öğrenebilirsiniz.
/sat: Elinizdeki eşyayı satar.
/hepsinisat: Envanterinizdeki satılabilir tüm eşyaları satar.
/tablo: Sağ tablonun kapatılmasını veya açılmasını sağlar.
. . .
Eğer Elmas veya Zümrüt rütbesine ulaştıysanız ve yapılacak hiçbir şey yoksa Rebirth Sistemi ile adanız sıfırlanır.
Elmas rütbesindeyken Rebirth atılırsa: [R1] tagı ve 1x Demir Blok Spawner verilir.
Zümrüt rütbesindeyken Rebirth atılırsa: [R1] tagı ve 2x Demir Blok Spawner verilir.
Rebirth tagları 3 tanedir. Her Rebirth attığınızda ödülleri tabep edebilir ve tagınız yükselir. Örn: [R2] ve [R3]

Sunucu Özellikleri:

İşlemci: Ryzen 9 3900X
RAM: 10 GB

Sunucu IP adresi: play.CreationIsMine.com
Sürüm: 1.8 - 1.16.4
Slot: 1938

- Sunucu haritası Creation Network'e aittir. -​
Parası olana güzel server tamamıyla pay to win yani ayrıcalık için tl yatırmanız şart yetkililer de birbirinden rezil zaten tavsiye etmiyorum

BlackKpoT

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Parası olana güzel server tamamıyla pay to win yani ayrıcalık için tl yatırmanız şart yetkililer de birbirinden rezil zaten tavsiye etmiyorum
Bunu yazan kişi yere kazmasını düşürüp otomatik eşya silinmesi sebebiyle kazmasının kaybolduğunu iddia edip /enderchest'inde kazmasını bulduğum şahıstır. Yeni hesap açıp böyle sahtekârca bir karalama işine girişmiştir. Kendisini azminden dolayı tebrik ediyorum.​

Sismei

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Güzel bir sunucuya benziyor, sistemlerize baktığım hoş buldum, kısa zamanda büyürsünüz dileğiyle.​

ElezCinar

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
P2W olmayan bir sunucu ve bu zamanlarda böyle bir sunucu bulmak zor. Sunucu içerisinde ki samimiyet çok iyi, herkes birbiriyle çok iyi anlaşıyor. Yetkililer görevini çok iyi yapıyor. Aktiflik bakımından gerçekten çok iyi, hiçbir zaman yalnız kalmıyorsunuz. Gerçekten BlackKpoT eline sağlık çok güzel sunucu yapmışsın. Her gün yeni güncellemeler getiriyor ve sunucu daha iyi yerlere geliyor... :)

BlackKpoT

Marangoz
En iyi cevaplar
0
P2W olmayan bir sunucu ve bu zamanlarda böyle bir sunucu bulmak zor. Sunucu içerisinde ki samimiyet çok iyi, herkes birbiriyle çok iyi anlaşıyor. Yetkililer görevini çok iyi yapıyor. Aktiflik bakımından gerçekten çok iyi, hiçbir zaman yalnız kalmıyorsunuz. Gerçekten BlackKpoT eline sağlık çok güzel sunucu yapmışsın. Her gün yeni güncellemeler getiriyor ve sunucu daha iyi yerlere geliyor... :)
Çok teşekkür ederim eski ekip arkadaşım :)