Playerunknown's Battlegrounds Nedir ? Nasıl Oynanır ?

YasirUS

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

Nedir ?
Son zamanlarda gündemde olan adını hep duyduğumuz Playerunknown's Battlegrounds bizim kullandığımız ismiyle PUBG nedir ? PUBG optimizasyon sorunları olmasına rağmen milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır hatta steam çok satanlarda yerini üst sıralarda almıştır. PUBG Bluehole taradından yazılan bir hayatta kalma oyunudur.

Nasıl Oynanır ?
Oyun başlangıcında yaklaşık olarak 100 kişi bir sunucuya bağlanır. Başlangıç adasından uçağımız kalkarak Erangel yani haritamızın bir noktasından geçer uçak her seferinde farklı noktalardan geçtiği için her oyun farklı yerlerde atlayabilmekteyiz. Haritada belirlediğimiz konuma geldikten sonra uçağımızdan "F" tuşunu kullanarak atlıyoruz bizden önce rakiplerimizin inmesini istemediğimiz için tam dik bir şekilde yüksek bir hızla rakiplerimizden önce yere inmeye çalışıyoruz. Atladığımız yerde biri varsa ilk hedefimiz bir silah bulup onları loot yapmadan engellemek oluyor. Oyundaki herkes bir yere atladıktan sonra oyun bize bir safe noktası belirliyor 3 dakika içinde belirlenen o safe noktasına doğru gitmemiz gerekiyor. Bizi götüren uçak tekrardan gelip haritanın bir noktasına drop atıyor ve bu drop içinde evlerde bulunmayan şeyler çıkabiliyor. Her seferinde safe çemberi dahada küçülüyor ve düşmanlara bir adım daha yaklaştırıyor. Safe her küçülmesinde dışardakilere verdiği hasar kat kat artmakta. Asıl amacımızsa iyi loot yapıp rakiplerimizle savaşıp hayatta kalarak 1. Olmak.

Karakter Seçimi
Oyuna başlarken kendimize bir karakter oluşturuyoruz önemsiz gözüksede aslında karakter oluşturmak oyun başlangıçında çok önemli. Seçeçeğimiz karakterin kadın olması bizi pusucu oyun tarzında bir adım daha ileri taşıyacaktır. Erkek karakterler kadın karakterlere göre daha kalın ve omuzları geniş olduğu bizi pusarken biraz daha belli etmekte. Renk seçimide aynı şekilde önemli seçeğimiz karakterin ten rengi biraz daha açık olursa ekinlerin arasında pusmak bizi daha görünmez yapacaktır.

Loot Yerleri & Araba Spawnları

Görselde loot yerlerinin ve araba spawnların yerleri belirtilmiştir bu görsel oyun esnasında size yardımdı olacaktır.

Silahlar

Görselde silahların özellikleri ve ne kadar güçlü vurdukları gösterilmiştir. Oyunda bu bilgiler gerekli olabiliyor.

BP Sistemi
BP Yani BattlePoint oyunda kasalar almamızı sağlayan para birimidir. Her kasa alışımızda kasa fiyatı artar ve her pazartesi ilk fiyata geri döner. BP oyun sonunda öldürme ve sıranıza göre verilir.
Kasa alma fiyati 700 BP olarak başlar ve her kasa almanızda fiyatı iki katına çıkar her pazartesi kasa fiyatı tekrar 700 BP olur. Kasanın steam pazarındaki fiyatı ise yaklaşık 3 liradir. Oyun oynandıkça parasını çıkartıyor diyebiliriz.

Oyun Türü
Herkes farklı bir oyun türünde oynar bazı insanlar agresif oynayarak kill kasmaya çalışır bazıları ise pusarak sıralama elde etmeye çalışır. Ben tek başımda oynarken pusucu oyun tarzını daha çok seviyorum. Nasıl oynamak size kalmış bu 2 oyun tarzına dair sevdiğim 2 kanalıda buraya bırakıyorum.
Teneke Kafalar
Mithrain

İyi forumlar.
@BraveHero @Kovalski @zRedDraqon @Mavie ...

Not: Konuyu elimden geldikçe güncelleyerek yeni bilgiler ekleyeceğim.

Son düzenleme:

z0rinizm

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bunu yazma sebebiniz nedir ? Oyundaki optimizasyon sorunlarımı yoksa hilelermi ?
İkisi de kınık. Bir kere oynama fırsatım oldu loot yapmaya çalışırken kanser oldum. Kasıyordu, ona da kanser oldum. Hile yoktu ama yine belki ileride çıkar düşüncesiyle kanser oldum. Vuruş hissiyatı desen hiç yok adamı vurdum mu vurmadım mı anlayamıyorum. Öldürme hissiyatından hiç bahsetmek istemiyorum rezalet. Başlangıcın ilk 2 dakikası tamamen şans ya loot yaparken öldürüleceksin ya da binadan binaya koşarken öldürüleceksin. Ölmezsen şanslısın. Bir süre daha dayanabilirsin. Ayrıca da birkaç troll gelip sinirini bozan hareketlerde bulunacaklar. PUBG hiç bana göre bir oyun değil. Bir de turnuvası yapılmış ona çok çıldırdım.

YasirUS

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İkisi de kınık. Bir kere oynama fırsatım oldu loot yapmaya çalışırken kanser oldum. Kasıyordu, ona da kanser oldum. Hile yoktu ama yine belki ileride çıkar düşüncesiyle kanser oldum. Vuruş hissiyatı desen hiç yok adamı vurdum mu vurmadım mı anlayamıyorum. Öldürme hissiyatından hiç bahsetmek istemiyorum rezalet. Başlangıcın ilk 2 dakikası tamamen şans ya loot yaparken öldürüleceksin ya da binadan binaya koşarken öldürüleceksin. Ölmezsen şanslısın. Bir süre daha dayanabilirsin. Ayrıca da birkaç troll gelip sinirini bozan hareketlerde bulunacaklar. PUBG hiç bana göre bir oyun değil. Bir de turnuvası yapılmış ona çok çıldırdım.
Kasma sebebi oyunda baya bir optimizasyon sorunu var hassasiyetler ayarlardan ayarlayabiliyorsun. Oyun her zaman binalarda sürmüyor loot bittikten sonra dağlar tercih ediliyor. Safe sonları çoğunlukla hep arazilere kapanıyor yani evlerle pek uğraşmıyorsun. Oyunda yeniysen büyük çok atlanan bir yere atlamak yerine ismi olmayan küçük yerlere atlayarak loot yapabilirsin. Loot olayı biraz şansa bağlı fakat air drop olarak yüksek seviye silahlar elde edebilmektesin. Başlangıçta yüksek silahlar yerine UMP gibi silahları otomatik modda kullanarak alışabilirsin biraz oyuna.

Not: PUBG sorunlarına rağmen çok oyuncusu olan bir oyun turnuva normal hatta bazenleri o kadar yoğunluk olmaktaki oyuna bile girerken server dolu uyarısı almaktayız.

Konu yararlı, eline sağlık.
Teşekkür ederim

Güncel...

Emristy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yeni sistemim yolda :kaş: bu rehber çok işime yarıyacak tşk.