Power and Revolution Ön İnceleme

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali

Power and Revolution İnceleme

Merhaba dostlar, bu konumda Power And Revolution - Geopolitical Simulator 4'ü inceleyip detaylarından bahsedeceğiz. İyi okumalar.

Geopolitical Simulator 4 Eversim tarafından geliştirilen gerçek zamanlı bir strateji tabanlı oyundur. Oyunumuzda Dünya üzerindeki istediğimiz ülkeyi yönetip, dilediğimizce politika uygulayabiliyoruz. Bu zamana kadar en kapsamlı ve gerçekçi politika simülasyon oyunu olduğunu düşünüyorum.

Oyun tam anlamıyla Dünya siyasetini bizlere aktarıyor. Uluslararası ilişkiler, savaşlar, ülke sorunları, krizler ve daha fazlasıyla oyun karşımızda. İstediğimiz bir ülkenin seçimde üstün gelmiş bir partisiyle oyuna başlıyoruz. Oyunda sıkça başımıza gelen ciddi bir sorun terör ve teröre yardım eden ülkelerdir. Bir ülke değil de herhangi bir ülkede terör örgütü olarak da başlayabiliyoruz. Oyundaki diğer partilere suikast gerçekleştirebiliyoruz.

Oyuna muhalefet parti olarak da başlamak iyi bir seçenek ve ayrı bir zevki var. Parayla ajan tutup diğer partilerin planlarını öğrenmek gibi daha çok seçenek mevcut.

Oyunun oynanışı zor. Tam olarak kavramak için zaman isteyen bir oyun. 26 Mayıs 2016'da çıkış yapan bu oyun şu an Steam'de %30 indirimle satılıyor. Tam olarak fiyatı 52,50 TL indirimden önceki fiyatı ise, 75 TL. Oyun 9 tane dil desteklerken aralarında Türkçe dili eksik. Bu nedenle oyunu oynarken biraz da iyi bir İngilizceniz olması lazım.

125540

Oyunda karakter modellemeleri gerçekle neredeyse aynı. Sadece isimler değişik. İyi bir ülke haline gelmek istiyorsanız iyi ilişkiler kurup ekonominizi yüksek tutmanız lazım. Yoksa diğer ülkelerin arasında ezilip gidersiniz. İhracat buradaki en önemli etken, ihraç etmezseniz hep başkasından alırsanız bir yere kadar. Ama ihraç edip bir şeyler yapmaya çalışırsanız iyi yerlere mutlaka gelirsiniz. Bu nedenle ürünlerinizi pek ithal etmeyin etseniz de pahalıya satan ülkelerden almayın.

Anlatamadığım pek çok şey daha var. Ülkenizdeki ulaşımı, sağlık hizmetlerini, eğitimi ve kanunları istediğiniz gibi değiştirmek için meclise sunuyorsunuz. Birkaç partiyle aranızı yüksek tutarsanız dilediğinizce kanunları değiştirme şansınız olabilir. Açıkçası ben oyunu beğendim. Geopolitical Simulator 3 ile grafiklerinde pek fark yok fakat, daha fazla seçenek var. Denemenizi mutlaka tavsiye ederim.

Oyunun amacı ★★★
Olay çeşitliliği ★★★★
Oyun görünümü ★★
Karakterler ★★★★
Grafikler ★★

Konumu okuduğunuz için teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleme: