PvP Hakkında Bilgi

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Yay, PVP sunucularında kullanması en zor PVP malzemesidir. Nedeni İse; nişan almak. biliyorsunuzki PVP Sunucularında yerinde duran oyuncu göremezsiniz. Yani savaş alanında bu yüzden en zor PVP eşyası olarak yayı nitelendirdik.
Öncelikle Yay (Bow) Kullanır İken Tamamen Çekip Atmanıza Gerek Yok. Sadece Nişan Alın Ve Tam Oku Çekmeden Hedefinize Oku Yollayın! Bu Sayede Birebir Kapışmalarda Hızlılık Yaratacaksınız.​
Eğer Uzağa Atacak İseniz; Yayı (Bow) Biraz Yukarı Kaldırın Ve Hedefinizin Olduğu Çizgiye Göre Orantıyı Kurup Fırlatın. %70 Oran İle Hedefi Vurabilirsiniz. Ancak Birazda El Yeteneği Gerekli​
Yayda (Bow) Herhangi Bir Büyü Yok İse En Çok Kafaya Ok Atmalısınız. Böylece Daha Fazla Zarar Verebilirsiniz.
Çakmak (FNS) Bazı Sunucularda Yasaklı Olmasına Rağmen Yinede Çok Kullanılan Savaş Malzemelerinden Birisidir. Genellikle Yakın Kapışmalarda Ve Birebir Kapışmalarda Çok Kullanılır. Pek Zorluğu Yoktur Ama Maalesefki Yakma Olayı Kısıtlıdır.
Her Zaman Çakmağı (FNS) İkinci Plana Düşünün. Çünkü Sadece Yakıyor Be Kısıtlı Kullanımı Mevcut. Elinizdekiler Tükenince Kullanın. Böylece Kendinizi Koruyabileceksiniz.​
Her Şeyiniz Tükenmişken Size Saldıran Oyuncudan Kaçar İken Arkanıza 90 Derece Dönün Ve Aniden Çakmağı (FNS) Ateşleyin. Ancak Oyuncu Tam Arkanızda Değil İse Ateşlemeyin. Eğer Tam Arkanızda İse %85-%90 Oranlarında Oyuncu Fark Etmeyecek Ve Yanacaktır.​
Olta (Fishing Rod) Biraz Daha Farklı Bir Silah Ve Oldukça Farklı İşlevleri Var. Oltayı (Fishing Rod) Herkes Kullanamaz. Ama Biraz Alıştırma İle Sizde Kullanabilirsiniz.
Olta (Fishing Rod) Genellikle Oyuncuyu Koşarken Yavaşlatmak Amacı İle Kullanılır. Ayrıca Oyuncuya Zararda Verir. Ama Fazla Zarar Vermesede Yavaşlatır. Yavaşlatmak Dediğim; Oyuncu Peşinizden Koşar İken Aniden Dönün Ve Oyuncuya Oltayı (Fishing Rod) Atın. Böylece Oyuncu Yavaşlayacaktır.
Olta (Fishing Rod) Her Zaman Yavaşlatmaz. Bazende Geriye Atar Yani Hızlandırır. Oyuncu Su İçerisinde İse Olta (Fishing Rod) Atar İseniz Oyuncu 3 İle 4 Blok Geriye Gidecektir. Bu Taktik Hem İyi Hem Kötü.
Önemli Noktaya Değinelim; Olta (Fishing Rod) Belirli Kullanımdan Sonra Kırılıyor. Yani Canı Azalıyor. Bunu Engellemek İçinde ÖnceOltayı (Fishing Rod) Atın Ve Başka Bir Slota Geçin Ama Attıktan Sonra Sağ Tık Yapmayın. Böylece Oltanın (Fishing Rod) Kırılma Seviyesi Azalmayacaktır.​
Kılıç (Sword) En Önemli Savaş Malzemesi. Genellikle Demir Kılıç Verilir Ama Yinede Yapacaklarımız Tüm Hepsinde İşe Yarayacak. Herkes Kılıç (Sword) Kullanır. Ancak Yinede Biraz Bilgi Tazelemek İyidir.
Yakın Kapışmalarda Kılıç (Sword) Ve Olta (Fishing Rod) İkilisi Oldukça Önemlidir. Öncelikle Kılıç (Sword) İle Zararı Verin Ve HemenOltaya (Fishing Rod) Geçip Oyuncuya Atın. Böylece Hem Oyuncunun Canı Azalacak Hemde Siz Kaçar İken Yavaşlayacak.​
Kılıç (Sword) İle Bir Oyuncuya Saldırır İken Genellikle Sağ Ve Sol Yanlardan Saldırın. Böylece Oyuncu Sizi Göremeyecek Ve Ani Atak Yapamayacak. Yani Siz Kapışmaya 1-0 Önde Başlayacaksınız.
PVP Sunucularında Hiçbir Zaman Hile Kullanmayalım. Güzel Güzel Oynayalım

Ali_TR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ya bu şey değil mi... Hah işte o evet evet ! Türkiye'ye PvP'yi getiren İsmetRG.
Edit: İroni diye bir şey var arkadaşlar bunu da buraya yazacak kadar anlamayacak seviyede olduğunuzu bilseydim hiç yapmazdım ironiyi de neyse.

Son düzenleme:

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Ya bu şey değil mi... Hah işte o evet evet ! Türkiye'ye PvP'yi getiren İsmetRG

Üzgünüm ama müdahale etmek zorundayım, IsmetRG iyi bir pvpcidir ancak Ismet'ten önce bu işi yapan insanlar bulunmaktaydı.

AjStyles

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
kızıltaş sistemleriyle pvp ye destek çıkılmasınıda ayrı bir kategori olarak ekleyebilirsiniz,mesela karşı oyuncular agresif ben tek kişiyim fakat üssümü çok iyi donattıysam hepsini yenebilirim gibi

ayrıca zırhların,iksirlerin ve büyülerin önemindende bahsederek konuyu detaylandırabilirsin :) başarılar !

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yaydan daha basit şey yok. Kılıç yaya göre daha zordur. Bunun yanında İsmetRG denen şahıs iyi bir pvpci değildir bana göre. Çünkü kendisi blockhit yapmaktadır. Blockhit yapan kişilerin de zaten potansiyeli ortada. Fazla konuşmayalım. Konu için ellerine sağlık.

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
En kolayından sunucuyu evin altına koymak "1" pingde taktiğe gerek olucağını sanmıyorum.

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Yayı ayarlayarak atmak gerektiği için diğerlerine göre daha zor.