Rüzgarın Savurduğu Bayraklar: Far Cry 4

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
banner.png

gamer logo.png

banner.png

Selam dostlar! Far Cry 4'ün, rüzgarına hoş geldiniz. Bugün sizlerle Ubisoft Montreal tarafından yapılan(geliştirilen), güzel bir açık dünya oyunu olan Far Cry 4'ü inceleyeceğiz.
Dipnot: İncelemeye geçmeden önce Far Cry 4 adlı oyunun detaylarını öğrenebileceğiniz bilgi panosuna bakabilirsiniz.
* Far Cry 4 Bilgi Panosu *
Far Cry 4, 2014 senesinde oyuncuların beğenisine sunulan, açık dünya oyunudur. Ubisoft Montreal tarafından geliştirilip, Ubisoft tarafından yayınlanmıştır.

Far Cry 4 Minimum(En Az) Sistem Gereksinimleri
Windows 7 SP1(Sadece 64Bit) veya üstü bir işletim sistemi gerekli.
İşlemci olarak Intel Core i5-750 @ 2.6 GHz veya AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz işlemci gerekli.
En az 4 GB Ram gereklidir.
Ekran kartı olarak NVIDIA GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD5850 gereklidir.
En az 30 GB HDD gereklidir.
Far Cry 4 Önerilen(Tavsiye Edilen) Sistem Gereksinimleri
Windows 7 SP1 veya Windows 8/8.1(Sadece 64Bit) işletim sistemi olması gerekmektedir.
Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0 GHz veya daha üstü olması lazım.
En az 8GB ram gerekmektedir.
NVIDIA GeForce GTX 680 veya AMD Radeon R9 290X(2 Gb veya daha üstü bir ekran kartı olması gerekli.)
En az 30 GB HDD veya daha üstü gereklidir.

Savrulan Bayraklar ve Acı Rüzgar

Far Cry 4.jpg

Bakıldığı zaman Far Cry 3 ile Far Cry 4'ün mekaniklerinde pek fark göremedim ben. İşin doğrusu böyle olması beni sevindirdi diyebilirim çünkü farklı mekanikler getirip Assasins Creed'te olduğu gibi oyunun içine edebilirlerdi. Bakıldığı zaman diğer Far Cry oyunlarından farklı bir şey yapılmıyor fakat bambaşka bir dünya. Gerek karakterleri olsun, güç çekişmeleri olsun, aksiyonları olsun, tamamen başka bir dünya görüyoruz. Silahlara bakacak olursak beğendim diyebilirim. Bence gayet güzel olmuş fakat bazı silahları almak için verilen mücadele fazlasıyla abartılmış.
Kyrat, Himalayalar'ın yakınlarında bulunan hayali bir bölgedir ve bölge Pagan Min adlı deli, faşist, modadan hiç anlamayan bir diktatör tarafından yönetilmektedir. Pagan Min'in babası ise başka bir şehirde mafyadır. Biz, yani Ajay Ghale olarak hayatımızda ilk kez Kyrat adlı bölgeye gelmekteyiz. Fakat çok yabancı sayılmayız çünkü annemiz öldüğü zaman küllerini Lakshmana'ya serpmemizi istemiştir. Oyunun başlangıcında direkt olarak Pagan Min'le ve deliliğiyle tanışmaktayız. Daha sonra kalesine götürülüyoruz ve kalesinden kaçıyoruz. Kaçtıktan sonra Golden Path ile aynı yolda yürümeye başlıyoruz ve hikaye burada başlıyor. Golden Path, Pagan Min adlı delinin rejimine karşı gelen ve direniş gösteren kuvvet 2 baştan oluşmaktadır. Bunlar Sabal ve Amita adlı sığ görüşlü insanlardır. Ben ikisini de vurmayı çok istemişimdir.

Far Cry 4 Wallpaper.jpg

Sabal ve Amita hiç anlaşmamaktadırlar ve Golden Path'ı yönetme konusunda başa baş gitmektedirler. Tabii son kararı biz vermekteyiz. Karakterimizin hiçbir askeri tecrübesi olmamasına rağmen çılgın bir komando gibi savaşmaktadır. Oyunun senaryosu boyunca birçok seçim şansınız olacak. Yani Sabal veya Amita'yı seçmeniz hem önemli, hem de önemsizdir. Oyun boyunca birçok kez Sabal ve Amita'yı dinlemek ve karar vermek zorunda kalacaksınız. Fakat göreceksiniz, Sabal ve Amita'nın liderliğe uygun kumaşları yok. Bu oyunun bir hatası değildir kendiniz görevli yaptığınız zaman zaten göreceksiniz. Görevlerde seçmediğiniz taraf görev bittiği zaman gelip size dertlerini anlatacaktır. Örneğin uyuşturucu tarlasını yakıyorsunuz, yakılmasın diyen taraf gelip size laf edebiliyor, oranın parasıyla hastane ve okul kurabileceklerini söylüyorlar. Senaryodan ziyade oyunda yapılacak birçok aktivite mevcut. Mesela Yogi & Reggie, Willis ve Noore görevleri bunlardan birkaçı.

Grafikler ve Oyunun Muhteşem Atmosferi

Far Cry 4 Screenshot 2018.07.28 - 15.14.54.92.png

Oyunun grafikleri ve atmosferi gerçekten çok hoş olmuş. Yani oynarken oyunu gerçekten yaşayabiliyorsunuz. Özellikle aksiyonun olduğu ortamlarda "ulan şu ağacın arkasına geçene kadar ölmem inşallah" diye bağırabiliyorsunuz. Ağaçların helikopterin rüzgarında savruluyor olması, alevler, araçların patlaması ve ortaya çıkan muhteşem şölen. Far Cry 4'ü "şu dağın tepesine çıkıp biraz manzara izlemeliyim" dememek elde değil. Bunun yanı sıra oyunda karşınıza Himalayalar ve uyuşturucunun sizi soktuğu rüya alemleri karşınıza çıkabiliyor.
Oyunun her bölgesi özenle hazırlanmış ve oyunculara sunulmuş. Oyunun internette gördüğünüz fotoğrafları ile kendi oynadığınız atmosferin tamamen aynı olduğunu görünce zaten efsane bir atmosferi olduğunun farkına varıyorsunuz.

Far Cry 4 Hakkında Son Sözlerim

wp1837508.jpg

Eğer arkadaşlarınızla veya kendiniz uzun zamanlar geçirecek bir açık dünya oyunu arıyorsanız Far Cry 4 aradığınız oyunun ta kendisi. Oyunun en sevdiğim yanlarından birisi ise co-op bir şekilde arkadaşlarınızla kule ve bölgeler işgal etmek. Oyun Steam'de 104,99 TL fiyatına satılmaktadır. Far Cry 4'ü almaya bütçeniz varsa bence direkt alın derim.
Far Cry 4 Değerlendirme

Far Cry 4 Ne İyi?
+ Grafikler tavan yapmış halde.
+ Yapacağınız tercihe göre farklı sonları görebilme

Far Cry 4 Ne Kötü?
- Kanca mekanikleri daha güzel ve özgür yapılabilirdi.
- Düşmanlarımızın yapay zekasının bazen saçmalaması.

Son düzenleme:

YsmePro37o48y06

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sırf şu baştakiler yüzünden oynamıyorum şu çeşit oyunları ağzını burnunu kıracaksın onun.

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Fary cry 3 bence nirvana benim için.
İlerisini sevebileceğimi sanmıyorum.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Oyunun tek olayı grafik yani hımı gsl