Sorun çöüldü

Epiklava

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
.

Son düzenleme:

ArdaBeyy4

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle birkaç sunucu sahibi arkadaşım bana Rabisu yu önerdi. E5 işlemciler iyi felan dediler.

4xE5-2697v2 CPU bu işlemciyi 49.90 kuruşa aldım. Sunucuyu açtığımda 5670 işlemci çıktı. Daha sonra sunucuyu başlattım. Ping 1k felandı herkeste. Destek açtım sürekli hep sunucuda sorun var 2gb Windows ver dediler iki gün boyunca bu şekilde yanıt aldım. Ama ben sürekli itiraz ettim bakın dedim uzak masaüstü kasıyor speedtest hızını gösterdim. En son düzeltirler. Ama benim ne güvenim kaldı nede zamanım. İlk saatlerinde iade talebi istemiştim yanlış işlemci verdiler diye ama beni geçiştirdiler. Daha sonra iade talebi için ısrar ettim fakat bana kullanım şartlarını gösterdiler. Ben sadece hakkımı savunmak istedim.

Ayrıca tüketici hakem heyetine başvurdum sonuçlanınca buraya yazacağım
özel host kullanabilirsin benim cidden sevdim makineleri olsun destekleri olsun

Epiklava

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konu kilit iade yapmışlar.

AnadoluHost

Anadoluhost.com.tr
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Sunucu işlemcisi fakat i7 veya Ryzen9 gibi işlemcilerin yanında güçsüz kalmıyor mu?
Fiyat olarak zaten genelde i7 satanlar ram ve ghz başına 15-20 tl arası fiyat biçerler, hatta Ryzen 9 3900x i ve AMD modellerini r10'da 25tl /ram civarı bile görebilirsiniz.
Ancak biraz daha işlemci ram performansından faragat edip ram ve ghz başına 8-10 TL arasına E5 269x v2 modellerini bulabilirsiniz. Sonuça her şey işlemci performansıda değil, bu bir bütçe meselesi, daha ufak bir meblaya alabileceğiniz en iyi işlemcilerden E5 2013-2014 çıkışlı modelleri. Bugün bile bu işlemcilerin 2. elinin tanesi 0 i7 fiyatına bile satılabiliyor.
Bu olay parayı veren düdüğü çalar meselesi.Ama E5 x56xx ve E3 serisinden daha performanslıdır. En önemliside sunucu işlemcileri yük dağıtımını daha iyi yapar ve sanallaştırmaya daha uygundur. Boşta bile %30 40 kullandırtmaz.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Fiyat olarak zaten genelde i7 satanlar ram ve ghz başına 15-20 tl arası fiyat biçerler, hatta Ryzen 9 3900x i ve AMD modellerini r10'da 25tl /ram civarı bile görebilirsiniz.
Ancak biraz daha işlemci ram performansından faragat edip ram ve ghz başına 8-10 TL arasına E5 269x v2 modellerini bulabilirsiniz. Sonuça her şey işlemci performansıda değil, bu bir bütçe meselesi, daha ufak bir meblaya alabileceğiniz en iyi işlemcilerden E5 2013-2014 çıkışlı modelleri. Bugün bile bu işlemcilerin 2. elinin tanesi 0 i7 fiyatına bile satılabiliyor.
Bu olay parayı veren düdüğü çalar meselesi.Ama E5 x56xx ve E3 serisinden daha performanslıdır. En önemliside sunucu işlemcileri yük dağıtımını daha iyi yapar ve sanallaştırmaya daha uygundur. Boşta bile %30 40 kullandırtmaz.
Benim sunucum rabisuda 4GB i7 7700k Overclocked. Testlerde daha güçlü gözüküyordu Ryzen 7den ve ben webpaneldeyken (ki sanırım E3 veya E5 kullanıyorlardı) aşırı fazla lag olur ve TPS yerlere inerdi (ram yine 4GB). O yüzden böyle bir şey dedim yoksa tabii ki i7 gibi ryzen 9 gibi işlemciler ev kullanımı için üretiliyorlar.

AnadoluHost

Anadoluhost.com.tr
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Benim sunucum rabisuda 4GB i7 7700k Overclocked. Testlerde daha güçlü gözüküyordu Ryzen 7den ve ben webpaneldeyken (ki sanırım E3 veya E5 kullanıyorlardı) aşırı fazla lag olur ve TPS yerlere inerdi (ram yine 4GB). O yüzden böyle bir şey dedim yoksa tabii ki i7 gibi ryzen 9 gibi işlemciler ev kullanımı için üretiliyorlar.
TPS 'niz genelde :
makineniz boşmu? tıklım tıkışmı? kaynaklar VDS tarzı size özelmi yoksa OVERSELL ile VPS paylaşımlı kaynaklamı alakalı?
En önemliside Eklenti paketinizin optimizasyon kalitesi + kullandığınız pluginler ile alakalı. Ben x5670 işlemciyede 150 kişi oynatanı gördüm şahsen. Hatta Erkan Abi'den (BATIHOST)'dan almıştı. Tabi bu 1.8 öncesi sürümlerde geçerliydi, artık malesef 1.14 sonrası sürümlerde kaynak tüketimi ve pluginlerin bindirdiği yük katlanmış durumda. Web panel dediğimiz olaydada zaten VPS mantığı var bildiğim kadarıyla. Kaynaklar paylaşımlı kalıyor diye biliyorum ama ne yalan söyleyeyim, müşteriler alıp denetmedim. En temizi VMWARE ile VDS olarak sanallaştırmak ve vermek. Lag olaylarının tamamında firmaya suç atmamak lazım. mesela %20 işlemci %50 ram kullanıyorsunuz ve lag var, speed testlerde 100 mbit üstü çıkıyor, bu durumda firma suçsuz oluyor :) Timings reportlara bakmak gerekiyor.
Ve evet Ev tipi işlemci, ama yapacak bir şey yok:D Bende sunucu kasasına monte ediyorum onları, el mecbur . Canavar gibi Ryzen 9 serisi.
Neyse güzel muhabbet oldu ^^ Behlül Kaçar