Ranch Simulator İnceleme

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
Ekip Çalışanı
Mesajlar
762
En iyi cevaplar
17
Beğeniler
401
Puanları
790
Ruh hali
1.jpg


Ranch Simulator İnceleme

2022 yılında steamde yayınlanacak olan Ranch Simulator isimli farming oyununu ele alacağız.

nice2.pngTek kişi ya da iki kişi yani CO-OP olarak oynanılır şekilde erken erişim olarak steam oyun platformunda yayınlanmıştır. Ranch Simulator, Toxic Dog isimli firmanın en son oyunu olarak oyunculara sunuluyor. Oyunda diğer çiftlik (farming) oyunlarında olduğu gibi sıfırdan başlamak yerine, hikayesel olarak varolan bir çiftliği tekrar şaha kaldırıyoruz. Ayrıca bunları yaparken arkadaşlarınızdan da yardım alabiliyorsunuz. Genelde çiftlik oyunları solo olarak oynanılıp bir süre sonra teke düze olup sıksa da Ranch simülatör CO-OP seçeneğiyle bizlere daha fazla oyun süresi sunmakta.

Oyun Rus firma tarafından geliştirilmekte, dil seçeneği ne olur herhangi bir açıklama yapılmamış ama tahminimce Türkçe dil seçeneği de bizlere sunulacaktır. Yeni çıkan oyunlarda genellikle Türkçe dil seçeneği artık geliyor.

Oyunumuzun hikayesi hakkında; büyükbabamızın eski çiftliğini kötü bir durumdan alıp, tekrar eski günlerine kavuşturmak için uğraşıyoruz. Maksimum üç arkadaşınızla ya da tek başınıza oyunu oynayabilirsiniz. Çiftlik oyunlarının 2019 yılından itibaren popülerleşmesi ve Toxic Dog'un Ranch Simulator oyunuyla, bu oyun tipini çok oyunculu olarak sunması bir hayli değişik bir girişim olmuş; eğlenceli olacağa benziyor.


2.jpg

Oyun için mekanikler

Çiftliği istediğiniz şekilde dizayn edebilir, istediğiniz ürünlerin tarımını yapabilirsiniz. Çiftlik oyunlarının genelinden daha özgür olacağını iddia etmişler. (Genelde Farming Simülatör tarzı oyunlar size sunulan temanın ya da dizaynın dışına çıkmanıza pek olanak tanımıyorlar.)
Ayrıca yapıları da tamamen dilediğiniz gibi taşıyabilir ve çoğaltabilirsiniz. Oyunun başlarında sıfırdan inşa etmek yerine varolan yapıları yenileyerek ilerliyorsunuz. Tarım başlarda zor olduğundan ötürü, gelir kaynağı olarak hayvancılık ile geçinebilirsiniz. Bunun yanı sıra hayvanlarınızın sağlık durumu ve sayısı da bir hayli önem teşkil ediyor. Hastalık ve farklı tehlikeler açık dünyada karşınıza çıkacak ve tozpembe bir dünya bekliyorsanız sizi şaşırtacaktır. Örneğin kurtlara karşı hayvanlarınızı korumanız gerekecek, etraftaki ayı gibi tehlikeli hayvanları avlamanız gerekecek. Oyunda bulunan art niyetli avcılar alanınıza girip sizin hayvanlarınızı cukkalayabilir ya da öldürüp yiyebilir.


3.jpg

Ranch Simülatör Oynanış

Tarımdan ziyade hayvan besiciliğine odaklanan Ranch Simülatör; tavuk, inek, koyun, domuz... gibi birçok hayvan türüne ev sahipliği yapabileceğiniz bir çiftliğe sahip. Sadece bununla kalmıyor oyunda bir aile yapısı da mevcut. Hatta karınızın sağlığını, yaşam standartlarını yüksek tutmanız gerekiyor. Aksi takdirde aile içi kavgaların önünü kesemezsiniz. :D
Diğer oyunlarda yapılar direkt olarak elde edilebilirken Ranch Simulator 'da kendiniz kuruyorsunuz. Kurmanız için de belli başlı kaynaklara ihtiyacınız var.

nice2.png


Farming oyunlarında çığır açacak Ranch Simülatör CO-OP oyununu inceledik. Ayrıca Ranch Simülatör İndir gibi soruların tamamının cevabı steam isimli platformda saklıdır oradan indirebilirsiniz. Steam üzerinden ekleşerek Ranch Simülatör CO-OP nasıl oynanır, birlikte nasıl oynanır keşfedebilirsiniz.

Sevgiler.. Üst