Yardım random number yardım

mmuhammedeemin

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Skript Plugininin Sürümü
2.5.1
Oyun Sürümü
1.16
Arkadaşlar ben bir backpack sistemi yapmak istiyorum (lütfen plugin kullan demeyin) bunu yaparken random bir kod oluşturuyorum ve bu kodun bir daha oluşturulmasını istemiyorum nasıl yapabilirim?
Kod:
set {_code} to a random number between 10000 and 99999
add "%{_code}%" to {backpack::*}

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Ben sayaç kullanıyorum, böyle durumlar için, her yeni bacpakte bir değişkene 1 ekle ve o değeri listeye ekle. Bir de tırnak ve % ye gerek yok.
Kod:
add 1 to {sayac}
add {sayac} to {backpack::*}
Yok random olması lazım dersen eklemeden önce contains ile kontrol et listede var mı diye, varsa bir daha sayı üret ( while döngüsü kullanabilirsin )
Kod:
while {backpack::*} contains {_code}:
add {_code} to {backpack::*}

Son düzenleme:

mmuhammedeemin

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle cevabınız için teşekkürler while olayını tamamı ile unutmuştum siz söyleyince aklıma geldi. ikinci kodu kullanacağım nedeni internette araştırdığımda backpack skriptlerinin çoğu ya ender chest kullanıyor ya da 1.16 sürümüne uygun değil ve yapanlar ise oyuncuya özel yapıyor. Yapmış olduğum skript sayesinde oyuncu "Çanta" isimli sandığı craft ettiğinde envanterinden o itemi siliyor ve özel id ye sahip bir çanta ekliyor böylece bu çantayı başka bir oyuncuya attığında bu itemlere o oyuncu da erişebilir hale gelecek. Son olarak konu kilit lütfen