Redstone İle 2x2 Otomatik Cam Kapı Yapımı [VİDEO]

AltınDon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1.png

Herkese merhaba arkadaşlar,bugün yine güzel bir tutorial ile karşınızdayım,bu videoda piston gözükmeyen cam kapı yaptık,bir nevi fotoselli kapı,fazla uzatmadan video linkini bırakıyorum...

2.png

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ilginç hiç camdan kapı yapma ihtiyacı duymadım bi insan neden camdan kapı yapmaya ihtiyaç duyar acaba :ha:. Biraz daha hızlandırabilirsen daha iyi olur.

Aklıma bi fikir geldi dikey daha hızlı ve daha ucuz versionunu yapıcam

Son düzenleme:

AltınDon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ilginç hiç camdan kapı yapma ihtiyacı duymadım bi insan neden camdan kapı yapmaya ihtiyaç duyar acaba :ha:. Biraz daha hızlandırabilirsen daha iyi olur.

Aklıma bi fikir geldi dikey daha hızlı ve daha ucuz versionunu yapıcam
Normalde cam kapı yapınca piston gözüküyor,buda kötü bir şey,camın kenarlarından sticky piston gözüküyor yani,fotoselli kapı yaz görsellere ne demek istediğimi anlarsın.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Normalde cam kapı yapınca piston gözüküyor,buda kötü bir şey,camın kenarlarından sticky piston gözüküyor yani,fotoselli kapı yaz görsellere ne demek istediğimi anlarsın.
Cidden bayağı bi kanser devreymiş tam bir şey yapiyim diyorum pistonlar gözüküyo daha önce hiç böyle bir şey yapma ihtiyacı duymamıştım zevkliymiş uğraşması :D

AltınDon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Cidden bayağı bi kanser devreymiş tam bir şey yapiyim diyorum pistonlar gözüküyo daha önce hiç böyle bir şey yapma ihtiyacı duymamıştım zevkliymiş uğraşması :D
Dikey yapıcam demişsin,vertical piston extender lara bakabilirsin youtube dan

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ilerlettim bayağı, bitirdiğimde sistem yanal olarak 2 kat daralıcak muhtemelen

Son düzenleme:

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Sakın yanlış anlama sadece merak ettiğim için bu suali soruyorum. Yaptıklarını bilinçli ve anlayarak mı yapıyorsun yoksa bir yerden bakıp ezberleyip bize mi sunuyorsun ?
imza beyaz arka planlı.png

AltınDon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sakın yanlış anlama sadece merak ettiğim için bu suali soruyorum. Yaptıklarını bilinçli ve anlayarak mı yapıyorsun yoksa bir yerden bakıp ezberleyip bize mi sunuyorsun ?
Ekli dosyayı görüntüle 60222
anlamıyan birisi sence yapabilirmi,hepsini ezberliyecek kapasiteye sahip olabilirmi yani...daha önce de söylemiştim; devrelerin videosunu bilenler için değil bilmeyenler için çekiyorum,kendi yaptığım devreler büyük devreler olduğu için videosunu çekmiyorum,hem çok uzun oluyor hem de insanlar daha çok kullanışlı yani compact şeyler istiyorlar,tıpkı şuanda çekdiklerim gibi...

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
anlamıyan birisi sence yapabilirmi,hepsini ezberliyecek kapasiteye sahip olabilirmi yani...daha önce de söylemiştim; devrelerin videosunu bilenler için değil bilmeyenler için çekiyorum,kendi yaptığım devreler büyük devreler olduğu için videosunu çekmiyorum,hem çok uzun oluyor hem de insanlar daha çok kullanışlı yani compact şeyler istiyorlar,tıpkı şuanda çekdiklerim gibi...
Efendi, size sorarım: "Sizce temel mantığını bilmeyenlere (
bilmeyenler için çekiyorum,
) 3x5 = 15 dediğinizde sorgulamaz mı ? Ben bildiğim için o repeaterin tickini ona ayarlamanı anlayabiliyorum vb ama ya senin de dediğin gibi bilmeyenler ? Mademki amacınız öğretmek (a+b)'nin karesinin, a kare + 2ab + b kare olduğunu öğretmek yerine neden öyle olduğundan başlamanız gerekmez mi ?

AltınDon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Efendi, size sorarım: "Sizce temel mantığını bilmeyenlere () 3x5 = 15 dediğinizde sorgulamaz mı ? Ben bildiğim için o repeaterin tickini ona ayarlamanı anlayabiliyorum vb ama ya senin de dediğin gibi bilmeyenler ? Mademki amacınız öğretmek (a+b)'nin karesinin, a kare + 2ab + b kare olduğunu öğretmek yerine neden öyle olduğundan başlamanız gerekmez mi ?
Ekli dosyayı görüntüle 60288
Ben amacımın redstone öğretmek olduğunu söylemedim,"DEVRELERİN videosunu bilenler için değil bilmeyenler için çekiyorum"dedim,eğer DEVRE yerine redstone gelseydi haklıydın :). kanalım senin büyük ihtimal farketmediğin "compact devices" üzerine kurulu...
Redstone öğretmek isteseydim sence bunu direk devrelere başlayarakmı öğretirdim ?.
Videoda,çok açık bir şekilde ne yapmaları gerektiğini anlatıyorum,
Redstone bilmeyen biri bile yapabilir,Eğer senin mantığın ile yürürsek;
Eğer kişi gelip "neden bu kadar tıklıyoruz ?" diye düşünürse,
Sence bunu araştırmaya ve denemeye başlamaz mı ? :),
Yani öğrenmeye başlamaz mı ?.
Bir nevi kendinle çelişiyorsun...

İyi forumlar...

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ben amacımın redstone öğretmek olduğunu söylemedim,"DEVRELERİN videosunu bilenler için değil bilmeyenler için çekiyorum"dedim,eğer DEVRE yerine redstone gelseydi haklıydın :). kanalım senin büyük ihtimal farketmediğin "compact devices" üzerine kurulu...
Redstone öğretmek isteseydim sence bunu direk devrelere başlayarakmı öğretirdim ?.
Videoda,çok açık bir şekilde ne yapmaları gerektiğini anlatıyorum,
Redstone bilmeyen biri bile yapabilir,Eğer senin mantığın ile yürürsek;
Eğer kişi gelip "neden bu kadar tıklıyoruz ?" diye düşünürse,
Sence bunu araştırmaya ve denemeye başlamaz mı ? :),
Yani öğrenmeye başlamaz mı ?.
Bir nevi kendinle çelişiyorsun...

İyi forumlar...

Lütfen okuyunuz, zira üşenmek acizliktir.
Beyefendi, son bir kez daha ne demek istediğimi izah edeceğim lakin bir fert eğer anlamak istemiyor ise ona anlatmak Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak ne kadar imkansız ise o kadar imkansızdır. Öncelikle yazdığınız cevaptan şunu anlarım ki benim yazdığımı tam olarak okumamış, okumaya vakit bulamamışsınız ya da okuyup o kadar iyi anlamış, sindirmekte zorlanmışsınız ki konuyu çarpıtma yoluna başvurmuşsunuz. Teşbih (benzetme) yardımı ile bir sual yönelterek başlayayım: Siz bir mimarsınız ve öğrencilerinize ev nasıl yapılır anlatmak istiyorsunuz. İlk önce evin camının neden çift cam olmasının sağlıklı olacağını ya da çatıda ne tür kiremit kullanacağınızı mı anlatırsınız öğrencilerinize ? Yoksa binanın temelinin sağlam olması gerektiği, bütün binanın dayanıklılığının buna bağlı olduğunun, temel tasarlanması yapılırken nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiğini mi anlatırsınız ? İşte sizin yaptığınızda aynı buna benzemektedir. Daha evin temelini nasıl tasarlanması gerektiğini anlatmadan evin çatısının nasıl yapılırsa daha iyi olacağını anlatıyorsunuz. Pekâlâ sizin bana cevap olarak verdiğiniz açıklamamsı yazıya göre madem ilk çatıdan, camdan başlamak doğru neden yıllardır bir konu, olay, devre, mekanizma ya da sizin deyiminizle "Compact Devices" sizin de muhtemelen özendiğiniz büyük kanallar tarafından temelden başlanarak anlatıldı ? Eminim biliyorsunuzdur Serdar (Teorik Redstoncu) Türkiye'deki çok iyi devre vb. bilenlerden biri. Onun bile repeater tickinin ne olduğunu anlatan bir videosu varken, her icadının sonunda her komut bloğu içindeki komutun ne işe yaradığını en basite indirgeyerek anlatırken sizin bu buraya konacak şuna şu kadar tıkla diyerek anlatmanız mı daha doğru ? Toparlamam gerekirse sizin yaptığınız değil, dünyanın %95'ince doğru sayılan temeli anlatarak üst basamaklara geçme eğitim modeli doğrudur. Peki geriye kalan %5 derseniz, size tavsiyem hala aynı fikri bana diretmekten yanaysanız o %5 ile bir yerde buluşup çay kahve falan içmeniz doğrultusundadır zira sizinle aynı fikirde olmayanlarla istişareye (bilgi alışverişi) kapalı olduğunuzu tavrınızdan fark ettim. Atatürtürk'ümden örnekle istişarenin önemini anlatmayacağım çünkü elimde daha da kuvvetli ve herkesin algılayabileceği bir bulgu var. Hz. Muhammet'in de içinde olduğu Hendek savaşına adını veren Medine'ye hendek kazma fikrini arkadaşları ile yaptığı bir istişarede arkadaşlarından biri tarafında öne sürülmüştür. Bu arada şunun da bilginiz dahilinde olmasını isterim ki haklı çıkma isteği sadece sıradan insanlara özgü olduğundan artık size cevap yazmayacağım.
Esenlikler Dilerim !...

Not :Açık ve net bir şekilde de görülebildiği üzere "Altın Don" adlı kişiye hiçbir hakaret, sözlü taciz, onur kırıcı davranış yapmış bulunmamaktayım. Her hangi bir yaptırım uygulanmasını doğuracak her türlü durumdan kaçılmış, kaçınılmaya dikkat edilmiş olup sadece fikirlerimi yazmış bulunmaktayım. 12 ve 18. kural maddelerine karşı olan hiçbir uygunsuz davranış bulunmadığından yayınlamakta bir sıkıntı görmemiş bulunmaktayım.