• rabisu

    Hytale Türkiye

Rehber | Moomoo.io | #1 Moomoo io nedir? |

brkytr

Life’s a game, let’s make a high score.
Sponsor
Kıdemli Editör
Özel Üye
Kabiliyet
Mesajlar
202
Beğeniler
307
Puanları
690
Ruh Hali
#1
forumgamer.png


1551722566663.png


Merhaba Forum Gamer!

Nasılsınız Forum Gamer'in değerli üyeleri. Bugün sizlerle birlikte moomoo.io nun ormanlarına doğru bir yolculuğa çıkacağız. Beni takip edin :)

Yoldayız!

Yolumuz baya uzun. O sırada sana moomoo.io'dan bahsedeyim. moomoo.io web tabanlı bir strateji oyunu. Oyuna ilk başladığımızda elimizde bir balta beliriyor. Bu balta ile ormanda kaynaklar toplayıp, yaş atlıyoruz. Ayrıca kaynaklar bizim bazı tuzakları, duvarları, portalları yapmamızı sağlıyor. Oyuna ilk başladığımızda tahta duvar, dikenler ve değirmenleri inşa edebiliyoruz. Yaş atladıkça yeni yapılar inşa edebiliyoruz. İkinci yaşa geçtiğimizde ise istediğimiz silahı seçebiliyoruz.

1551723905750.png


Kılıcı seçmenizi öneririm. Yeni başlayanlar için ideal bir silah. Menzili ve hasarı ideal. Birazcık daha kaynak kasıp bir yaş daha atladıktan sonra karşımıza bir seçim menüsü daha çıkıyor.

1551724100827.png


Ben kurabiye seçmenizi tavsiye ederim çünkü çok lezzetliler. Tabii ki lezzetli oldukları için seçmedim :D 15 meyve karşılığında 40 canınızı yenileyebiliyorlar. Muhteşem değil mi? Onun dışında taş duvarda seçebilirsiniz. Seçim sizin. Neyse biraz daha kaynak toplayalım derkeen. Yine bir yaşıma daha girdim!

1551724332048.png


Bi taraftan rakibinizi Pit Trap ile kolaylıkla tuzağa düşürebilir, diğer taraftan ise Boost Pad ile inanılmaz bir hızla rakiplerinizden hızlıca tüyebilirsiniz. Benim önerim Pit Trap'tir. Oyun içerisinde sizi bekleyen Boğalar, Kurtlar ve DEVASA BOĞALAR'ı Pit Trap ile rahatlıkla tuzağa düşürebilirsiniz. O kadar yaş atlamadan bahsettim ama nasıl yaş atlanır hiç bahsetmedim. Hemen bahsedeyim. Oyun içerisinde; yemek toplarak, Değirmen Şapkası takarak, ağaç kırarak, taş kırarak, altın toplayarak (birazdan altın hakkında bahsedeceğim), değirmenler yerleştirerek ve oyun içerisindeki hayvanları öldürerek yaş atlayabilirsiniz. Bunu anlatırken bir yaşıma daha girdim inanılmaz :D

1551724771785.png


Huh, bu sefer bir sürü seçeneğimiz var. Daha güçlü dikenler, hızlı değirmen, taş ocağı ve odunluk. Burada istediğinizi seçebilirsiniz, şahsen daha güçlü dikenleri seçmenizi öneririm. Çünkü oyuncuları tuzağa kıstırmanın en iyi yolu Pit Trap ve Diken ikilisidir. Tabii hızlı değirmenide seçebilirsiniz, daha fazla altınınız olur. (Altın: Altın sayesinde oyundaki özel güçleri olan şapkaları satın alabiliyoruz.) Taş ocağınıda alabiliriz; hiç bitmeyen bir taş kaynağımız olur. Odunluğuda seçebiliriz, sonsuza dek odun toplayabiliriz. Ben daha güçlü dikenleri almak istiyorum. Ay! Elime diken battı!

1551725070771.png


Daha önce 15 tane meyve toplamıştım. Şuraya oturup leziz bir kurabiye yapıp atıştırsam iyi olucak. Hem ağzım tatlanır, hemde canımı yenilerim.

1551725272838.png


NOM!

1551725293125.png


Kurabiye çok iyi geldi. Maalesef ki yemeğim bitti. Meyve toplasam iyi olur. Heey! Olamaz kurt bana saldırdı! Eyvah. Sırt çantamı kaybettim. Kılıcımın nerede olduğunu bilmiyorum. Yine o kötü baltaya döndüm :/

1551725519326.png


Bir daha böyle bir şey olmasını istemediğim için bir sığınak yaptım. Sığınağım baya dar olsa bile idare etmek zorundayım. Aha o da ne! Oley! Sırt çantamı buldum. Yanında bir seçimde getirmiş.

1551725745025.png


Burada havalı bir ok var. O ele benzeyen garip şey nedir? Açıklamaya göre diğer insanlardan kaynak çalabiliyormuşum. Bu düpedüz kötülük! Ben yayı tercih ediyorum. Görünüşe bakılırsa okum yok. Birazcık odun toplamam gerek. Aa! Bir seçim daha geldi.

1551725841675.png


Hmm. Zor bir soru. Enfes peynirimi almalıyım, yoksa taretimi? Kaç gündür kurabiyeden başka bir şey yemiyorum. O yüzden peynir alabilirim. Ama iyi bir savunucu olarak tarette işimi görür. NEDEN BENİ BU KADAR ZOR SORULARLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORSUN MOOMOO İO!! neyse peyniri almak mantıklı olabilir. Ama ben tareti seçiyorum :) Birazcık yemek toplamalıyım. Derken, yine bir seçim daha!

1551726023445.png


Bu sefer tam isabet vurdun moomoo.io! Katana daha görkemli duruyor bence. Menzilide baya yüksekmiş. Katanayı seçiyorum. Bana diken şirketinden yeni bir teklif gelmiş.

1551726161405.png


Spawn Pad'i seçip baseimi koruyabilirim. Onun dışında zehirli diken seçip rakiplerimizi zehirleyerek öldürebilirim. Dönen Dikenlerle rakibimi kısa sürede öldürebilirim. Hmm. Sanırsam tercihim dönen dikenler olacak. Sanırsam artık bir seçim yapmayacağım.

Konumu Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim. 2.Rehber konusunu en kısa sürede yayınlamaya çalışacağım. Kendinize İyi Bakın!
 
Moderatör tarafından düzenlendi:

Ferdifalanfilanx

Fscoiety
Sponsor
Kıdemli Editör
Özel Üye
Metanet
Mesajlar
307
Beğeniler
582
Puanları
900
Ruh Hali
#2
Şimdi bir konuda cahil davranacağım bu oyun diyelim kim tarafından piyasa ya sürüldü ve anladığım kadar agar io tarzı bir stili var doğrumu dur ?
 

Elfen

Kızıltaş Madencisi
Mesajlar
515
Beğeniler
592
Puanları
1,730
#3
#Dil Bilgisi ile Dalga Geçmek/Dil Bilgisini Düzeltmek
Şimdi bir konuda cahil davranacağım bu oyun diyelim kim tarafından piyasa ya sürüldü ve anladığım kadar agar io tarzı bir stili var doğrumu dur ?
Cahilliğinizi araştırarak örtebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google'a moomoo.io yazmak ve sağ tarafta çıkan genel bilgilendirme panelinden ihtiyacınız olan bilgiye ulaşmak.
Ekran Alıntısı.PNG


Bu problem dışında her ne kadar Türkçe sarrafı olmasam da "piyasa ya" değil "piyasaya", "doğrumu dur" değil "doğrumudur" veya "doğrumu". Daha nadir cahil günlerinizde görüşmek üzere diego.

let the linç begin!
 

Ferdifalanfilanx

Fscoiety
Sponsor
Kıdemli Editör
Özel Üye
Metanet
Mesajlar
307
Beğeniler
582
Puanları
900
Ruh Hali
#4
Cahillik zor harbi zaman zaman öğrenmeye çalışıyorum sağolun sizde yardımcı oldunuz :D
 

Ada06

Kızıltaş Madencisi
Susturulmuş
Mesajlar
437
Beğeniler
38
Puanları
630
Ruh Hali
#5
Güzel oyun. Oynamaya değer :)
 

Koply

nothin
K. İçerik Yöneticisi
Geliştirici
Ehemmiyet
Mesajlar
697
Beğeniler
1,361
Puanları
1,600
Ruh Hali
#6
Konuyu görene kadar oyunun varlığından habersizdim. Bilinmeyen io oyunlarını ortaya çıkartmak gerek :D
 

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
Süper Üye
·
Adalet
Mesajlar
3,802
Beğeniler
3,616
Puanları
7,390
Ruh Hali
#8
Keşke oyunun ismini Moomoo yapmasalarmış :(
Onun dışında güzel bir oyuna benziyor. Konuyu çok iyi hazırlamışsın.