[Resimli]World Painter Nedir ve Nerede Kullanılır?

ZekiKos

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere " World Painter " nedir ve nerelerde kullanılır bunu size öğretmeye çalışacağım.

İlk olarak World Painter'in resmi web sitesini sizlere vermek istedim buyurun link: http://www.worldpainter.net/

İkinci olarak ta şunları söyleyeyim World Painter bir world editleme programıdır bu program ile ince ayrıntılara pek fazla giremezsiniz fakat World Painter ile büyük yapıtlarınızı yapmanızda büyük kolaylık sağlar örneğin dağ,ova,mağara,çukur,uçan adacıklar v.b. şeyleri yapmanızda büyük rol oynar.

Gelelim tuşlara:

Bu tuşlar bir adet piramit oluşturmanızı sağlar fakat birinci olan ortama göre yayılmadan etrafta hiçbir şey yokmuş gibi yayılır ikinci olanı ise ortama uyum gösterir kısacası ilk olan düz olarak dağılırken diğeri ise boşluklara dolarak bir piramit oluşturur.

Bu tuşlar ise size bir alana su ve lav doldurmanıza yardım eder misal derin bir yere o tuşlardan birine basıp o çukura tıklarsanız onun seviyesine bütün dünyayı su ile doldurur fakat şunu unutmayın çukurun derinlik hizasında dünyanın her tarafını doldurur lav tuşu için aynen bunlar geçerlidir fakat oraya su yerine lav doldurur.

Bu tuşlardan ilk baştakinin işlevi size dağlık veya çukurlu bir alan hazırlamanıza yardım eder bu tuşu kullanmak için ekstradan özelliklerde kullanıcıya sunulmuştur
yandaki gördüğünüz alanda "Brush" diye bir alan bulunmakta o alandan dağlarınızı veya çukurlarınızı nasıl oluşturacağınızı seçebilirsiniz onun altında ise
"Custom Brush" seçeneği bulunmakta oraya ise özel olarak Brushlarınızı yerleştirebilirsiniz.Ve bu tuşun yanındaki tuş ise dağların ve çukurların ortalamasını alarak size düz bir alan oluşturmanıza yardımcı olur.

Bu bölümdeki 2 tuş ise dağlarda biraz daha ince ayrıntıya girmenize yardımcı ilk tuş dağlarınızın kenarlarını düzleştirir diğeri ise dağları daha biçimli bir şekilde oluşturur.

Bu 3 tuştan ilk olanı oyuncunun haritada doğacağı yeri belirler 2. tuş ise tıkladığınız lav veya suları durgun hale getirir.3.Tuş ise pek bilmiyorum fakat biyomlarını ayarlarını ayarlayabiliyorsunuz.

Bu alan ise ağaç tarzı şeyleri sürdünüz alana yerleştirir.

Bu bölümde tıkladığınız blokları sürdüğünüz kısma yerleştirir custom terrain bölümü ise daha farklı bloklar eklemenize yardımcı olur.

Bu konumda bu kadar yakında editlenecektir.

İyi Forumlar...

Yardımcı olduysam +1 isterim :D.

Bu arada World Painter başlığı altındaki ilk konu benim olabilir :D.

Bu bilgiler yeni başlayanlar için yazılmıştır.

Son düzenleme:

98IamLegend98

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bu bölüm açılmadan 1 gün önce world painter prosu oldum :D

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha Ayrıntılı Yapabilirdin
Ama Acemiler İçin Bu da Yeten bir Anlatım

ChellyTR

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yeni başlayanlar için ideal olugunu düşünüyorum yarali konu

WhoIsLance

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Uğraşmışsın,lakin daha iyi bi anlatım olabilirdi.

Flyarrow

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
#Yararlı Konu Olmuş Teşekkürler.

sakocuk12

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yanlış söylemişsin Nedir ve Nerde Kullanılır demişsin.Kullanımı anlatmışsın :/

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Videolu anlatım çok iyi olur ^^

atatrata

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha Ayrıntılı Yapabilirdin
Ama Acemiler İçin Bu da Yeten bir Anlatım
Kardeşim okuduğum yorumlara göre world painter ile etraflıca bilgiye sahipsin.Sana sorum olacak.Soru şu Ben bu programa import yolu ile bir map yükledim.Daha sonra export etmek istediğimde boş bir harita exportladı.Bunun çözümü nedir ?

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hetanekoq

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eline sağlık işime yaradı da nasıl bu .world dosyasını Minecraft'ta açıcaz ??