revenue share nedir ?

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
oyununuzu bir platformda web ,mobil, ve benzeri platformlarda yayımladığınızda kazandığım paraya bakayım dediğinizde tak diye karşınıza çıkacak ilk şey revenue share dir
Türkçesi = Gelir dağılımı demektir

Şimdi asıl konuya gelelim

Revenue Share Nedir ?
Revenue share oyunu yayınlayan platform un size ödediği paranın yüzdesidir örnek oyununuz yayınladı siz 6 dolar kazandınız aslında 12 dolar kazanıyorsunuz paranın %50 si platformda yayınlandığı için kesilir kendi görseli mi ekleyeceğim da iyi anlarsınız

ÖRNEK GÖRSELLER
not:ilk resim benimki altındaki başka birisinin.
resim1.png
NAKVn.png
resim3.jpg

resim4.jpg

Not:her site aynı parayı ödemez bazıları daha fazla öder ben crazygames e göndermiştim ordan red yiyince kongregate de yayınladım

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
★ ★ ★
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Reis, oyun kodluyorsun. Bir de kendine platform kodla nedir yani

Daaydreamer

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
3
Reis, oyun kodluyorsun. Bir de kendine platform kodla nedir yani
Kendi platformu yeni bir platform olacağı için var olan bir platformda yayınladığında kazanacağından çok daha az kazanacaktır tahminimce. Ama Slither.io gibi bir oyunsa ona özel site yapıp diğer oyunları için de kendi platforumunu çıkarabilir geliştirici.
Web için konuşuyorum bu arada.

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
★ ★ ★
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Kendi platformu yeni bir platform olacağı için var olan bir platformda yayınladığında kazanacağından çok daha az kazanacaktır tahminimce. Ama Slither.io gibi bir oyunsa ona özel site yapıp diğer oyunları için de kendi platforumunu çıkarabilir geliştirici.
Web için konuşuyorum bu arada.
Tam tersine sadece bir dönem boyunca platform oturur, sonrasında ise diğer platformlardan kazanacağından çok daha fazlasını kazanır. Diğer türlü sürekli olarak başka alanlara bağlı kalacak. Bence yapılıp, sabredilirse; güzel sonuçlar doğurur.

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tam tersine sadece bir dönem boyunca platform oturur, sonrasında ise diğer platformlardan kazanacağından çok daha fazlasını kazanır. Diğer türlü sürekli olarak başka alanlara bağlı kalacak. Bence yapılıp, sabredilirse; güzel sonuçlar doğurur.
kanka iyide bunda mesela kitle kazanma riski yok bi çok oyun mesela platforma bağımsız giriyo kazanç 0