RoudRain#3500 Emek Hırsızlığı

Peona

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Herkese iyi günler. Sizlere burada tasarım paylaşımı konusu açmayı isterdim ki gel gelelim bazı arkadaşlarımız emeklerimizi hiçe sayarak 3-5 kuruş para kazanmak için emek hırsızlığı yapıyorlar.

Bugün 13:18 de Ruxt adlı arkadaş benden logo tasarım ve banner tasarım almak istedi. Ödemeyi yapmak için benden papara istedi fakat bende papara olmadığı için diğer ödeme yöntemi olan ininalden istedim. Ruxt adlı arkadaşda da ininal olmadığı için kendisi bir çözüm bulacağını söyledi. Daha sonra RoudRain#3500 isimli şahısın logo ücretini bana ödeyeceğini söyledi ve talebe onu da eklememi istedi. Talebe onu ekledikten sonra bana ödemeyi yaptı ve logoyu yapmaya başladım. Ruxt arkadaşa ödeme konusunu sorduğum da bana şöyle dedi.
ss2.PNG

Yapım aşamasında Ruxt adlı arkadaşla konuşarak istediği tarzda bir logo yaptım. Logosunu her müşterimde yaptığım gibi bütün boyutları şekilde kaydederek dosyanın içerisine attım.
ss3.PNG

Daha sonra RoudRain#3500 isimli şahıs kendi tasarım sattığı discord sunucusunda bu logoyu hiç kimseden izin almadan kendisi fiyat koyarak satmaya çalıştı.
ss1.PNG

Saatleri de incelediğiniz üzere hiç vakit kaybetmeden yaptığım emeği bana sormadan kendi discord sunucusunda satışa sunuyor. Daha sonra bu arkadaşa özelden mesaj atarak uyarıda bulunarak gün içerisinde tasarımı kaldırmasını söyledim. Kaldırmadığı takdirde forumlarda sorunsal konusunu açacağımı da kendisine bildirdim.
ss4.PNG

ss5.PNG

Ssde de gördüğünüz üzere beni discord dan engelledi.

Bu konuyu açmamın amacı 3-5 kuruş kazanmak için her türlü dolandırıcılığı ve emek hırsızlığını yapacak şahısları görmenizi istedim. Bunun gibi şahıslar hiçbir zaman bitmez fakat böyle sorun yaşadığımızda siz sunucu sahipleri ve oyuncular olarak sizlere bilgilendirirsek başka gün denk geldiğiniz de bu arkadaşların ne gibi vukuatları olduğunu öğrenmiş olursunuz.

AhmetAli02

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
konuya discord idisinide eklerseniz güzel olabilir.

zLaving

XoX
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Allah korkusu diye bir şey varya galiba o bu kardeşimizde yok.