Rpg,MmoRpg Açmayı Düşünüyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KollarimiVerin

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşla bizzat konuştum ve hatalarını bildirdim, sizin de böyle yapmanızı tavsiye ederdim, bir insan her ne kadar kötü bir davranışta bulunsa dahi veya her ne kadar bilgisiz olsa dahi insan gibi uyarmanız, bilgilendirmeniz gerekir, onun yaptığı hataları ve kusurları toplum içinde ifşa etmemeniz gerekir (dolandırıcı veya sahtekar olmadıkça).
Dostum,
İfşalamak Gibi Bir Durum, Ortada Yok.
Sadece konuşmasını Göstermiş, Demek ki Dikkate Alınacak Durumlar Söz Konusu, Bunları Kayeye Almamızı İstemiş.
İnsanları "Salak" Yerine Koyuyor, Bildiğin.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dostum,
İfşalamak Gibi Bir Durum, Ortada Yok.
Sadece konuşmasını Göstermiş, Demek ki Dikkate Alınacak Durumlar Söz Konusu, Bunları Kayeye Almamızı İstemiş.
İnsanları "Salak" Yerine Koyuyor, Bildiğin.

Kişinin konuşmalarını, ses kayıtlarını, görüntülerini vesair bilimum materyali kişinin izni olmadan üçüncü şahıslarla paylaşmak hukuken suçtur. @Sqyad adlı üye, arkadaşla arasında geçen konuşmayı arkadaşın haberi olmadan burada paylaşıyor. Bu, özel hayatın gizliliğine aykırı bir durumdur ve hukuken suçtur. Ayrıyeten arkadaşa "boş insansın" diyerek hakaret ediyor ki bu da ekstra bir cezaya hükmolunması için yeterlidir.

Haberleşmenin Gizliliğini İhlal

Madde 132- (1) Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu gizlilik ihlali haberleşme içeriklerinin kaydı suretiyle gerçekleşirse, verilecek ceza bir kat artırılır.

(2) Kişiler arasındaki haberleşme içeriklerini hukuka aykırı olarak ifşa eden kimse, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Kendisiyle yapılan haberleşmelerin içeriğini diğer tarafın rızası olmaksızın hukuka aykırı olarak alenen ifşa eden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (Ek cümle: 2/7/2012-6352/79 md.) İfşa edilen bu verilerin basın ve yayın yoluyla yayımlanması halinde de aynı cezaya hükmolunur.

Yeterli bir açıklama olmuştur umarım.

KollarimiVerin

Marangoz
En iyi cevaplar
0

Kişinin konuşmalarını, ses kayıtlarını, görüntülerini vesair bilimum materyali kişinin izni olmadan üçüncü şahıslarla paylaşmak hukuken suçtur. @Sqyad adlı üye, arkadaşla arasında geçen konuşmayı arkadaşın haberi olmadan burada paylaşıyor. Bu, özel hayatın gizliliğine aykırı bir durumdur ve hukuken suçtur. Ayrıyeten arkadaşa "boş insansın" diyerek hakaret ediyor ki bu da ekstra bir cezaya hükmolunması için yeterlidir.

Madde 132- (1) Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu gizlilik ihlali haberleşme içeriklerinin kaydı suretiyle gerçekleşirse, verilecek ceza bir kat artırılır.

(2) Kişiler arasındaki haberleşme içeriklerini hukuka aykırı olarak ifşa eden kimse, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Kendisiyle yapılan haberleşmelerin içeriğini diğer tarafın rızası olmaksızın hukuka aykırı olarak alenen ifşa eden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (Ek cümle: 2/7/2012-6352/79 md.) İfşa edilen bu verilerin basın ve yayın yoluyla yayımlanması halinde de aynı cezaya hükmolunur.

Konu'yu Açan Arkadaş ise, İnsanları Salak Yerine Koyup, Kandırmaya Çalışıyor.
500 MB, İle Sunucu Açıldığını, Bu Zamana Kadar Hiç Görmedim.
Nereden Bileceğiz? Belki Dolandırıcılık, Yapıcak.
Ben Her İnsan'a Güvenmiyorum.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu'yu Açan Arkadaş ise, İnsanları Salak Yerine Koyup, Kandırmaya Çalışıyor.
500 MB, İle Sunucu Açıldığını, Bu Zamana Kadar Hiç Görmedim.
Nereden Bileceğiz? Belki Dolandırıcılık, Yapıcak.
Ben Her İnsan'a Güvenmiyorum.

Öncelikle sana bir özel mesaj gönderdim, okumanı şiddetle tavsiye ediyorum. İkinci olarak, yukarıda yazdığım yorumu tekrar okumalısın. "Her ne kadar büyük bir hata yapsa veya her ne kadar bilgisiz olsa da" bunu insan gibi belirtebilirsiniz. Kanıtlı bir şekilde iddianızı sunabilirsiniz.

İnsanları salak yerine koyup kandırmaya çalıştığına da sizden kanıt istiyorum. Bir önceki arkadaştan da kanıt istemiştim başka bir konu hakkında halen gelmedi. Kanıt sunmadığınız halde "Baltalama"dan uyarı alabilirsiniz.

Sqyad

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Arkadaş izin verdi zaten paylaşmama sıkıntı yok. Bilip bilmeden saçmalamayın.

@Gutenberg Ek olarak sanal ortamda hergün milyonlarca hakaret-küfür ediliyor. Onlarıda versenize ozaman :D Ayrıca konuşmalar izin alındı sanki bilmiyoruz o maddeleri..

Ek olarak aldığım cevap :D

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

"Bilip bilmeden saçmalamayın" üslubunuza lütfen dikkat edin. Arkadaşın izin verdiğine dair herhangi bir kanıt sunmadığınızı göz önünde bulundurun lütfen.

Sqyad

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
"Bilip bilmeden saçmalamayın" üslubunuza lütfen dikkat edin. Arkadaşın izin verdiğine dair herhangi bir kanıt sunmadığınızı göz önünde bulundurun lütfen.

Paylaşın demesi yeterli oluyor. Maalesef :)

@Gutenberg Resimleri kapatmış olabilirsiniz veya reklam engelleyiciniz var. Veya yasadışı olarak giriyorsunuz. Resimlere bakarsanız anlarsınız izin verdiğine :D

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

@Gutenberg Ek olarak sanal ortamda hergün milyonlarca hakaret-küfür ediliyor. Onlarıda versenize ozaman :D Ayrıca konuşmalar izin alındı sanki bilmiyoruz o maddeleri..

Ek olarak aldığım cevap :D

Kimseyi savcılığa verdiğim felan yok merak etmeyin, ayrıca şahsıma edilen küfürlere de gerekli cevaplar veriliyor bundan kesinlikle emin olabilirsiniz :) Madem o maddeleri biliyorsunuz lütfen ona göre davranın ve de üslubunuza dikkat edin. Karşınızda çocuk yok. Bir konu hakkında paylaşımda bulunuyorsunuz ama eksik paylaşıyorsunuz, ondan sonra insanlara "bilip bilmeden saçmalamayın" gibi ithamlarda bulunuyorsunuz.

Paylaşın demesi yeterli oluyor. Maalesef :)

@Gutenberg Resimleri kapatmış olabilirsiniz veya reklam engelleyiciniz var. Veya yasadışı olarak giriyorsunuz. Resimlere bakarsanız anlarsınız izin verdiğine :D
Reklam engelleyici kullanıyorum ancak herhangi bir şekilde resimlerin engellendiğini de göremedim, öyle olsaydı hepsini engellerdi, filtreye de baktım herhangi bir engelleme görünmüyor ?

Sqyad

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kimseyi savcılığa verdiğim felan yok merak etmeyin, ayrıca şahsıma edilen küfürlere de gerekli cevaplar veriliyor bundan kesinlikle emin olabilirsiniz :) Madem o maddeleri biliyorsunuz lütfen ona göre davranın ve de üslubunuza dikkat edin. Karşınızda çocuk yok. Bir konu hakkında paylaşımda bulunuyorsunuz ama eksik paylaşıyorsunuz, ondan sonra insanlara "bilip bilmeden saçmalamayın" gibi ithamlarda bulunuyorsunuz.

Bana 2 madde saymışsınız. Ama izinli - izinsiz paylaşmadığımı bilmiyorsunuz. Resmen iftira atıyosunuz. O saydığınız maddeler sizin içinde geçerli oldu. Bir madde vardı iftira ile ilgili :) Neyse, zaten ne zaman bu foruma gelsem. Minecraft'tan soğuyup siliyorum. İyi günler.

delete_clem

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Neden benim konuma 3 mesaj atılırken bu konuya 2 sayfa mesaj atılıyor? Belki de bu arkadaşın Modern Hayat Simülasyonu sunucusunu RPG olarak tanıttığı içidir ve ya MMORPG yi Rol yapma oyunu sandığı içindir. Her gün oyun oynamadan sistemleri yapıyorum. Haritayı düzenliyorum. Biri gelsin "Bedava hosting firmasından hazır pluginleri kullanarak server açtım" diyor. RPG Katagorisine konu açtım. Herkes "Modern RP sunucusu olsada oynasak" desin ve 2 sayfa mesaj olsun. Sırf ben "ROL" kavramını bildiğim için Simülasyon adında açıyorum. Kimse ilgilenmiyor. Helal olsun size. (Alınanlar alınsın ben ortaya söyledim)

KollarimiVerin

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bu konuya neler olmuş ya.
bir an düşündüm, Oyuncular MMORPG veya RPG Sunucusu hakkında Yorum yapıcaklar olay sanki şu hali almış, "hadi bu sunucu açma konusunu tartışalım." gibi konu açmışlar falan.
garipleşmiş, konu.

Sqyad

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Neden benim konuma 3 mesaj atılırken bu konuya 2 sayfa mesaj atılıyor? Belki de bu arkadaşın Modern Hayat Simülasyonu sunucusunu RPG olarak tanıttığı içidir ve ya MMORPG yi Rol yapma oyunu sandığı içindir. Her gün oyun oynamadan sistemleri yapıyorum. Haritayı düzenliyorum. Biri gelsin "Bedava hosting firmasından hazır pluginleri kullanarak server açtım" diyor. RPG Katagorisine konu açtım. Herkes "Modern RP sunucusu olsada oynasak" diyor. Sırf ben "ROL" kavramını bildiğim için Simülasyon adında açıyorum. Kimse ilgilenmiyor. Helal olsun size. (Alınanlar alınsın ben ortaya söyledim)

Bunu söylediğiniz kişi @Gutenberg , konuyu gereksiz olarak uzattı.

KollarimiVerin

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Neden benim konuma 3 mesaj atılırken bu konuya 2 sayfa mesaj atılıyor? Belki de bu arkadaşın Modern Hayat Simülasyonu sunucusunu RPG olarak tanıttığı içidir ve ya MMORPG yi Rol yapma oyunu sandığı içindir. Her gün oyun oynamadan sistemleri yapıyorum. Haritayı düzenliyorum. Biri gelsin "Bedava hosting firmasından hazır pluginleri kullanarak server açtım" diyor. RPG Katagorisine konu açtım. Herkes "Modern RP sunucusu olsada oynasak" desin ve 2 sayfa mesaj olsun. Sırf ben "ROL" kavramını bildiğim için Simülasyon adında açıyorum. Kimse ilgilenmiyor. Helal olsun size. (Alınanlar alınsın ben ortaya söyledim)
Dostum..
Role Play, hakkında konu açıcaksan.
Fazla ilgilenemem, onu söyleyeyim.
Ama üzerinde durmaya çalışabilirim, belki.

Sqyad

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Sizde her konuya reklamınızı yapmaktan yorulmadınızmı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...