"Rust" FPS drop, kasma ve geç açılma sorunları.(PC:MONSTER)

basayevv

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Steam de indirimle 14 liraya büyük ümitlerler aldığım Rust menü içinde 101 fps alırken herhangi bir servera girerken herhalde bir 20 dakika bekletmekte hadi bunu geçelim ayarları her türlü düşürmeme rağmen oyun güç bela kıytırık grafiklerle bile 60 fps ibresini görmeme rağmen kanser edici derecede droplarla iki adımı bile çekilmez hale getiriyor.Ha diyeceksiniz ki sistemin ne? Sistemimin çok üst düzey olduğunu söyleyemem ama daha nice oyunları açtığımı şu isyanımdan anlamışsınızdır herhalde(8gb ram i5-7300hq 4gb 1050 nvidia ekran kartına sahip monster abra).Aklınıza gelecek her sürücümün güncel olduğunu belirtmek isterim lütfen konu hakkındaki fikir, düşünce ve çözüm önerilerinizi sunarsanız sevinirim.(netteki ayar kodlarını denemiş bulunmaktayım gözle fark edlir bir fark olmadı hiçbir zaman.) Ve mümkünse eğer hangi sistemde kaç fps de oynadığınızı söyleyebilirseniz sevinirim.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
GeForce Experience panelinden optimize etmeyi denedin mi? Oyun optimizasyon konusunda sıkıntı yaşıyor olabilir veya işlemciden kaynaklı bir sorun olabilir. Çünkü gerçekten çok berbat bir işlemci tercih etmişler.

basayevv

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
evet optimize ederekte denedim fakat aynı sonuç, gölge vs gereksiz gördüğüm birçok şeyi de kapatırım mesela. peki sen hangi sistemde kaç fpsle oynuyorsun?
GeForce Experience panelinden optimize etmeyi denedin mi? Oyun optimizasyon konusunda sıkıntı yaşıyor olabilir veya işlemciden kaynaklı bir sorun olabilir. Çünkü gerçekten çok berbat bir işlemci tercih etmişler.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
evet optimize ederekte denedim fakat aynı sonuç, gölge vs gereksiz gördüğüm birçok şeyi de kapatırım mesela. peki sen hangi sistemde kaç fpsle oynuyorsun?
Ben herhangi bir toplama bilgisayar veya oyun bilgisayarı sahibi değilim. Elimde 6 senelik modern bir döküntü var. Yerinde ve düzgün bir şekilde optimize ettiğim zaman çoğu oyunu 100 FPS üstü oynuyorum.