Sadece Minecraft'ta Olan Değişik Ping Sorunu

AykutReizZ

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Evet arkadaşlar başlıktaki gibi LoL'de 12ms sabit alıyorum. CSGO'da yine uygun bir ping değeri alıyorum. Fakat Minecraft oyununun çok oyunculu kısmında hiçbir şekilde oyun giremiyorum hangi sunucuya girersem gireyim hepsinde 12ms iken birden 300e 400e fırlıyor ve hiçbir şey yapılmıyor ve baya bir uzun o şekilde duruyor. Bu yüzden sunuculardan "Timed Out" tarzı hatalar alıp atılıyorum. Anlamıyorum diğer oyunlarda ping yokken Minecraft'ta olmasını. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Bu sorunu sadece tek bir sunucuya girerken mi yaşıyorsunuz yoksa tüm sunucularda mı? Girmeye çalıştığınız suunucular yabancı sunucular mı?

AykutReizZ

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bu sorunu sadece tek bir sunucuya girerken mi yaşıyorsunuz yoksa tüm sunucularda mı? Girmeye çalıştığınız suunucular yabancı sunucular mı?
Bütün sunucularda oluyor dediğim gibi oyunla ilgili bir sıkıntı var bence çünkü diğer oyunlarda böyle ani ping sorunu yok.
Mesela Sonoyuncu sunucusunda da oluyor aynı zamanda Cubecraft sunucusunda da oluyor.

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Sıkıntı çok büyük ihtimalle launcherda, yeni bir tane edinmen lazım bence. Bir de çok etkilemez ama şöyle bir öneri listem olacak:
1) Bilgisayardaki zamanlanmış otomatik işlevlerin tekrarlanma sürelerini düşür.
2) Modem ayarlarından bant genişliği (bandwidth) ayarını devre dışı bırak.
3) Google DNS kullanmayı deneyin yahut hali hazırda internet sağlayıcınızın belirtmiş olduğu DNS'yi kullan.

AykutReizZ

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Sıkıntı çok büyük ihtimalle launcherda, yeni bir tane edinmen lazım bence. Bir de çok etkilemez ama şöyle bir öneri listem olacak:
1) Bilgisayardaki zamanlanmış otomatik işlevlerin tekrarlanma sürelerini düşür.
2) Modem ayarlarından bant genişliği (bandwidth) ayarını devre dışı bırak.
3) Google DNS kullanmayı deneyin yahut hali hazırda internet sağlayıcınızın belirtmiş olduğu DNS'yi kullan.
Önerilerinizi teker teker uygulayıp sonucu bildireceğim ve istemciden olduğunu zannetmiyorum çünkü hem Sonoyuncu istemcisinden hem de Minecraft'ın orijinal istemcisinden denedim.
Birde rica etsem birinci önerinin nasıl yapılacağını anlatabilir misiniz ?
Şunu da ekleyeyim evde iki tane bilgisayar var biri dizüstü biri masaüstü benim şikayetçi olduğum masaüstü bilgisayarında oluyor bu sorun fakat dizüstü bilgisayarda böyle saçma ani ping sorunu bulunmuyor. (İkisi de aynı ağa bağlı.)

Son düzenleme:

BaySlay

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Evet arkadaşlar başlıktaki gibi LoL'de 12ms sabit alıyorum. CSGO'da yine uygun bir ping değeri alıyorum. Fakat Minecraft oyununun çok oyunculu kısmında hiçbir şekilde oyun giremiyorum hangi sunucuya girersem gireyim hepsinde 12ms iken birden 300e 400e fırlıyor ve hiçbir şey yapılmıyor ve baya bir uzun o şekilde duruyor. Bu yüzden sunuculardan "Timed Out" tarzı hatalar alıp atılıyorum. Anlamıyorum diğer oyunlarda ping yokken Minecraft'ta olmasını. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

bu olay aynı sunucuda oluyorsa sunucuyu açan fazla plugin yüklemiş ve server çökmüş eğer farklı sunucularda oluyorsa internet ipini google URL kısmına yaz giriş yap ordan ne sorun var bak eğer devam ediyorsa anlamadıysan internetin MÜŞTERİ DESTEK numarısını ara. bide girdiğin sunucular rus server falansa frekans yetmez zor oynarsın