Sanal Gerçeklik Hakkında Tartışalım

Sanal Gerçeklik de 3D teknolojisi gibi unutulacak mı?

• Aksine çok ilerleyecek.

Kullanılan: 8 72.7%
  • Bence unutulacak.

Kullanılan: 2 18.2%
  • Bilemiyorum ama geleceği var gibi

Kullanılan: 1 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    11

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar,
Bu konuda hayatımızda yavaş yavaş yer bulan sanal gerçeklik ve 360-VR platformları hakkında konuşacağız.

Bildiğiniz gibi sanal gerçeklik teknolojisi hayatımızda aslında uzun süredir bulunan bir şey.
Ancak 2015 sonlarına doğru içerik patlaması ve platformların artması gibi etkenler sayesinde
birçok şirketi harekete geçirdi ve popüler oldu.
Genelde kullanılan sanal gerçeklik sistemleri mobil cihazlarla çalışsa da pahalı sistemler gerektiren bilgisayar versiyonlarını kullananlar da az değil.Aslında Google Cardboard sayesinde sanal gerçeklik aşırı derecede ucuzladı.Tabii bu da kalitenin düşmesini beraberinde getirdi.Ancak ortalama bir kalite için binlerce lira vermeye de gerek görmüyorum.Ama eğer ben içinde olmak istiyorum derseniz size kalmış.İçerik sayısının hızlıca arttığı bu günlerde şirketlerde kendi ürünlerini çıkarmaya başladı.
Artık kolay ulaşılması için mobil cihazların kutuları bile bir sanal gerçeklik gözlüğü görevi görüyor.
Tabii bu aslında sanal gerçeklik sayılmayabilir.Daha çok iki lens ve telefon ekranı sayesinde beyninizi kandırıp az da olsa içinde olma hissiyatını yaşıyorsunuz.Ancak gerçekten hissetme için çok vakit olduğunu düşünüyorum.Neyse çok uzattım konuyla ilgili sorusu ve düşünceleri olanlar yazsın da az da olsa vakit geçirelim.

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu tartışmaya katılabilmem için sanal gerçeklik gözlüğüm olması lazım onun içinde para.

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Benim de VR gözlüğüm yok ama maksat muhabbet :)

BraveHero

Dobloyu n'aptın
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

Swertyy

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
VR Daha ilerler zaten de 3D teknolojisi nasıl unutuldu onu anlamadım ?

SilverLight

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sanal gerçeklik gözlükleri kullanan kullanıcıların dünya genelinde en çok Google arama motorunda özür dilerimgrafik içerikleri araştırmış olduğu gerçeği...

RasshirennayaLis

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Плохой амбиций инструментов, приспособленных под красивые.
Реальные пули между многозадачном когда yakışıyor mu sizin gibilere? Sizlerinizin hepinizi toplayıp
наш начальник, надо отдать. Yazık yazık.

SilverLight

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Плохой амбиций инструментов, приспособленных под красивые.
Реальные пули между многозадачном когда yakışıyor mu sizin gibilere? Sizlerinizin hepinizi toplayıp
наш начальник, надо отдать. Yazık yazık.
Pirim detected.
Turkey f**ked the Russian aircraft. <3

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sanal gerçekliğin sonsuza kadar yolu vardır. Bunun birçok nedeni vardır. En basitinden gerçek dünya'da yapamadığımız zevkleri, eğlenceleri ve aktiviteler sanal dünya'da yapabiliyor olmamız. (Kim gerçek bir kara şövalye ile düello yapmak istemez ki :D)