Turnuva Satranç Turnuvası

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
1566635557280.png

Satranç.png

Oyun Forumu: Satranç Turnuvası

Herkese selamlar! Her yaz yapılan oyun etkinliklerimize bu yazda tam gaz devam ediyoruz. Arayı açmamak adına yapacağımız etkinliklerden birisi başlıktan da görüldüğü üzere satranç turnuvası.

Satrancın bulunuş hikayesini her birimiz duymuşuzdur. Satranç tamamen strateji oyunu olarak görülebilir. Hatta ülkeler arasında olan sürtüşmeler, güçlü olma çabalarını ise satranç tahtasında ard arda hamleler yapan ezeli düşmanlar olarak görebiliriz. Bir bakıma siyah ile beyazın savaşı.

Bizlerde bu savaşın turnuvasını yapacağız. Turnuva geneli itibari ile puan toplamaya yönelik olacak. Rakipleriniz ise yine turnuva katılımcıları olacak. Turnuva "lichess.org" adlı siteden yapılacak. Turnuvaya katılabilmek için bu sitede üyeliğinizin olması gerekiyor. Ayrıca bu sitede olan üyeliğinizin ismini bizlere özel mesajlardan bildirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde turnuvada derece yapsanız dahi kim olduğunuzu bilemeyeceğimiz için ödülünüzü veremeyeceğiz.

Özel mesajlardan hesabınızı bildirmek için
tam buradan jürilere ulaşabilirsiniz. Mesaj içerisinde lichess.org hesabınızın profil linkinin bulunması yeterlidir. Eğer hesabınızın ismi forum hesabınızın isminden farklı olduğu halde bilgilendirme mesajı göndermediyseniz turnuvayı kazansanız bile ödülünüz teslim edilemeyebilir.
Turnuva Kuralları

• Turnuva odası içerisinde hakaret/küfür kullanımı yasaktır.
  • Turnuva odası içerisinde reklam yapmak yasaktır.
  • Turnuva içerisinde hile yapmak yasaktır, hileli olduğunu düşündüğünüz maçların kontrolü için jüri çağırabilirsiniz.
Turnuva Ödülleri

• Turnuvada şampiyon olan üyemiz 1 Aylık Reklamsız Forum ve 1 Aylık Süper Üyelik,
  • Turnuvada 2. olan üyemiz 1 Aylık Süper Üyelik,
  • Turnuvada 3. olan üyemiz 2 Haftalık Süper Üyelik kazanacaktır.
Turnuvamız 1 Eylül 2019 Pazar günü saat 18.00 ile 20.00 arasında olacaktır. Turnuvaya katılmak için bu konuya "Katılıyorum" şeklinde yorum atabilirsiniz.

Turnuvada dereceye girenlere verilecek olan ödüllere ek olarak turnuvaya katılan herkes "
Satranç Uzmanı" etkin etiketini kazanacaktır.
Tüm katılımcılara başarılar dileriz.

Organizasyon;
@Bernard
@Cranky
@Cardinal41

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
Katılıyorum

Süre sınırlaması yüzünden katılmaktan vazgeçtim.

Son düzenleme:

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Turnuvanın zaman ayarı 5+1 yani başlangıçta 5 dakika ve her hamle başına 1 saniye kazanmaya yönelik olacak. Ayrıca berserk mod kapalı olacak.

Anceph

Ağaç Yumruklayıcı
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Katılıyorum

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37