Savunma Sistemleri Serisi I: Gardiyan Taret. [Deniz Teması]

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Umuyorum, hala survival seven arkadaşlar vardır sizler için harika bi defans sistemi hazırladım. Kusursuz değil ama amacını çok iyi yerine getiriyor!. Bu sistemi yapmak bi hayli zor olucaktır ama size bi kaç taktik vericem.
Öncelikle bu sistemi yapmak için benim tavsiyem bir liman şehri, kalesi, köyü yani yapıcağınız yapı denize kurulmalı tabi şart değil sadece en etkili böyle yapabilirsiniz yoksa çok zor olur. Sadece bununlada yetmiyor yapıcağınız yapı bir gardiyan zindanının üstüne olmalı aksi taktirde gardiyanları taşımakta çok zorlanirsiniz bir tareti max gücünde çalıştırabilmek için 24 adet gardiyana ihtiyacınız var. Açıklamalar bu kadar sisteme geçelim;

Sistemin olayı iç içe sokulmuş 24 tane gardiyanın belli bi alandaki kişiye saldırmasıdır ve bunu çok iyi bi şekilde yapıyor. Tabi altını çizmek isterim belli bi alandaki çünkü bu taretin bazı zayıflıkları var, eğer tarete 4 blok kadar yaklaşırsanız taret hedef almayi bırakır zayıflığı bu. Örnek olarak chest odalari köprüler vb yerleri söyleyebilirim.

Makineye geçersek benim yaptığım tasarım bu. Çalışma mantığı tuzak kapıları kapaliyken ateş etmez, açıkken ateş ederler ek olarak görünmezlik iksiri atarlar. Bu tercihe bağlı. Daha fazla bir şey olduğunu sanmıyorum indirip incelerseniz rahatlıkla anlicağınıza eminim.

Haritada kırmızıyla çizdiğim alan tehlikeli bölge. Eğer düşman o bölgeye girerse taret ateş etmez. Eğer bu makineyi bir liman şehrine yapıyosaniz denize konumlandırın çünkü beyaz ile işaretlediğim bölge(indirirseniz görürsünüz) 4+11 büyüklüğünde. Yani çok uzaktan ateş edebiliyor ve geriye tek bir şey kalıyor. Amacınız rakibi öldürmekse onu kıstırmak ve gardiyanlara yem etmek!. Gardiyanların hasarı 4.5* ve 24 tanesinin hasarini toplarsak 108* ediyor... Her vuruşta geriye savurmalarını saymıyorum bile. Ha birde makineyi tetiklemek için torch sinyali göndermelisiniz yani alt alta torch koyarak sistemi denizin içine koyabilirsiniz tek yapmanız gereken ayaklarını suyun dibine uzatmak ve ortadaki tuğlaları, 1 tuğla 1 meşale 1 tuğla 1 meşale şeklinde yükseltmelisiniz en alttaki meşaleye sinyal yolladığınız anda bütün meşaleler tetiklenicektir. Taret kapali bozisyondayken en üstteki 4'lü meşale yanıcağı için geceleri ışık kaynağınızda olucaktır :D.

Harita indirme linki; http://www.mediafire.com/file/av8d2y9lh19nuab/Gardiyan Taret - I.rar
Virüs Total; https://www.virustotal.com/#/file-a...wMWIxMTlhZTkwZmUwY2VmNmY1ZmU6MTUxNTE4NDgxNQ==

Aranızda şu soruyu soranlarda olmuştur, nasıl yakalicaz len biz bu gardiyanları diye ahamda şöyle;

Bu yöntemle büyük bi takım oluşturursaniz gardiyanlı tekne + Yay kombosuyla ezici hasar verebilirsiniz rakiplerinize ama hatirlatmak isterim tekneye sabitlenmiş bir gardiyan suyun altındaki kişilere vuramaz burdada su alti nefes ve zırh büyüleriniz devreye giriyor. Kimsenin kolay kolay su altı büyüleri basmaya uğraşıcağını sanmıyorum çok avantajlı durumdayız yani...

Son düzenleme:

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Tuzak harika olmuş ama aklıma başka bir şey daha geldi. Elder guardianlar normal guardianlara göre daha güçlü diye biliyorum. Eğer öyleyse elder guardian yakalamak daha mantıklı olmaz mı?

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tuzak harika olmuş ama aklıma başka bir şey daha geldi. Elder guardianlar normal guardianlara göre daha güçlü diye biliyorum. Eğer öyleyse elder guardian yakalamak daha mantıklı olmaz mı?
ama bu tuzak değil savunma sistemi :( tuzak olsa amaç çok daha iyileri var 108kalp hasar neyine yetmedi anlayamadim elder gardiyanı nasıl taşicaz :/ taşısak bile her ne kadar denemesemde sorun çıkcağına eminim. 24 tane gardiyan taşımak max 30dk sürer zindan yakınlardaysa elder gardiyan tekrar canlanıyo mu onu bile bilmiyorum ama onu yakalayana kadar gardiyan yakalamak daha mantıklı hasar konusunda sıkıntı yok çünkü

Son düzenleme:

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
ama bu tuzak değil savunma sistemi :( tuzak olsa amaç çok daha iyileri var 108kalp hasar neyine yetmedi anlayamadim elder gardiyanı nasıl taşicaz :/ taşısak bile her ne kadar denemesemde sorun çıkcağına eminim. 24 tane gardiyan taşımak max 30dk sürer zindan yakınlardaysa elder gardiyan tekrar canlanıyo mu onu bile bilmiyorum ama onu yakalayana kadar gardiyan yakalamak daha mantıklı hasar konusunda sıkıntı yok çünkü
Hepsi elder gardiyan olmayacak zaten. Birkaçını elder gardiyan alırsak daha fazla hasar verir savunma sistemi.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hepsi elder gardiyan olmayacak zaten. Birkaçını elder gardiyan alırsak daha fazla hasar verir savunma sistemi.
sığcağını mı sanıyosun gardiyanlar hedef alma konusunda çok kanser yaptığım o şeyi azcık değiştir anında bozulur

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
alacaksın enchli dia kılıcı çekeceksin p4 zırhı millete dalacaksın bu ne la böyle saçma sapan işler bununla uğarşıncaya kadar 10 kişi öldürürüm.

Düşünsene arkadan adam kovaliyo sen onu yenmek için bu turreti inşa ediyosun koşup kaçarken.

mantıklı mı sence bence değil.
tabikide bu taret saldiri için değil savunmak için. Yani taretin amaci geçilmemesini istediğiniz bi bölgeyi çok iyi bi şekilde korumak için yapıldı asıl amaci ise denize inşa edilmesi mesela denizde bi liman yaptın ve orda adamı tuzağa düşürcen nasıl yapasın ki? :D suyun altından anlaşılır bi tuzak olduğu bu sisteme görünmezlik iksiri ekleyerek çok daha anlaşılmaz bi hale getirebilirsin kimsenin bir taret bekliceğini sanmıyorum, özellikle 108kalp vuran xD