Scum Tanıtım

onursivasli

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

maxresdefault.jpg

Scum Türkçe Tanıtım
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Scum oyunu tanıtacağım. Umarım sizler için yararlı olur. Hızlıca konuya giriş yapalım.

Scum Nedir?
Scum, Gamepires tarafından yapılan hayatta kalma tarzı bir oyundur. 29 Ağustos 2018 yılında erken erişime açılmış olmasına rağmen günümüzde hala erken erişim oyunu olma geçerliliği sürdürüyor.

P
eki Neden Hala Erken Erişimde?
Gamepires oyunlarının her zaman mükemmel olmasını isteyen bir firmadır. Bu konuda yaptığı açıklamalarında oyunun yeni nesil bir oyun olduğu için çok karmakarışık olduğunu, oyun piyasasındaki en iyi hayatta kalma oyununu çıkarmak istediklerini fakat kusursuz bir oyun çıkartmalarının biraz zaman alabileceğinden bahsettiler.

Scum Nasıl Oynanır?
Scum’a karakterimizi oluşturarak başlıyoruz. Scum'u diğer hayatta kalma oyunlarından ayıran en büyük özellik karakter analiz ekranı olması. Bu ekranda karakterinizin yeteneklerini, mide hacmini, boyunu, kilosunu, dövmesini vs. seçebiliyoruz. Aynı şekilde oyun içinde de vitamin değerlerimiz, kalorilerimiz, kalp atışımız gibi değerler gözlemlemekteyiz.

1445837780_preview_20180827153341_1.jpg

Oyuna ilk adım attığımızda olağanüstü bir grafik yapısı ve devasa bir harita ile karşılaşıyoruz. Harita bolca gelişmiş özellik içeriyor.
Sarı renkli yerler= Sığınaklar
Yeşil renkli yerler= Avcı Kampları
Mavi renkli yerler= Polisler ve şehirler
Kırmızı renkli yerler= Karakolları
Yeşil yıldız= Siperler
Mavi yıldız= Hapisane

1_566IXkrn7gzsVQEwvnzddg.jpeg

Sol altta fazla büyük olmayan bir stamina sistemi görüyoruz. Bu staminalar sizin enerjinizi, susuzluğunuzu ve açlığınızı gösteriyor. Aynı zamanda taba bastığımız zaman sağ tarafta yapı sistemi görüyoruz. İstediğiniz eşyanın yapımında kullanılan malzemeleri görebiliyorsunuz. Aynı zamanda medikal ihtiyaçlar, tuvalet ihtiyacınız gibi ihtiyaçlarınızı tab menüsünden görebiliyorsunuz.

1613483856644.png

Zombileri öldürerek de eşya kasabilirsiniz fakat dikkatli olun. Zombiler de sizi öldürebilir.

Oyunun Amacı Nedir?
Oyunda bir televizyon programı içindesiniz ve birinci olabilmeniz için şöhret puanları toplamanız gerekmektedir. Ama telaş etmeyin öldüğünüz zaman şöhret puanlarınızı doğacağınız yere göre kaybediyorsunuz. Mesela istediğiniz bölgede doğmak için 50 şöhret puanı kaybediyorsunuz. Ve 10 şöhret puanı karşılığında etkinliklere katılabiliyorsunuz.

Benim Düşüncelerim
Bence oyun gayet zevkli ve diğer hayatta kalma oyunlarından farklı olarak metabolizma, vitamin, kalori gibi değerleri görebiliyorsunuz. Bu özellikler Scum'u diğer hayatta kalma oyunlarından ayıran en belirgin özellik olmuş. Oyuna ilk girdiğiniz zaman kırmızı işaretli yerlere giderek eşyaları toplamanızı öneririm. Silah kullanımı açısından INT yeteneğinizi geliştirmeniz silah kullanımınızı kolaylaştıracaktır. Oyunu orta seviye grafik ayarlarıyla oynarsanız daha akıcı bir biçim alıyor. Oyun henüz erken erişim oyunu olmasına rağmen en büyük hayatta kalma oyunlarına kafa tutabilecek seviyede olduğunu düşünüyorum.

Son Olarak
Bugün geleceğin en iyi hayatta kalma oyunu olabilecek bir oyunu sizlere en öz ve anlaşılabilir şekilde açıklamaya çalıştım. Umarım sizler için yararlı olmuştur. İyi oyunlar.