Güncelleme Minecraft 1.14 Sürümü: Köy & Yağma Güncellemesi!

vicdum

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Hâlâ bütün özellikleri test etmek için vaktim olmasa da çoğu şeyi denedim ve çok hoş. Eklentiler ve modlar çıkması birkaç ay, sunucuların 1.14'e geçmesi ise birkaç asır sürecek olsa da yeni özellikleri sunucularda görmeyi de isterim. Bu güncellemenin maskotu da :panda: olmuş, sevimliler.

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
pandaların ve bunun gibi şeylerin eklenmesi güzel fakat benim gözümde oyunun merkezini değiştirmeyecek. Oyunu daha ilginç kılması için bütün merkezi değiştirecek birşeyler lazım. Bu sürümde de yeni çalışma masaları eklendi. Fena Değil... :panda:

MrPolat

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
-Herobrine kaldırldı.
+ Adam gibi adam pillar eklendi :panda:

SolorRVS

undefined
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sizce ne diyorsunuz minecraft kendine gerçekcilikmi katıyor :p :panda:

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Güzel bir güncelleme olmuş. :panda:
-Herobrine kaldırıldı.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Keşke 1.8'de fixlenemeyecek bir güvenlik açığı ortaya çıksa da herkes 1.12 1.13 1.14 kullansa artık...

O tür bir kaç açık vardı zaten fakat adı üstünde "güvenlik açığı" kimin umurunda ki.. herkesin online-mode: false yapıp eula'yı okumadan eula: true yaptıktan sonra 1.8 hazır paket opskyblock sunucu açtığı bir dönemde çok normal..

(Sunucumda 1.7 kullandığım için birçok arkadaşın kendin niye bu sürümü kullanıyorsun dediğini şimdiden hissettim: sunucum yaklaşık 3 yıl önce açıldı ve güvenlik sorunlarını vesaire kendim çözmeye çalışıyorum. Veri kaybı ve diğer nedenlerden dolayı sürüm güncelle(ye)miyorum. Aklımda açık kaynak kodlu son sürüm Premium yeni bir sunucu fikri var fakat sadece fikir. Açık kaynak kodlu sunucu fikri Türkiye'de ne etki yapar bilemiyorum.)

Bu arada açıklar client taraflı olmadığı sürece sunucular tarafından gerek eklentiler ile gerek sunucu yazılımını patchleyerek çözülebilir. Tabii ki eklentiler reflection / NMS kullanacağı için sürüm güncellemeye göre daha performanssız olacaktır.

--

Oyuna sonunda bir yüklenme ekranı eklenmiş. Doku paketlerine basınca vesaire de donmuyor oyun. Çok fazla inceleme vaktim olmasa da güzel bir güncelleme olmuş, bir ara tek oyunculuda klasik bir dünya açıp oynayasım var. :panda:

F

FireYT

Ziyaretçi
Kesinlikle panda ve tilki daha önce eklenmeliydi. Ayrıca PS4 e eklenen Kedi Jellie buraya da eklenmeli.
Ayrıca bu panda çok sevimli :) :panda:

Akep344

Marangoz
En iyi cevaplar
0
1.14 güncellemesi ile Minecraft oldukca daha zevkli hale gelmeye başladı. :panda:

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kesinlikle panda ve tilki daha önce eklenmeliydi. Ayrıca PS4 e eklenen Kedi Jellie buraya da eklenmeli.
Ayrıca bu panda çok sevimli :):panda:
Jellie bu güncelleme ile birlikte eklendi zaten.

O tür bir kaç açık vardı zaten fakat adı üstünde "güvenlik açığı" kimin umurunda ki.. herkesin online-mode: false yapıp eula'yı okumadan eula: true yaptıktan sonra 1.8 hazır paket opskyblock sunucu açtığı bir dönemde çok normal..

(Sunucumda 1.7 kullandığım için birçok arkadaşın kendin niye bu sürümü kullanıyorsun dediğini şimdiden hissettim: sunucum yaklaşık 3 yıl önce açıldı ve güvenlik sorunlarını vesaire kendim çözmeye çalışıyorum. Veri kaybı ve diğer nedenlerden dolayı sürüm güncelle(ye)miyorum. Aklımda açık kaynak kodlu son sürüm Premium yeni bir sunucu fikri var fakat sadece fikir. Açık kaynak kodlu sunucu fikri Türkiye'de ne etki yapar bilemiyorum.)

Bu arada açıklar client taraflı olmadığı sürece sunucular tarafından gerek eklentiler ile gerek sunucu yazılımını patchleyerek çözülebilir. Tabii ki eklentiler reflection / NMS kullanacağı için sürüm güncellemeye göre daha performanssız olacaktır.

--

Oyuna sonunda bir yüklenme ekranı eklenmiş. Doku paketlerine basınca vesaire de donmuyor oyun. Çok fazla inceleme vaktim olmasa da güzel bir güncelleme olmuş, bir ara tek oyunculuda klasik bir dünya açıp oynayasım var. :panda:
Eğer en baştan yeni bir sunucu açmayı düşünüyorsan Combat Update V2'i beklemeni tavsiye ederim (Jeb bu güncellemenin 1.15 veya 1.16 için geleceğini açıklamıştı.)