Yardım Serverime Sadece Kendi Ip'mden Giremiyorum Yardım.

fbli1907

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar,kendi op olduğum sunucumun lobisine kendi ip adresim ile giremiyorum. Telefon internetini bağladığımda ise takır takır giriyor ve sorunu anlayamadım. Ve girmiyordan kastım şu arkadaşlar;sunucular listesinde çıkıpta girmiyor değil,tamamen kapalı gözüküyor server. Aynı şekilde uzak masaüstüne (vds) de bağlanamıyorum kendi internetimdeyken. Gerçekten bana kafayı yedirdi. Bir kaç gün öncesine kadar sorun yoktu dostlar. Bilgisayarda ki tüm vpn'leri sildim,firewall kontrol ettim onlarla alakalı değil,ki olsa zaten mobil neti bağlayınca da girmezdi. Sizden yardım bekliyorum dostlar.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Mobil internetinden kastın ne? Aynı IP adresine, internete sahip iki aygıttan giriyorsun, mobilden girince giriyor bilgisayardan girince girmiyor mu? Yoksa internet paketinden vesaire mi girebiliyorsun sadece?

Bilgisayarının DNS sunucularını kontrol et. Kendi bilgisayarında ve uzak sunucudaki güvenlik duvarlarını ve türevi uygulamaları kontrol et (örn. PeerBlock, AntiDDoS vb. firewall uygulamaları dahil), eğer senin IP'ni blokluyor ise bağlantı direk engellenir.

Bağlantının direk engellenip engellemediğini bulmak için CMD (Komut İstemi)'ne ping ipadresi yazabilirsin, eğer hata vermez ise muhtemelen sunucuya bağlanabiliyorsun fakat MC sunucusuna bağlanamıyorsun bungee ile alakalı bir sıkıntı olabilir.

fbli1907

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Mobil internetinden kastın ne? Aynı IP adresine, internete sahip iki aygıttan giriyorsun, mobilden girince giriyor bilgisayardan girince girmiyor mu? Yoksa internet paketinden vesaire mi girebiliyorsun sadece?

Bilgisayarının DNS sunucularını kontrol et. Kendi bilgisayarında ve uzak sunucudaki güvenlik duvarlarını ve türevi uygulamaları kontrol et (örn. PeerBlock, AntiDDoS vb. firewall uygulamaları dahil), eğer senin IP'ni blokluyor ise bağlantı direk engellenir.

Bağlantının direk engellenip engellemediğini bulmak için CMD (Komut İstemi)'ne ping ipadresi yazabilirsin, eğer hata vermez ise muhtemelen sunucuya bağlanabiliyorsun fakat MC sunucusuna bağlanamıyorsun bungee ile alakalı bir sıkıntı olabilir.
Yok dostum. Aynı ip adresi değil. Telefondan kastım "mobil veri" yani telefon hattımın bana verdiği ip,kendi bilgisayarımda ki ise ttnet'in sabit ip adresi. Firewall ya da herhangi bir uygulama bloklayamaz çünkü hepsini devre dışı bıraktım. Dns'leri temizleyip denedim olmadı,google dnsler ile denedim yine olmadı. Anlamadığım şey şu,bir kaç gün evvel sorun yoktu. Ama şimdi baş gösterdi :(

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kendi IP adresini yasaklamış farkında olmadan işte :D Modemi kapat 10 saniye sonra tekrar aç, düzelmesi lazım :tamam:

fbli1907

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kendi IP adresini yasaklamış farkında olmadan işte :D Modemi kapat 10 saniye sonra tekrar aç, düzelmesi lazım :tamam:
Hayır dostum,modemi en az 10 kez resetledim. Modemle alakalı bir durum yok. Büyük ihtimal hosting firması ile alakalı. Başka seçenek kalmadı.