Setblockla ilgili sorum olucak!!

FerhatKabal

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herkeze merhaba setblock komutu ile item spawner eklemeyi öğrendim fakat bu item spawnerin bıraktığı iteme isim eklenebileceğini gördüm bunu nasıl yapacağımı çözemedim eğer bilen birisi yardımcı olursa çok mutlu olurum :)

gokasukaru

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
CustomName komutunu denedin mi?

{CustomName:"{\"text\":\"İsim\"}",CustomNameVİsible:1}

FerhatKabal

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kod:
setblock %{_x}% %{_y}% %{_z}% minecraft:mob_spawner 0 replace {EntityId:Item,SpawnData:{Item:{id:1,Count:1}},SpawnCount:1,SpawnRange:1,RequiredPlayerRange:50,delay:1,MinSpawndelay:40,MaxSpawnDelay:100,MaxNearbyEntities:9999}
Burda nereye eklemem gerek

Berksama

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Spawner'ın çıkaracağı entity'nin sahip olmasını istediğin NBT'nin hepsini (CustomName tag'i gibi) SpawnData tag'i içine yazabilirsin.

FerhatKabal

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kod:
setblock %{_x}% %{_y}% %{_z}% minecraft:mob_spawner 0 replace {EntityId:Item,SpawnData:{Item:{id:168,Count:1,tag:{display:{Name:""Priz""},CustomNameVisible:1}}},SpawnCount:1,SpawnRange:1,RequiredPlayerRange:50,delay:1,MinSpawndelay:1,MaxSpawnDelay:1,MaxNearbyEntities:9999}
Şeklinde isim verebiliyorum ama isimi dışardan göstermiyor sadece envanterde gösteriyor

Berksama

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Item.tag yoluyla belirttiğin, eşyanın sahip olacağı NBT olur. Eşyanın entity olarak atılmış halinin sahip olacağı NBT olmaz. Eşya yerde entity olarak duruyorken adını CustomName tag'i ile belirtmen gerek ve bunu spawner'ın NBT'sinde belirtirsen çıkarttığı eşyanın adı o olur. Tabi o eşyayı alıp yere geri atarsan aslında başka bir entity olduğu için sadece o eşyanın NBT'sini Item.tag yolunda tutar yerden almadan önceki diğer bilgileri ise kaybolur.

Berksama

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
{EntityId:Item,SpawnData:{Item:
bu kısımda SpawnData içinde tutulacak şeyler o entity'nin NBT bilgisi
{EntityId:Item,SpawnData:{CustomName:"\"vereceğin ad\"",Item:{eşyanın bilgisi için yazdıkların}, diğer bilgiler }
bu şekilde yaparsan çıkarılan entity'lerin adları olur
adını göstermesini sağlatmak için de
CustomNameVisible:1b
diye ekleyebilirsin

gokasukaru

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kod:
setblock %{_x}% %{_y}% %{_z}% minecraft:mob_spawner 0 replace {EntityId:Item,SpawnData:{Item:{id:168,Count:1,tag:{CustomName:{\"text\":\"İsim\"},CustomNameVisible:1}}},SpawnCount:1,SpawnRange:1,RequiredPlayerRange:50,delay:1,MinSpawndelay:1,MaxSpawnDelay:1,MaxNearbyEntities:9999}
Şeklinde isim verebiliyorum ama isimi dışardan göstermiyor sadece envanterde gösteriyor
bunu denedin mi