Yardım Shaderle ilgili bir sorunum var yardım lütfen ^^

safaates

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar shader yüklediğimde ve açtığımda oyun simsiyah oluyor.Hareket edebiliyor ve ses çıkarabiliyorum oyunda,bunları duyabiliyorum.Fakat oyun gidiyor. Biraz kötü olsa da bilgisayarım çoğu oyunda 100+Fps Alıyorum anlayamadım. Shadermod yüklemeden yaptım bu arada.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Ekran kartından kaynaklı bir sorun. Güncellemeyi dene yine olmazsa desteklemiyor demektir. Ayrıca başka shader packler de dene belki kullandığında sorun vardır ve ayarlarını değiştirme.

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Öncelikle merhaba @safaates,
Shader minecraft'ın en yüksek grafiklerine çıkartıp birde oyuna gerçekçi efektler eklemekte, buda bilgisayarınızı bir hayli yormaktadır. Bilgisayarınızı daha fazla yorup çökmesini istemem eğer bir tavsiye ister olacaksanız sadece daha iyi görmek için bilgisayarınızı yormanızı tavsiye etmem.

safaates

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
güncelleme nerden yapılıyor ya anlatsana biraz :D Bilmiyorum çünkü.Güncelleme dediğin driver mı?

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Benim tavsiyem optifine ile shader'ı birlikte kullanman. Oyun sürümüne uygun optifine indir kur. Optifine ile oyuna gir. Görüntü ayarlarında shader butonu var. Oraya tıkladıktan sonra ekranın sol alt kısmında shader klasörünü açmaya yarayan bir buton var. Tıkladığında shaders klasörü karşına gelecek. İnternetten oyun sürümüne uygun shader paketini indirip oraya koy ve oyun içerisinden seç. Büyük ihtimalle yanlış sürüm shader yükledin.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Benim tavsiyem optifine ile shader'ı birlikte kullanman. Oyun sürümüne uygun optifine indir kur. Optifine ile oyuna gir. Görüntü ayarlarında shader butonu var. Oraya tıkladıktan sonra ekranın sol alt kısmında shader klasörünü açmaya yarayan bir buton var. Tıkladığında shaders klasörü karşına gelecek. İnternetten oyun sürümüne uygun shader paketini indirip oraya koy ve oyun içerisinden seç. Büyük ihtimalle yanlış sürüm shader yükledin.
Zaten optifine ile kullanıyor shadermod ile kullanmıyorsa.
güncelleme nerden yapılıyor ya anlatsana biraz :D Bilmiyorum çünkü.Güncelleme dediğin driver mı?
Çalıştır>devmgmt.msc>Görüntü Bağdaştırıcıları> Oradan ekran kartını seç sağ tıkla> Sürücü Güncelleştir> Otomatik Tara
Ayrıca dediğim diğer şeyleri de dene. Bazen shaderın ayarını değiştirince sorun çıkabiliyor.