Sherlock Holmes Şüphe Asla Uyumaz

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Şüphe Asla Uyanmaz
Kitap Kurtlarına Merhabalar!
Sherlock Holmes serisinin bir parçası olan Şüphe Asla Uyanmaz adlı romanda birçok olay ele alınıyor. Sherlock Holmes ve arkadaşı Dr. Watson olayları öyle bir çözüyorlar ki hayran kalmamak mümkün değil. İkisinin başından geçen olaylar bazen nefesiniz kesiyor bazı kısımlar ise Sherlock Holmes'ın nasıl olayları çözdüğünü, olaylara nasıl baktığını anlatıyor. Eğer bu tür kitabı hala okumamışsanız çok şey kaçırmışsınız. Kitap hakkında daha iyi bir bilgiye sahip olabilmeniz için kitabın başında anlatılan bir vakayı yazacağım. Olay Ronald Adair adlı kişinin ölümüyle başlıyor. Sherlock Holmes'ın dostu Watson ne yazık ki dostunu öldü bilmekte ve olayı onun teknikleriyle çözmeye çalışıyor. Ne kadar başarılı olduğu tartışılır. Yine olay hakkında en ufak bir ipucu bulamadan giderken bir yaşlı adama çarpıyor ve adam ona bağırıyor. Bir süre sonra o adam Watson'ın evine gelip ondan özür diliyor. Watson adama doğru döndüğünde bir şok yaşıyor. Çünkü eski dostu ayakta ve ona gülümsüyor. Watson küçük bir baygınlık geçirince kendine geliyor ve Holmes'ın nasıl yaşadığını soruyor. Holmes ona kısaca nasıl hayatta kaldığını anlatıyor. Watson tabii bunu önceden söylememesine ve karşısına çıkmamasına biraz içerliyor. Holmes ise onun peşinde onu öldürmek için adamlar olduğunu söylüyor. Çünkü Holmes hayatta kalmak için Profesör Moriarty'i öldürüyor. Adamları ise Holmes'ın peşinde. Holmes'ın hikayesi bittiğine göre olaya dönebiliriz. Kıvrak zekalı Sherlock Holmes hiç boş durmamış ve kendi heykelini yaptırmış. Watson tabii ki buna şaşırıyor. Holmes ise bu heykel sayesinde davayı çözeceğini söylüyor. Holmes ona bir süre beklemeleri gerektiğini söylüyor. Bir süre sonra bir adam geliyor ve Sherlock Holmes'ın heykelini vuruyor. Tabii Holmes orada onu izliyor. Sonra Watson ile o üstüne atlayıp Albay Moran'ı etkisiz hale getiriyorlar. Bu adam Profesör Moriarty dediğimiz kişinin önemli bir nişancısı. Kendisi önceden askerken sonraysa Profesör ile çalışmaya başlıyor. Bir süre sonra polis geliyor ve olay burada kapanıyor. Tabii kitap sadece tek bir olaydan ibaret değil. Bunun gibi kitapta birçok olay anlatılmakta. Eğer sevdiyseniz kitabı tamamen okuyabilirsiniz.
İyi Forumlar!

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Ben Sherlock Holmes serisini okumuştum, yazdığın bazı şeyler kitapta yok ve kitabın ismi "Sherlock Holmes Şüphe Asla Uyumaz" olacaktı.

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ben Sherlock Holmes serisini okumuştum, yazdığın bazı şeyler kitapta yok ve kitabın ismi "Sherlock Holmes Şüphe Asla Uyumaz" olacaktı.
Kitabın ilk bölümü Ronald Adair'in ölümü ile başlıyor. Ek olarak kitabı ben de 2 kez bitirdim ve konuyu hazırlarken de yine kitaptan yardım alarak hazırladım. Yanlış olması düşük bir ihtimal.