Sıfırdan C# Console Öğreniyorum #1

Penguenn

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Böyle bir seri yapmaya karar verdim bilemiyorum ne kadar tutar ama en azından ilgisi olan, öğrenmek isteyen herkese bir kaynak olarak burada durabilir inşallah yardımcı olabilirim. Neyse derse başlayalım :D

Bir program yazmak için aslında bizim 3 aşamamız vardır. Bunlar: Mantığını düşünmek(Algoritmasını kurmak),En sevdiğimiz bölüm Kodlarını yazmak :D, ve test etmek biz ilk baştan mantıktan başlayalım isterseniz.
Algoritma
Beyler şimdi bizim algoritma dediğimiz bir kelime var bu programın gidişatını belirleyen bir sistem diyebiliriz (mantık açısından tabi ki de).
bu algoritma dediğimiz meret'i kafamızda oluşturmak bazen sıkıntılar yol açabiliyor o yüzden zeki adamlar :D bunu şekillere dökelim demişler ve yapmışlar allah allah bak sen şu allah'ın işine :D.
Biz bu algoritmayı kağıda yazıcaz dedik ya işte bunu yazmak için bir kural koymuşlar
Bu ilk Kuralımız olsun
1. Bir algoritma her zaman başla ile başlar bitir ile biter.

Ve

Bizim yazacağımız her şey bu iki yuvarlak arasında yapılır bütün mantığımızı bunun arasına yazacağız.
Biraz yorgunum kusura bakmayın bu dersi burada bitirelim müsait bir zamanda ikinci dersi yazmaya çalışacağım iyi akşamlar beyler