Şikayetim Bütün Lapisli Serverler

failking

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Artık gerçekten lapisli serverler yetmedi yüzlerce lapisli server var bence artık güzel bir towny sucusunun açılma zamanı geldi.Şöyle krallıkların kurulduğu insanların krallık toprakları için birbiri ile savaştığı isteyenin sadece küçük bir köyde takıldığı isteyenin küçük bir çete ile savaştığı isteyenin krallığı için çarpıştığı bir sunucu ne zaman açılacak Türkiye de acaba lapisli factionlardan sizde sıkılmadınız mı abi yeter demiyor musunuz biraz gerçek bi amaç için savaşmak istemezmisiniz lapisten nasıl zevk alabiliyorsunuz sabah akşam lapis kazmak ne kadar zevkli olabilir ki artık birinin şöyle güzel bir towny sunucsu açma zamanı geldi bence türkiye için ilk adamı atsa biri belki devamı gelir ama yok kimse atmıyor ilk adımı lapisli factionara devam yüzlerce lapisli faction var ve çoğu 3 4 ay tutup çöküyor ne anlamı var ki bence en az 50 60 kişi çıkarız benim gibi server sahipleri bir düşünsün 50 60 kişi dolu olucak ve uzunca açık kalır çünkü gerçekten lapisli factionlardan daha eğlenceli olur tekrardan server sahiplerine ve kurucularına sesleniyorum lütfen böyle bir şeyi düşünün şimdiden teşekkürler.

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
100000 trilyonuncu anti lapis konusunu açtınız tebrikler. Lütfen grubumuzsa A3 sırasındaki boş yere oturunuz. Lapisli sunuculara itibar etmemeniz sonucunda azalmasını izliyorduk bizde.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yani... evet. Lapisli sunucular sıktı ama bunu söylemek yerine direk Minecraft'ın sıktığını söylemek daha mantıklı. İnsanların oyun yapmak yerine hayallerine daha kolay ulaşmalarını sağlayabilecek çok güzel bir şeydi tabii ki sunucular. Ama tabi insanların çok çok daha kolaya kaçmaları nedeniyle sonuç bu.

He tabi artık "anti-lapis" konuları da sıkmadı değil...

failking

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
100000 trilyonuncu anti lapis konusunu açtınız tebrikler. Lütfen grubumuzsa A3 sırasındaki boş yere oturunuz. Lapisli sunuculara itibar etmemeniz sonucunda azalmasını izliyorduk bizde.
madem bu kadar şikayet eden var benimde dediğim gibi 50 60 kişi çıkar neden bir server görmüyoruz benim dediğim gibi demek ki ya yeterince isyan yok ya da bizi kimse takmıyor.Bu kadar isyan varsa eğer neden bir server sahibi şöyle güzel bir towny açmıyor insan var oynayacak sonuçta normal bi lapis serveride 50 60 kişi oluyor neden böyle bir şey yapmak istemiyor kimse sadece onu anlamıyorum ben cesaret edemiyorlar diye düşünüyorum ama bir seçenek daha var sanırım o da kitlenin yaşı o kadar küçük ki böyle şeyleri kimse beceremiyor hazır bir lapis açıp ilgilenmeden geçiyorlar benim düşüncem bu sende dalga geçmek yerine düşüncelerini yazarsan sevinirim şimdiden teşekürler

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
madem bu kadar şikayet eden var benimde dediğim gibi 50 60 kişi çıkar neden bir server görmüyoruz benim dediğim gibi demek ki ya yeterince isyan yok ya da bizi kimse takmıyor.Bu kadar isyan varsa eğer neden bir server sahibi şöyle güzel bir towny açmıyor insan var oynayacak sonuçta normal bi lapis serveride 50 60 kişi oluyor neden böyle bir şey yapmak istemiyor kimse sadece onu anlamıyorum ben cesaret edemiyorlar diye düşünüyorum ama bir seçenek daha var sanırım o da kitlenin yaşı o kadar küçük ki böyle şeyleri kimse beceremiyor hazır bir lapis açıp ilgilenmeden geçiyorlar benim düşüncem bu sende dalga geçmek yerine düşüncelerini yazarsan sevinirim şimdiden teşekürler
Burada konuştuğumuz insan türk gençliği. Telefonu yan odadaki prize takmaya üşenen bir kitleden emek harcanmış towny sunucu açmasını bekliyorsun...

failking

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yani... evet. Lapisli sunucular sıktı ama bunu söylemek yerine direk Minecraft'ın sıktığını söylemek daha mantıklı. İnsanların oyun yapmak yerine hayallerine daha kolay ulaşmalarını sağlayabilecek çok güzel bir şeydi tabii ki sunucular. Ama tabi insanların çok çok daha kolaya kaçmaları nedeniyle sonuç bu.

He tabi artık "anti-lapis" konuları da sıkmadı değil...
Minecraft sıkmadı ben sadece biraz daha emek isteyen ve insanların beraber eğlence içinde savaşıp kasıldığı emeği ile yapılan güzel ticaretlerin döndüğü ve az da birp isteyen bi server olsa güzel olur demek istiyorum

failking

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Burada konuştuğumuz insan türk gençliği. Telefonu yan odadaki prize takmaya üşenen bir kitleden emek harcanmış towny sunucu açmasını bekliyorsun...
Ya işte diyorum bende 50 60 kişi yok muyuz try hard takılan emek isteyen bizi takan varsa bi irtibata geçse fikirlerimi anlatsam

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ya işte diyorum bende 50 60 kişi yok muyuz bizi takan varsa bi irtibata geçse fikirlerimi anlatsam
Kimse böyle işlerle uğraşmıyor. Op sunucularda oynamıyoruz olup bitiyor. Kimsenin o kadar umursadığı da yok...

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Buranın Towny kategorisine bakar mısın? Tertemiz. Sen bu insanlara Towny'i sor yarısı ne olduğunu bile bilmeyecektir. Onun yerine lapisli sunuculardan kurtulmaya çalışıp güncel sürümde sunucu açan birçok insan var. Onların sunucularına da destek verebilirsin. İlla destek vermek için Towny şart değil. Ayrıca bizim gibi lapisi sevmeyen 50-60 kişi çıksa ne faydası olacak? İlk günler 50-60 alır belki evet. Ama sonradan büyük bir düşüş yaşayıp kapanır. Biz de tekrardan kasılma gibi bir şey yok. Veya emek vermek çok zahmetli geliyor insanlara. Onlara göre kill aura açıp arenada savaşmak pvp oluyor ve onlara eğlenceli geliyor. Bu zamanlarda fark ettiysen hileli faction gibi saçma sapan şeyler çıkmaya başladı. Eski faction sunucularının bile güzelliği kalmamışken senin neyden bahsettiğini çok az kişi anlar burada. Aslında her önüne gelenin sunucu açmasını engellesek tüm sorun çözülecek. Ya da en azından bu sunucular güncel sürüm olsa da bu sorun çözülebilir. Ama bunların olmayacağını düşünürsek burada boş yere "lapis kötü, lapissiz sunucu" demen bir işe yaramaz. Bunun gibi birçok konu açıldı zaten. Hatta bazı kişiler fikir söyleyip şöyle böyle bir sunucu yapacağız deyip yapamadılar ve forumdan kayboldular. Kısacası demem o ki sen bu kitleye Towny'nin ya da diğer oyun modlarının güzelliğini anlatamazsın. Zaten çoğu kişi pvp, skyblock ve faction gibi türlerden başka tür bilmiyor. Git adama MMORPG, Towny ya da Avatar sor bilemez. Çünkü yenilikçilik bizde yok. Diğerleri güncel sürüm çıkınca sevinçle karşılar. Bizim millet umursamaz ve hala 1.7 - 1.8 sunucu açmaya devam ederler. Sen bu kitleye Towny'i anlat ben de bir şey bilmiyorum.

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Son zamanlarda Türkiye'de farklı içerikli sunucular çıkmaya başladı fakat üzüldüğüm nokta her farklı sunucunun ya kaynak paketi ya da haritası tamamen ÇALINTI oluyor. En üstteki yorumda da arkadaşın bahsettiği gibi Türkler kolaya kaçmayı seviyor. Bir şey çalıp sunucu açıyor ve "Ben farklıyım bana gel." diyor.

Lapis olayını tamamen Türkler çıkarttı. İlk çıkartan kimse Türklerin özelliğini keşfederek çıkartmış olması gerek...
Ne kadar burada bu kötü olayı yüzümüze varsan da değişen bir şey yok :) Bu yaz 2 kaliteli sunucu açıldı. Oynanış zevkliydi fakat zorluğu fazla olduğundan 2-3 kişi ile anca oynandı. Farklı bir şey yapıyorsan onu yüceltene kadar pes etmemek lazım.

Yakın bir süre içerisinde kendi sunucumu açacağım. (Reklam olarak görmüyorum nede olsa açılış tarihi bile belli olmayan açılmamış bir sunucu.) İlk MMORPG türünde sonradan çekirdek sunucuya dönüp skyblok gibi oyunlar yerine tamamen bambaşka oyunlarla donatacağım bir çekirdek sunucu olacak. Foruma geldiğimden beri her kaliteli sunucu destekledim ve ön plana çıkarttım. Hatta kendi oyuncularıma bile" böyle bir sunucu var ziyaret etmenizi öneririm bla bla" dedim.

Eğer farklı bir şey istiyorsan ya kendin çabalarsın ya da yapanları destekleyebilirsin. İstersen beni desteklemekle başla. Minecraft Türkiye'de yeni bir devrim başlatmayı planlıyorum. Neler yaptığımı merak ediyorsan; Obyvante