[Sistem Geri Yükleme İle Çözüldü]Acil yardım lazım virüs konusu

Iskefiyeli

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarıma küçücük bir şey yükledim ve daha sonra hemen sildim. Fakat çok şey değişti. Arama motorum PORTALSEPETI diye garip bir şey oldu.
Bir de bunu ayarlardan değiştirebiliyordum fakat artık değiştiremiyorum. Çünkü:

Bu yüzden değiştiremiyorum. Acil yardım edin lütfen.

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
O benimde bilgisayarıma bulaşmıştı kayıt defterine portal sepeti diye arat ordan çıkanları sil sonra portalsepeti programı yüklendiyse kaldır chrome'den eklentilere bulaştıysa ordan sil olmazsa anti-malware programı indir 1-2 kere sil yükle

Not: Bu o kadar pislik bişeyki benim kaldırmam 2 hafta sürmüştü.

Iskefiyeli

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
O benimde bilgisayarıma bulaşmıştı kayıt defterine portal sepeti diye arat ordan çıkanları sil sonra portalsepeti programı yüklendiyse kaldır chrome'den eklentilere bulaştıysa ordan sil olmazsa anti-malware programı indir 1-2 kere sil yükle

Not: Bu o kadar pislik bişeyki benim kaldırmam 2 hafta sürmüştü.
Deneyeceğim sağol.

ByTheEfsane

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ben nortonun antivirüsünü almıştım ama ana sayfa değişimlerine karşı hiçbir şey yapamıyorum :(

Hydran

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
@Ryan21 o virüs değil birüs gibi bir şey. Sadece Google Chrome'nin açılış ayarlarıyla oynuyor. Şu dediklerimi uygula: Google Chrome sağ tık> Özellikler> Hedef kısmında "C:\Program Files\Google Chrome\Google_Chrome.exe".... buna benzer bir şey yazar (Noktalı yerdede durmadan Google Chrome'a girerken açılan sayfa ile ilgili bir şey yazar). O noktalı yeri sil ve Tamam'a tıkla. Sonra Google Chrome'u kapatıp yeniden aç.

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@Ryan21 o virüs değil birüs gibi bir şey. Sadece Google Chrome'nin açılış ayarlarıyla oynuyor. Şu dediklerimi uygula: Google Chrome sağ tık> Özellikler> Hedef kısmında "C:\Program Files\Google Chrome\Google_Chrome.exe".... buna benzer bir şey yazar (Noktalı yerdede durmadan Google Chrome'a girerken açılan sayfa ile ilgili bir şey yazar). O noktalı yeri sil ve Tamam'a tıkla. Sonra Google Chrome'u kapatıp yeniden aç.
Sadece google chrome'yi engellemiyor + o birüs değil Korsan Tarayıcı Yazılımı. Öyle yapmakta pek bir işe yaramıyor

S

Sergunkorowakurwa

Ziyaretçi
Affedersin salak gibi next next dersen yüklenir tabi senin suçun. Benim tavsiyem PC laptop ise şarjızını tak fişini de tak olduğu günden bir önceki güne geri yükleme yap düzelir mis gibi olur. Daha önce 6 defa bu yöntemi kullandım.

Iskefiyeli

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hayır, öyle basit değil. Yönetici tarafından engellenmiş diyor başka bir şey var bence. Denedim önceden söylediğin olmuyor. Yine de teşekkürler.[DOUBLEPOST=1404722301,1404722263][/DOUBLEPOST]
Affedersin salak gibi next next dersen yüklenir tabi senin suçun. Benim tavsiyem PC laptop ise şarjızını tak fişini de tak olduğu günden bir önceki güne geri yükleme yap düzelir mis gibi olur. Daha önce 6 defa bu yöntemi kullandım.
Asla dediğin gibi yüklemem. Bir şey yükledim daha kurmadan sildim neredeyse. Ama böyle oldu.

Hydran

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben Opera kullanıyorum. Bende böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Kendi söylediğim çözümle hiçbir şey indirmeye gerek kalmadan çözdüm olayı!

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hayır, öyle basit değil. Yönetici tarafından engellenmiş diyor başka bir şey var bence. Denedim önceden söylediğin olmuyor. Yine de teşekkürler.[DOUBLEPOST=1404722301,1404722263][/DOUBLEPOST]
Asla dediğin gibi yüklemem. Bir şey yükledim daha kurmadan sildim neredeyse. Ama böyle oldu.
O bendede olmuştu bir program yüklüyodum direk açınca kur tuşu geldi bastığım anda yüklemeye başladı.Daha sunra "Uninsteller" ile baktığımda birçok değişik program yüklemişti.

KaanKaplan

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
bilgisayarında başka bir kullanıcı varmı yani profil açılırken

Iskefiyeli

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ben Opera kullanıyorum. Bende böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Kendi söylediğim çözümle hiçbir şey indirmeye gerek kalmadan çözdüm olayı!
Vala ne diyeyim ben de çok kez kendim düzelttim ama hiç böyle ciddi bir sorunla karşılaşmamıştım. Çaresiz bekliyorum her şeyi deneyeceğim. Anti-Malware işe yaramazsa Combo-Fix ve Spy Cleaner var sırada.

S

Sergunkorowakurwa

Ziyaretçi
Sistem geri yükleme diyorum. Pentium işlemcili bilgiayarımda 10 dakika sürdü. FORMAT DEĞİL GERİ YÜKLEME. Denetim masasından orada sistem geri yükleme var virüs ne zamandır varsa ondan 1 gün geri yükle. Dosyalar etkilenmez sadece en son yüklediğin program etkilenir.

Combofix önermiyorum. Combofix kangren olan parmağı değil eli kesiyor. Bir süre sonra sistemin çökmeye başlar.