Sizce Bu Ev Nasıl ?

Sizce Nasıl ?

• Kullanılan toplam oy
    10

BY_MAFYA

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba değerli forum üyeleri bugün kendimin beğenmeyip size sorma gereği duyduğum evim , sizce nasıl yorumlarda ve ankette belirtirseniz beni memnun etmiş olursunuz şimdiden teşekkürler
2019-01-27_18.00.41.png

2019-01-27_18.00.57.png

Yorumlarınızı Bekliyorum !!!!

Riaxetr

Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer..
En iyi cevaplar
0
Güzel ama çatısı olmamış

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Öncelikle emek vermişsin, ellerine sağlık. Ben beğendim. ^_^

Şöyle bir önerim olacak; eğer meslek olarak mimar değilsen -ki buradaki Minecraft mimarlarının, istisnalar haricinde hiçbiri değil- kendi tasarımını yapmadan önce evrensel tasarım ilkelerini öğrenmeni tavsiye ederim. Mesela; üst kattaki pencereler, insanların güneşten yararlanması açısından doğru mu konumlandırılmış? Benim için, pencerelerin içeriye daha az gömük olması gerektiği fikri ağır bastı.

O sebeple, ilk aşamada bu projeni geliştirmekle uğraşma; başka projelere geç çünkü şu an yapacağın bir iki değişiklik, senin dünkü yeteneklerinden çok farklı bir kaynaktan gelmeyecek. Bu projeyi 1 sene sonra kendi kendine tekrar yap, o zaman farkı göreceksin.

Ağır bir yapı olabilir fakat ben sadece örnek vermek için bu görseli koyuyorum. Bu tarz geleneksel yapılardan birini seçip Minecraft'ta yapmaya çalış, ardından bu yapıya ne kadar benzemediğini ve ne için farklılıkların olduğunu tespit etmelisin. Hali hazırda Dünya'da mevcut olan ve Minecraft'ta da yapılmış bir yapının, PlanetMC'den bir örneğini bulabilirsin. Önce kendin yapmaya çalış, sonra PlanetMC'deki mimarlarınkiyle karşılaştır. Bu sayede hem kendi eksiklerini (ben buna blokları pratik yerleştirememek diyorum) kendi kendine, hem de onlarınkiler sayesinde anlamış olacaksın. Kolay gelsin.

japon.jpg

İnançBey

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hatta bende şimdi ev yapıp konu açacağım aklıma girdin ( mimarim kötüdür :D )

BY_MAFYA

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle emek vermişsin, ellerine sağlık. Ben beğendim. ^_^

Şöyle bir önerim olacak; eğer meslek olarak mimar değilsen -ki buradaki Minecraft mimarlarının, istisnalar haricinde hiçbiri değil- kendi tasarımını yapmadan önce evrensel tasarım ilkelerini öğrenmeni tavsiye ederim. Mesela; üst kattaki pencereler, insanların güneşten yararlanması açısından doğru mu konumlandırılmış? Benim için, pencerelerin içeriye daha az gömük olması gerektiği fikri ağır bastı.

O sebeple, ilk aşamada bu projeni geliştirmekle uğraşma; başka projelere geç çünkü şu an yapacağın bir iki değişiklik, senin dünkü yeteneklerinden çok farklı bir kaynaktan gelmeyecek. Bu projeyi 1 sene sonra kendi kendine tekrar yap, o zaman farkı göreceksin.

Ağır bir yapı olabilir fakat ben sadece örnek vermek için bu görseli koyuyorum. Bu tarz geleneksel yapılardan birini seçip Minecraft'ta yapmaya çalış, ardından bu yapıya ne kadar benzemediğini ve ne için farklılıkların olduğunu tespit etmelisin. Hali hazırda Dünya'da mevcut olan ve Minecraft'ta da yapılmış bir yapının, PlanetMC'den bir örneğini bulabilirsin. Önce kendin yapmaya çalış, sonra PlanetMC'deki mimarlarınkiyle karşılaştır. Bu sayede hem kendi eksiklerini (ben buna blokları pratik yerleştirememek diyorum) kendi kendine, hem de onlarınkiler sayesinde anlamış olacaksın. Kolay gelsin.

Bence bu oldu :D

2019-01-30_21.28.04.png

Selyeondoen

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Renkleri birbirine biraz daha yakın tonlarda olan mimari çalışmalar yaparsan eğer göze daha güzel hitap edebilir, çatı ise geliştirilebilir. Detaylar da hoş. Gelişir..

Vearthx

-- play.ahbaplarmc.net -- 1.16.5 & 1.20.1 Survival
Sponsor
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ev tam güzel giderken çatıyı çok dik yapmışsın maf olmuş ev