Skript Eğitimi V1

JoyEggeY

Zombi Katili
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Merhaba beyler ben yeni skripteriniz JoyEggey skript olayında yeniyim o yüzden bildiğim kadarıyla sizi aydınlatacağım iyi forumlar ...:)

Öncelikle skript yazarken [bazı skriptlerde] komut istemi ile çalışacak bir skript yazıcaksanız once aşşağıda gördüğünüz kodu yazmanız lazım yoksa skript çalışmaz bea .

HTML:
Command /komut:

Tamamdır. Bu kodla başlıyıp gidecuuk.[Şimdi biz bu /komut komutunu oluşturmuş olduk şimdi ise bunun kimin kullanacağını belirliyeceğiz.]

Kod:
Command /komut:
          Permission: komut.izni #Bu Komutu kullanmak için izin permi eklemek için /mangaddp Oyuncu komut.izni
          Permission message: &cBu Komutu kullanmak için yetkiniz yok

Şimdi biz bu komutu sadece istediğimiz grubun kullanmasını ayarladık buna [Permission] denir.
Bundan sonra bu komut ne işe yarıyacak onu ayarlayalım.

HTML:
Command /komut:
          Permission: komut.izni #Bu Komutu kullanmak için izin permi eklemek için /mangaddp Oyuncu komut.izni
          Permission message: &cBu Komutu kullanmak için yetkiniz yok

Trigger: #Triggeri yazmassanız komut çalışmaz
              send "/komut komudunu kullandınız. " to player
              give 5 diamond named "itemin takma ismi" to player[/CODE]
[/HTML]

Bu komudu yazına [/komut] 5 adet elmas vericek ve ayrıca /komutunu kullandınız diye mesaj gelecek

evet arkadaşlar bugunluk bu kadar beğenirseniz videosunuda çekerim :)
sağlıcakla

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Skriptler java dili ile mi yazılıyor yoksa kendisi syrı bir dil mi? Javascript biliyorum ben biraz ama ona pek benzetemedim

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Progr4mm3r

Running in the memes
En iyi cevaplar
0
Bilmemek değil öğrenmemek ayıp [emoji14]

Skript bir kodlama dili değil, kodlama öğrenmeye üşenenlerin kullandığı bir aracı program. Yazdığınız gündelik dil biçimindeki metni Java koduna sizin için o çeviriyor. Bu işlem sırasında yediği hafıza normal bir eklentiden daha fazla olacağı çok bariz olmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi biraz üzücü.

Skripte ayıracağınız zamanda Java öğrenmeniz hem uzun hem kısa zamanda yararınıza olur. Skript bilen bir insanın kendisine developer demesi eli alet tutan herhangi birinin inşaatta usta olması gibi mantıksız bir durum.

JoyEggeY

Zombi Katili
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Skriptler java dili ile mi yazılıyor yoksa kendisi syrı bir dil mi? Javascript biliyorum ben biraz ama ona pek benzetemedim

Küçük oyun skriptleri script değil :)

RuzonTR

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Skript bir kodlama dili değil, kodlama öğrenmeye üşenenlerin kullandığı bir aracı program. Yazdığınız gündelik dil biçimindeki metni Java koduna sizin için o çeviriyor. Bu işlem sırasında yediği hafıza normal bir eklentiden daha fazla olacağı çok bariz olmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi biraz üzücü.

Skripte ayıracağınız zamanda Java öğrenmeniz hem uzun hem kısa zamanda yararınıza olur. Skript bilen bir insanın kendisine developer demesi eli alet tutan herhangi birinin inşaatta usta olması gibi mantıksız bir durum.
Çok hafıza, ram yiyor ve kastırıyor, 0 lag sunucuyu mahvedebiliyor, ben zaten skript soranlara önce şiddetle plugini tavsiye ediyorum, zararlarını anlatıyorum, sonra skript veriyorum.

Java öğren. -personinblack

Whoobies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Böyle bir konu açmış olman çok güzel.Takdir ettim Başarılar!

rslzd0

Allah de ve sus! Başka bir şey söylemeye değmez.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Nerdeyse tüm forumlarda," Skript Kodlama #1 " Başlığı altında belki de 100'den fazla konu var. Kimse 2.yi getirmemiş. Bari siz getirin ha ?