Skript Lag, Bug ve Donma Çözümü; Skript'den Kaynaklı Sorunları Çözün!

CraxyTR

mc.silencenw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel anlatmışsın çoğu kişinin işine yarayacaktır eminim.

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle yorumun için teşekkürler,

Bu konuyu hazırlarken bilinmeyen nedenlerden dolayı sunucumda çok yoğun lag mevcuttu ve timings lagı Skript'de gösteriyordu. Bende birçok test yaptım ve bu sonuçlara ulaştım. Konunun büyük bir kısmını da gece hazırladım ve aklıma gelenleri yazdım. Sunucum skript yüzünden 3 dakikada açılıyordu. birçok Skript mevcuttu. Daha sonrasında birçok şey denedim, skriptlerin çoğunu javaya geçirmeye çalıştım. En son bir makine değişikliği yaptım ve sorunumun çoğu çözüldü. Belki yazdıklarım yeni Skript versiyonlarında vs. geçerli olmayabilir fakat bana göre çoğu doğru. Sunucumu veri kaybı olmaması için üst sürümlere geçirmiyorum, 2 yıldır açık sunucum ve bir sürü kişinin emeği mevcut. Konuyu kaldırma gibi bir planım yok. Tekrardan teşekkürler..
Skript'in timings özelliğini aktifleştirmezsen timings de Skript hakkında detay alamazsın. Eğer Skript laga sebep oluyorsa timings de neyin sebep olduğu gözükür ve çözersin. Ama timings de Skript hakkında genelde yüksek gözüken bir değer var onu da görmezden gelebilirsin, zaten 1 kerelik olarak gözüküyor. Skriptler yüklenirken geçen zaman da timings'e yansır. 2.2-dev30+ sürümünden sonra skriptlerin yüklenmesi hızlandı, önceden bug vardı bir sürüm aralığında. 1.7 sunucuda nasıl bir Skript kullanıyorsun acaba :( En azından 1.8 kullanıp en güncel Skript sürümünü kullanman mümkün, Visual Effects kodu ve resmi destek dışında. Lagın ne zaman ve nasıl çözüldüğünü bazen anlamazsın her şeyden olabilir.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Skript'in timings özelliğini aktifleştirmezsen timings de Skript hakkında detay alamazsın. Eğer Skript laga sebep oluyorsa timings de neyin sebep olduğu gözükür ve çözersin. Ama timings de Skript hakkında genelde yüksek gözüken bir değer var onu da görmezden gelebilirsin, zaten 1 kerelik olarak gözüküyor. Skriptler yüklenirken geçen zaman da timings'e yansır. 2.2-dev30+ sürümünden sonra skriptlerin yüklenmesi hızlandı, önceden bug vardı bir sürüm aralığında. 1.7 sunucuda nasıl bir Skript kullanıyorsun acaba :( En azından 1.8 kullanıp en güncel Skript sürümünü kullanman mümkün, Visual Effects kodu ve resmi destek dışında. Lagın ne zaman ve nasıl çözüldüğünü bazen anlamazsın her şeyden olabilir.

Skript eski sürüm olduğu için öyle bir ayar yok ve timingse sadece intervaller (every x seconds vb) gidiyordu. Timingste sadece belirsiz şeyler gözüküyordu.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Bazı yazım hataları düzeltilip konu güncellenmiştir.