[SKRIPT] Tohum Skripti (survival sunucular için)

Skripte 3 üzerinden kaç veriyorsun?

• 1

Kullanılan: 2 33.3%
  • 2

• 3

• Kullanılan toplam oy
    6

Sezdolonoid400

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bugün size kodlamış olduğum Tohum Skript'i tanıtacağım.

Bu skriptle birlikte tohumlar artık bildiğiniz gibi olmayacak, 3 farklı tohum olacak:

- Düşük Kalite, Orta Kalite, Yüksek Kalite.

Düşük Kalite tohumlar çimenleri kırarak rahatlıkla elde edilebilen tohumlardır. Çimen kırdığında %20 ihtimalle düşer. Büyüdüklerinde %60 ihtimalle 1 tahıl düşürürler , yani hiç tahıl düşürmeme olasılıkları var. Ama tahılın dışında kesinlikle 1 tohum düşürür ve evrimleşebilirler. Düşük Kalite tohum, %20 ihtimalle Orta Kalite tohuma dönüşebilir.

Orta Kalite tohumlar bildiğimiz normal tohumlardan daha üstün tohumlardır. Çimen kırdığımızda %7 ihtimalle düşerler ve büyüdüklerinde %55 ihtimalle 2 tahıl düşürürler, ama kesinlikle 1 tahıl düşürürler. Orta Kalite tohumlar %5 ihtimalle Yüksek Kalite tohuma dönüşebilir.

Yüksek Kalite tohumlar çok üstün tohumlardır fakat elde edilmesi zordur. Çimen kırdığımızda %1 ihtimalle düşerler ve büyüdüklerinde %50 ihtimalle 3 tahıl düşürürler, kesinlikle 2 tahıl düşürürler. Yüksek Kalite en yüksek seviyedeki tohum olduğu için daha evrimleşmez.

Adminleri uğraştırmayalım dedik, bu yüzden adminler "admin.tohumal" yetkisi ile ./atohumal komutunu kullanarak 3 tohum türünü de anında alabilir.

Onun dışında, bugları giderebilmek için üzerinde tohum bulunan bir tarla bloğunu kırmak için üzerindeki tohumu kırmalısınız. Bu eklenti bir bugu engellemek için eklendi.

Buglar (kusura bakmayın bunları şuanda engelleyebilecek çok bilgim yok ama elimden geleni yaptım):

- Çimenler, doğal olarak kırıldığında (su ile örneğin) normal tohum düşüyor. Ama bu çok sorun değil,
zaten tohum bulma şansı öncekine göre çok yüksek ve normal tohumlar sadece tavukları beslemede kullanılabilir.)

- Herhangi bir mob, tarlayı ezerse normal tohum düşüyor. Ama hatırlıyorsam bir plugin vardı tarlanın bozulmasını engelliyordu o pluginle bu bug giderilebilir.

Aslında bu skript öyle çok işe yarayacak bir skript değil, belki benim bile düşünemediğim buglar çıkabilir bu yüzden kusuruma bakmayın.
Ama survival sunucular için işe yarayabilecek bir skript olduğunu düşündüğümden paylaşmak istedim.
Ve kodu biraz fazla uzatmış veya gereksiz kodlar yazmış olabilirim nedeni en son skript kodlamam 4,5 ay önce falandı bu yüzden biraz paslandım denebilir.
Neyse, okuduğunuz için teşekkürler. Skriptimi sunucularınızda kullanırsanız sevinirim. İyi günler.

Videolu Anlatım (sesli değil :D):

Kod (eğer kodu skript dosyasına geçirmeyi bilmeyenler varsa dosyasını indirmek için indirme linki koyabilirim):
Kod:
#Tohum Skripti

#by Sezdolonoid400
#İyi oyunlar!

on break:
 if event-block is 31:1:
  cancel event
  set event-block to air
  chance of 1%:
   give 1 seeds named "&6Tohum &7[Yuksek Kalite]" to the player
  else:
   chance of 7%:
    give 1 seeds named "&6Tohum &7[Orta Kalite]" to the player
   else:
    chance of 20%:
     give 1 seeds named "&6Tohum &7[Dusuk Kalite]" to the player

on drop:
 if event-item is seeds:
  if name of event-item is "&6Tohum &7[Yuksek Kalite]" or "&6Tohum &7[Orta Kalite]" or "&6Tohum &7[Dusuk Kalite]":
  else:
   cancel event

on break farmland:
 if {dusukkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block%} or {ortakalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block%} or {yuksekkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block%} is 1:
  cancel event
  send "&cKirmadan once uzerindeki tarlayi boz!" to player

on rightclick on farmland:
 if tool of player is seeds:
  if tool of player is seeds named "&6Tohum &7[Dusuk Kalite]":
   set {dusukkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block%} to 1
  else if tool of player is seeds named "&6Tohum &7[Orta Kalite]":
   set {ortakalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block%} to 1
  else if tool of player is seeds named "&6Tohum &7[Yuksek Kalite]":
   set {yuksekkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block%} to 1
  else:
   cancel event
   remove all tool of player from player's inventory

on break 59:7:
 cancel event
 set event-block to air
 if {dusukkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%} is 1:
  chance of 60%:
   drop 1 wheat at location of event-block
  chance of 20%:
   drop 1 seeds named "&6Tohum &7[Orta Kalite]" at location of event-block
  else:
   drop 1 seeds named "&6Tohum &7[Dusuk Kalite]" at location of event-block
  delete {dusukkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%}
 else if {ortakalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%} is 1:
  chance of 55%:
   drop 2 wheat at location of event-block
  else:
   drop 1 wheat at location of event-block
  chance of 5%:
   drop 1 seeds named "&6Tohum &7[Yuksek Kalite]" at location of event-block
  else:
  delete {ortakalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%}
 else if {yuksekkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%} is 1:
  chance of 50%:
   drop 3 wheat at location of event-block
  else:
   drop 2 wheat at location of event-block
  delete {yuksekkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%}

command /atohumal:
 permission: admin.tohumal
 trigger:
  give 1 seeds named "&6Tohum &7[Dusuk Kalite]" to the player
  give 1 seeds named "&6Tohum &7[Orta Kalite]" to the player
  give 1 seeds named "&6Tohum &7[Yuksek Kalite]" to the player

on break 59:
 if event-block isn't 59:7:
  if {dusukkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%} is 1:
   drop 1 seeds named "&6Tohum &7[Dusuk Kalite]" at location of event-block
   delete {dusukkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%}
  else if {ortakalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%} is 1:
   delete {ortakalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%}
  else if {yuksekkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%} is 1:
   delete {yuksekkalite.%x-location of event-block%.%y-location of event-block - 1%}

Son düzenleme:

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir bug v.b bulmazsam sunucumda kullanabilirim :) survival sunucuları hep ayni ve klasik olmaya başladı değişiklik için boyle ufak şeyler güzel olur tebrikler :)

Sezdolonoid400

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
BBir bug v.b bulmazsam sunucumda kullanabilirim :) survival sunucuları hep ayni ve klasik olmaya başladı değişiklik için boyle ufak şeyler güzel olur tebrikler :)
Bir iki bug tespit ettim. Çimen doğal olarak (suyla mesela) kırılırsa ve tohum düşerse bu tohum normal tohum olarak düşüyor. Fakat normal tohumlar tavukları besleme dışında hiçbir işe yaramıyor tabii ki.

Rookies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başarılı ve yenilikçi bir skript sizi öncelikle tebrik ediyorum forumun çoğu önceden yapılan skriptleri tekrarlıyorlar , böyle yeni bir skript görünce şaşırdım Skyblock hatta survival sunucularındada kulanılabilir iyi düşünmüşsün , devam etmeni diliyorum.

Sezdolonoid400

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başarılı ve yenilikçi bir skript sizi öncelikle tebrik ediyorum forumun çoğu önceden yapılan skriptleri tekrarlıyorlar , böyle yeni bir skript görünce şaşırdım Skyblock hatta survival sunucularındada kulanılabilir iyi düşünmüşsün , devam etmeni diliyorum.
Teşekkür ederim, aklıma farklı bir şeyler geldikçe çeşitlilik olsun diye yapmaya çalışıyorum :D Şu sıralar diğre skriptlere isim olarak benzer ama mekanik olarak farklı bir skript kodluyorum yakın zamanda kullanılmaya hazır hale getirip paylaşmayı planlıyorum.

Son düzenleme:

SercanKCMN

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ben serverimde bu skripti kullandım fakat yan yana aynı tohumdan dizince ilkini kırıyorum eşyalar geliyor ama devamını kırdığımda hiç eşya gelmiyor