Skyrim En İyi Modlar

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0

H2x1_NSwitch_TheElderScrollsVSkyrim_image1280w.jpg

Skyrim En İyi Modlar
Selam, yeni bir konu ile karşınızdayım.
Mod nasıl yüklenir
Öncelikle Skyrim'e mod nasıl kurulur bundan birazcık bahsedeyim. Skyrim'e mod kurarken yapacağınız işlem gerçekten çok basit. Nasıl basit derseniz, eğer steam workshop yoluyla mod yüklemek isterseniz işiniz çok kolay, eğer yok benim istediğim mod workshop'da yok diyorsanız aşağıda vereceğim siteden istediğiniz bir modu indirebilirsiniz. Modu indirdikten sonra içinden çıkan .esp, .bsa, .esm dosyalarını Skyrim'in içindeki Data klasörünün içine atıyoruz. Bu arada her modun içinde .esp, .bsa, .esm dosyaları olmayabiliyor, yani sadece .esp'den oluşan bir modda olabilir, korkmanıza gerek yok. Data klasörü nerede diyecekseniz;
CyIoZPsgQ6yjirXrmKqK7Q.png

Tabii sizin steam dosyanız başka bir yere de kurulu olabilir.
Unutmadan, modu Data klasörüne attıktan sonra oyunu başlatıp Data Files kısmından modu aktif etmeyi unutmayın.
Şunu da söyleyeyim nexusmods'dan indirdiğiniz modlar virüs içermez. Nereden anlarım diyorsanız da aşağıdaki fotoğrafa bakabilirsiniz.
Screenshot_1.png

Zaten nexusmods'da bulunan bütün modlar Safe to use oluyor, korkmanıza gerek yok.

Bu arada burada hiç steam workshop linki vermedim. Bunun nedeni 1 modu steam workshop'dan 2 modu ise Nexusmods'dan indirirseniz oyun bozulabiliyor. Bunun için siz en iyisi bütün modları Nexusmods'dan indirin.
Şimdi gelelim Skyrim'de bulunan en iyi modlara.
Unutmadan; bu sıralamayı tamamen kendime göre yapıyorum. Yorumlarda kendi sıralamanızı da belirtebilirsiniz.

More Dragon Loot
Hepimizin bildiği üzere ejderhaların içinden çok az eşya çıkıyor. Bu mod adından da anlaşılacağı üzere ejderhaların içinden çok daha fazla loot yani ganimet çıkmasını sağlıyor. Eğer sizde benim gibi ejderhaların içinden az loot çıkıyor diyorsanız bu modu yüklemenizi tavsiye ediyorum.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/88383

Lightweight Potions and Poisons
Bildiğiniz gibi oyunda iksirler oldukça önemli ve ağırlıklarının 0.5 olması nedeniyle envanterde bayağı bir yer kaplıyorlar. Bu mod sayesinde bir iksirin ağırlığını 0.5'den 0.1'e indirebilirsiniz. Gerçekten çok işe yarayan bir mod. Eğer çantanız çok sık doluyorsa bu modu yüklemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada eğer modu indirecekseniz Türkçe yamasını da indirin. Eğer modu indirip Türkçe yamasını indirmezseniz iksirlerin isimleri İngilizce olur. Türkçe yamasını nereden indireceğim diyorsanız da Nexusmods'daki Translations bölümünden indirebilirsiniz.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/1036/

A Quality World Map and Solstheim Map - With Roads
Bildiğiniz üzere Skyrim'de yolları bulmak çok ama çok zor. Bu mod sayesinde harita üzerinden gözükmeyen yollar gözüküyor. Yani "M" tuşu ile açtığımız haritada yollar bir güzel gözüküyor ve bizde zorlanmadan istediğimiz yere rahatça gidebiliyoruz. Ayrıca Solstheim'deki yollarda dahil. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/4929/

Run For Your Lives

Bu mod sayesinde oyunda bulunan önemli şahısların ejderha saldırdığında kaçıp saklanmalarını sağlıyor. Yani bir kasabaya bir ejderha saldırdığında etrafta askerler kalıyor ve saldırmaya gücü olmayan kişilerde kaçıyor. Yalnız bu modu kullanabilmeniz için Dawnguard adlı ek pakete ihtiyacınız var. Olmadığı zaman bu mod çalışmıyor maalesef. Ayrıca modun Türkçe yamasını da indirmeyi unutmayın.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/23906

Enhanced Blood Textures
Bu mod sayesinde oyundaki kan efektleri çok daha gerçekçi oluyor. Kesinlikle yüklemenizi tavsiye ediyorum. Eğer Skyrim'de bulunan normal kan efektleri size kötü geliyorsa bu mod tam size göre. Ayrıca bu mod sayesinde kanlar damlıyor da!

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/60/

Colorful Lights - No Shadows
Bu mod oyunda çok daha iyi fps değerleri görmek isteyenler için. Benimde kullandığım güzel ve kullanışlı bir mod. Oyunda düşük fps alıyorsanız bu modu sizlere öneriyorum, gerçekten fps artışı oluyor.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/10789

Helgen Reborn
Bu mod sayesinde oyunun en başında yakıp yıkılan Helgen kasabasını 3-4 görev ile eski haline geri getirebiliyoruz. Modun gerçekten eğlenceli görevleri var. Kesinlikle indirip eğlenmenizi tavsiye ediyorum. Helgeni tekrardan eski günlerine geri getirirken çok fazla eğleneceksiniz! Modun Türkçe yamasını indirmeyi unutmayın, aksi takdirde görevleri İngilizce oynamak zorunda kalacaksınız.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/35841/

SkyUI
Bu mod sayesinde Skyrim'in konsol için yazılmış arayüzünü değiştirip yerine bilgisayar için bir arayüz getirebiliyoruz. Gerçekten çok güzel bir arayüze sahip. Kullanımı normal arayüze göre çok daha kolay olduğundan şu an Skyrim'in en çok indirilen modu. Modun Türkçe yamasını indirmeyi unutmayın.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/3863/?tab=description

Realistic Water Two
Bildiğiniz gibi Skyrim'in su grafikleri gerçekten kötü. Bu mod sayesinde Skyrim'in o kötü su grafikleri yerine çok daha gerçekçi, içine dalmak isteyeceğiniz su grafikleri ekleniyor. Benim gibi böyle şeylere takan biriyseniz ideal bir mod.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/41076/

Static Mesh Improvement Mod - SMIM
Oyunda bulunan cisimlerin grafiklerini çok daha güzel hale getiren bir mod. Her ne kadar ultra grafik ayarlarında oynasanız bile oyundaki 3d cisimlerin grafikleri kötü olabiliyor. Bu mod tamda bunun için yapılmış.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/8655/

Equipping Overhaul
Equipping Overhaul modu sayesinde arkanızda sadece kullandığınız silah değil, favorileriniz de bulunan bütün silahlar sırtınızda gözükecektir. Gerçekten çok güzel tasarlanmış bir mod. 1-2 ufak hatası olsa bile genede benim kullandığım bir mod ve herkese tavsiye ediyorum.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/49784?tab=files

Moonpath to Elsweyr
Bu mod sayesinde Khajit'lerin vatanı olan Elsweyr'e seyahat edebiliyoruz. Gerçekten çok ama çok güzel bir mod diyebilirim. Ayrıca bulunan bütün diyalogların seslendirilmiş olması bu moda çok daha güzel bir havada katıyor. Tabii ki modun Türkçe yaması bulunuyor. Modu yükleyip Elsweyr'in güzelliğinin tadını çıkartmayı unutmayın.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/9782/

Cloaks Of Skyrim

Bu mod sayesinde oyuna pelerin ekleyebiliyoruz. Güzel düşünülmüş bir mod diyebilirim. Arkanızda bir pelerin olması size güzel bir havaya sokabilir. Bu arada pelerinlerin çeşidi gerçekten çok güzel olmuş. Pelerinleri craft etmek için öncelikle Deri Tezgahından bu mod için yapılmış olan kitabı üretip okuyoruz. Daha sonrasında o kitabı okuduktan sonra Pelerinler üretime hazır bir şekilde Deri tezgahında bizi bekliyorlar.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/12092

Sneak Tools
Bildiğiniz gibi Skyrim'de birinin arkasından gelip boğazını kesemiyoruz. Bunun için Skyrim'de sinsi sinsi dolaşmak bizim için birazcık zor olabiliyor. Bu mod sayesinde düşmanlarımızın arkasından gidip onların boğazlarını kesebiliyoruz. Hatta ipler ile binalara bile tırmanıyoruz. Gerçekten kullanışlı bir mod. Size tavsiye ettiğim modlardan bir tanesi. Bu arada modun Türkçe yamasını indirmeyi unutmayın. Aksi takdirde modla birlikte gelen oklar İngilizce oluyor.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/19447

Fores New Idles in Skyrim - FNIS
Bu mod sayesinde oyunda hem kendinize hemde karşınızdaki birine büyü sayesinde ufak animasyonlar yapabiliyorsunuz. Çoğu animasyon modu FNIS istediği için bu listeye koyayım dedim. Ayrıca bu mod sayesinde koşma, zıplama, eğilme animasyonları çok daha gerçekçi, çok daha çekici oluyor. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir mod.
Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/11811

XP32 Maximum Skeleton Extended -XPMSE
Bu mod sayesinde karakterlerin bulunan eklem noktalarının sayısı artıyor. Mesela Equipping Overhaul moduda tamda bunu yapıyor. Eklem noktalarını arttırıp favorileriniz de bulunan bütün silahları sırtınıza koyuyor. Skyrim'de normal olarak bulunan eklem sayısı "2". Ayrıca çoğu mod bu modu istiyor bilginize. Mesela Equipping Overhaul adlı mod, XPMSE adlı modu istiyor. Çünkü Equipping Overhaul eğer XPMSE istemeseydi muhtemelen Equipping Overhaul modunun yapımcısı eklem noktalarını kendisi Equipping Overhaul için özel ayarlayacaktı ve Equipping Overhaul moduda XPMSE modu ile çakışacaktı. Modu indirmenizi tavsiye ediyorum.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/68000

Unofficial Skyrim Patch
Bethesda'nın çözmediği ufak hataları bu mod sayesinde çözebiliyoruz. Fazla söze gerek yok, çok kullanışlı bir mod. Ayrıca bu modu kullanırsanız ufak bir performans artışı da olabilir. Eğer benim gibi ufak hatalara takılan biriyseniz buyurun indirin.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/19

Immersive Armors
Bu mod sayesinde oyuna bir dolu zırh ekleniyor. Zaten Skyrim'de bulunan zırhların az olması nedeniyle büyük bir ilgi gören modu bu listeye eklemezsem olmaz diye düşündüm. Tabii ki modumuzun Türkçe yaması bulunuyor indirmeyi unutmayın.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/19733

Immersive Weapons
Üstteki modun yeni silah ekleyen versiyonu diyebiliriz. Oyuna yeni silah, kılıç, gürz gibi şeyler ekliyor. Yine güzel ve ilgi gören modlardan bir tanesi. Bu arada modun Türkçe yamasını indirmeyi kesinlikle unutmayın.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/27644

Wet and Cold
Bu modumuz sayesinde kar yağdığı sıralarda dışarıda üstünde hiçbir şey olmadan gezen kişileri, kar yağdığı zamanlarda üstlerinde mont, kürk gibi kalın şeyleri giymelerini sağlıyoruz. Tüm hava durumları için geçerli olan bu mod gerçekçilik açısından çok güzel bir mod olmuş. Tavsiye ediyorum.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/27563

Falskaar
Falskaar modu sayesinde oyuna yeni bir kıta ekleniyor. Bu kıta sayesinde oyuna +20 saatlik bir oynanış da ekleniyor. Ayrıca yeni seslendirmeler, yeni görevler ve yeni eşyalarda oyuna bu mod sayesinde ekleniyor.

Nexusmods linki:
nexusmods.com/skyrim/mods/37994
Bu arada modar için fotoğraf koymama sebebim, verdiğim linklerde modların fotoğraflarının olmasıdır. Bunun için fotoğraf koymak istemedim. Bunun için bana kızacak olanlardan şimdiden özür diliyorum.
Evet, bu konumda burada son buluyor maalesef. Normalde bu konuya çok daha fazla mod eklenebilir. Fakat ben konuyu daha fazla uzatmak istemediğimden bu kadar mod yeterli diyorum ve konuyu bitiriyorum. Okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum. İyi günler, iyi forumlar.

Son düzenleme:

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Konun güzel olmuş, ellerine sağlık.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Yine güzel ve uğraşılmış bir konu. Ellerine sağlık.

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Aralarından sadece immersive weapons and immersive armors adlı modları kullanıyorum. Open cities skyrim adlı modu ekleyebilirsin. Bana göre en iyi modları geride bırakır.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
Aralarından sadece immersive weapons and immersive armors adlı modları kullanıyorum. Open cities skyrim adlı modu ekleyebilirsin. Bana göre en iyi modları geride bırakır.
O modu bende kullanıyorum fakat nedense bu listeye eklemek istemedim. Niyeyse o modu "en iyi modlar" listesine sokamadım. Yorumun için teşekkürler.

Son düzenleme:

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Mükemmel bir konu. Ellerine sağlık.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli