kanki1444

Marangoz
En iyi cevaplar
0

banner.png

1E79C112D04B51675A34C997E3373C4310F34D62.jpg

Skyrim Evlenme
Merhaba sevgili oyun severler!
Kakaolu sütünüzü ve çikolatalı kurabiyenizi hazırlayıp enerji patlaması yaşamadan önce gelin birlikte "The Elder Scrolls V : Skyrim'de Nasıl Evlenilir ?" öğrenelim.

Nasıl evleneceğimizi öğrenmeden önce gelin birlikte faydalarını öğrenelim:
Eşiniz size her gün yemek hazırlayabiliyor ki bu yemekler sayesinde sağlınız, gücünüz ve kuvvetiniz artıyor.
Eşinizi maceranızda yanınıza alsanız bile size yemek yapabiliyor.
Gerçek bir eş gibi arada sizi de düşünüyor ve size ufak da olsa hediyeler verebiliyor.
Eşiniz size 100 septim gibi kullanışlı bir miktar septim'i rahatlıkla verebiliyor.
Daha önceki konulardan birinde bahsetmiştim, burada da bahsedeyim: Eşinizle beraber uyursanız "Lover’s Comfort Bonusu" kazanırsınız. Bu sayede yetenekleriniz uyurken normale göre daha hızlı seviye atlar. Ama kurt adamsanız bu özellikten yararlanamazsınız.

Biraz da evlilik ve eşimiz ile ilgili genel özelliklere değinelim:
Evlenmek istediğiniz herhangi biriyle evlenebilirsiniz. Lakin evlenmek için "Mara'nın Tılsımı"na ihtiyacınız var. Bu tılsım Maramal'ındır. Maramal'dan bu tılsımı almak için de Maramal'ın "The Bonds Of Matrimony" görevini yapmanız yeterli.
Evlenmek isteyen birini bulduğunuzda ve evlenme teklif ettiğinizde - ki evlenmeyi istediği için kabul edecektir. - Mara'nın Tapınağı'na gidip evlenebilirsiniz.
Eşinizin nerede yaşayacağını seçebiliyorsunuz. Yani eşinizi, varsa evinizde veya onun evinde, yoksa sokakta yaşatabilirsiniz.
Eşiniz ölmedikçe sizden ayrılmaz.

Heartfire Eklentisi ekli ise eşinizi haydutlar kaçırabiliyor. Sizin gidip onu kurtarmanız gerekiyor.

60833-3-1418781142.jpg

Gelelim asıl olaya:
Öncelikle size Mara'nın Tılsımı lazım. Bu tılsımı görevi yaparak, birinden çalarak ve sandıklardan bularak elde edebilirsiniz.

Mara'nın Tılsımı'nı aldığımıza göre artık evlenebilirsiniz. Bunun için öncelikle gidip Maramal ile konuşmanız lazım. O "Bee And Barb" veya "Mara Tapınağı"nda bulunur.
Maramal ile görüştükten sonra evleneceğimizi istekli kişiyi Mara'nın Tılsımı ile seçin. (Tılsımla yaklaşılan kişi de evlenme seçeneği açığa çıkıyor.)

Ardından "Benden etkilendin mi?" sorusunu sorun. Aynı soruyu o da sorunca "Evet" deyin ve beraber Mara Tapınağı'na giderek evlenebilirsiniz.
Not: Görevi olan veya istemeyen biriyle evlenemezsiniz.

marry-04.jpg

Evlenmek için gereken her şeyi yaptığınıza göre hadi evlenelim:
Evlenirken bir törene katılırsınız. Tören Maramal'ın “Ah, tatlı gelinimiz / gururlu damadımız işte burada. Hadi artık törene başlayalım. ...” der. Sizin iki seçeneğiniz vardır;

“Kabul ediyorum. Şimdi ve sonsuza dek.” derseniz Maramal “Aşk Tanrısı Mara’nın yetkisi altında, bu çiftin evlendiğini ilan ediyorum. Mara’nın ilahi lütfuyla kutsanmış bu iki yüzüğü size sunuyorum. Birlikte olan yeni hayatınızı korusun.“ der. Tören bittiğinde eşiniz “Evlendik ha? Sanki hiç olmamış gibi, ama mutluyum. Artık evliyiz. Nerede yaşayacağımıza karar vermeliyiz sanırım, değil mi? Her zaman benimle kalabilirsin,” der. Böylece evlenmiş olursunuz.

“Düğünü durdurun! Ben bunu yapamam!” derseniz Maramal “Nişanı öylece atıyor musun?! Çabuk bu tapınaktan defol!” der. Bu olaydan sonra biriyle konuşursanız “Gözümün önünden çekil,” der. Eşinizi konuşursanız “Ne istiyorsun? Artık konuşacak bir şeyimiz kalmadı,” der.
Eğer isterseniz “Bir hata yaptım. Her şeye baştan başlayamaz mıyız?” diyerek tekrardan aynı kişiyle evlenme şansına sahip olursunuz. Lakin istemezseniz “Seni hiç sevmedim.” diyerek onun sizden nefret etmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede bir daha sizinle evlenmez.

Evet sevgili oyun severler, Skyrim Evlenme başlıklı konum burada sona erdi. Umarım bu eğlenceli bilgileri sizlere sunarak birkaçınıza yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme: