Skyrim'de Soğuk Savaş: Fırtınapelerinliler

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
minecraft-türk-oyun-forumu.png

2096-0-fe41404064bbd00a792f7977503a68d8.jpg

Selamlar,​
Skyrim'de ejderhaların dönmesi büyük bir dert olurken bir de İmparatorluk ve Fırtınapelerinliler arasındaki savaş çıktı başımıza. Ben de bugün bu soğuk savaştaki taraflardan biri olan Fırtınapelerinliler ile başlamak istedim. Lafı uzatmadan konuya geçelim.

Fırtınapelerinliler Kimdir?
Fırtınapelerinliler tarafı Skyrim'in Kuzeyliler'in evi olduğu için diğer ırkların yaşamamasını istemektedirler. Elfleri hiç mi hiç sevmezler. Zaten bunu anlamanın kolay bir yolu da var. Eğer Miğferyeli'ne giderseniz şehrin girişinde birkaç kuzeyli abilerimizin ve bir elf kadının sohbetine tanık olursunuz. Kuzeyliler ona "Bu şehri pis kokunla kirletmeni istemiyoruz." gibi tabirler kullanıyor. Muhabbet bittikten sonra kadınla konuşursanız olayı daha da kolay anlarsınız. Şimdi gelelim bu isyanın liderine. İsyanın lideri olan Ulfric'i aslında oyun başında zaten görüyoruz. Fark ettiyseniz oyunun başında at arabasında ağzı kapalı biri var. İşte o Ulfric abimiz. Yine oyunun başında Ulfric ile bir gerçeği daha öğreniyoruz. Kendisi nida sanatını kullanarak Skyrim'in imparatorunu öldürmüş. Ama oyunun başlangıcında Ulfric ölümden kurtuluyor bildiğiniz üzere. Çünkü Alduin geliyor ve ortalığı tozu dumana buluyor. Ralof'un (kendisi Fırtınapelerinlidir) Ulfric'e "Efsaneler doğru olabilir mi?" sorusu üzerine "Efsaneler, köyleri yakıp yıkmaz." deyişi beni Ulfric'i sevmeme yol açmıştı. Aşağıda Ulfric abimizin küçük bir fotoğrafını bulabilirsiniz.

ulfric-stormcloak.jpg

Savaşta Fırtınapelerinliler'i Desteklemek
Eğer Fırtınapelerinliler tarafında savaşa girerseniz öldüreceğiniz karakterler biraz daha değişecektir. Örneğin çoğu görevde İmparatorluk askeri keseceksiniz. Ayrıca eğer savaşta yine Fırtınapelerin olursanız savaşın sonunda General Tullius'u kesecek ve Fırtınapelerinliler'in kazanmasını sağlayacaksınız.
TESV_2012-03-03_17-18-46-41.jpg

En Sevdiğim Görev
Bu savaşta galiba en sevdiğim görev Akçay ile ilgili olan görevdir. Fırtınapelerinliler olarak Akçay'a yaptığımız saldırıda Akçay'ı fethediyor ve Balgruuf'u postalıyoruz. Balgruuf her ne kadar bize ejderhaları yenmemizde yardım etse de bir Fırtınapelerin olarak yolumuzda engel olanları kaldırmalıyız.

whiterun-resim.jpg

Kapanış
Fırtınapelerinliler hakkında bildiğim tüm bilgiyi bu yazımda anlattım. Umarım birçok kişinin bilgilenmesini sağlamışımdır. Ayrıca yanlış bilgim varsa affola.