Snow ve Iron Golemi Hakkında her şey

KoTR

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
kardeş öncelikle rehberin süper ama benim anlamadıgım bir şey var egenin malikaneler yarışmasında herkes evin içine snow golemler koymuştu etrafta dolaşıyolardı fakat gittikleri yerler kar olmuyodu nası yapcaz gittikleri yeri kar yapmama şeysini :D

HozeCS

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Iron Golem

Güç Puanı : 100 (
x 50)
Saldırı Gücü : 7 (
) - 21 (
x 10.5)
Spawn Yeri : 16 köylünün ve 21 evin olduğu herhangi bir ışık seviyesindeki köyün yanında spawn olur ya da oyuncu tarafından yapılır
Ilk Çıkışı : 12w08a
Internet ID'si : 99
Oyundaki ID'si : VillagerGolem
Düşürdüğü :
Demir Külçe (3-5)
Gül (0-2)​
XP: 0

Hakkında : Iron Golemleri düşman moblara karşı büyük ve güçlüdür.Onların ana amacı köylüleri ve köylerini düşman moblara ve kuşatmalara karşı korumaktır.

Yaratılışı : Iron Golemleri herhangi bir yerde otomatik olarak spawn olur,genellikle 16 köylü ve 21 evin olduğu (evin sayılması için kapısı olması lazım) yerde spawn olur.Ayrıca Iron Golem henüz oluşturulmamış köylerde de spawn olabilir.Spawn olma şansı 7000 saniyede 1'dir.
Iron Golemleri blok kullanılarak Snow Golemlerine benzer bir şekilde oluşturulur.Oluşturmak için oyuncunun yere 4 tane T şeklinde demir bloğu,üstünede ışıklı veya ışıksız balkabağı koyması gerekir.Balkabağı en son koyulur.4 tane demir bloğu 36 demir külçe ile eş değerdedir,oluşturması zordur,bazen demiri bulması çok zor bir hal alır.Onlar her zaman güneye bakan tarafta spawn olurlar.Iron Golemleri oyuncu yardımı olmadan pistonlar tarafından oluşturulamaz.​

Yaratılış Konfigürasyonu

Davranışı : Iron Golemleri köylerde yavaşça dolaşırlar,boğulmamasına rağmen her zaman su ve lavdan uzak dururlar.Kışkırtıklarında hızlı bir şekilde hedefe doğru giderler ve hedef mezile girince saldırmak için kollarını şiddetle havaya sallarlar,bu saldırı hedefe 3½ ila 10½ arası güç hasarı verir ve hedefi havaya fırlatır.Iron Golemleri lavdan,ateşten,zehirden ve kaktüsten hasar alırlar.Onlar düşme hasarı veya boğulma hasarı almazlar.Onlar 1 blok yükseklikte olan heryere tırmanabilirler,3 blok derinliğinde ve 2 blok genişliğinde olan heryere inebilirler.Ancak,onlar çitlerin üzerinde yürürken aşağı inemezler.Onlar kaktüsle temas etmeyi denemezler ve eğer yapabilirlerse üstünden yürüyebilirler.Iron Golemleri öldükleri zaman 3,5 demir külçe ve 0,2 gül düşürürler.

Iron Golemleri orantılı olarak geniş saldırı alanına sahiplerdir,1 blok kalınlığındaki duvarın arkasındakilere göremeseler bile saldırabilirler.Eğer Iron Golemi dağılmış bir köyde yaratılırsa ötekiside yaratılmak için bu yeri seçecektir.​

Iron Golemleri düşman ve doğal moblar eğer onların görüş açısına girerlerse (Creeperlar,Slimeler,Magma Cubeler,Kurtlar ve Ghastlar dışında) saldırabilirler.Iron Golemleri muhtemelen Creeperlara saldırmazlar çünkü Creperlar doğal yok edicilerdir ve köyün herhangi bir yerine zarar verebilirler.​

Doğal olarak spawn olan Iron Golemleri eğer oyuncu ona saldırırsa onlarda karşılık vererek saldırmaya başlarlar,eğer oyuncu köylünün yanında saldırırsa Iron Golem karşılık vermez çünkü köylü , oyuncunun kalkanı gibi olur (yanlızca survival için geçerlidir).Eğer Iron Golem oyuncu saldırısı ya da köylü tarafından kışkırtılırsa oyuncunun uzaklaşması ardından yeniden doğala döner.Iron Golemleri Survival Multiplayer'da oyuncu tarafından yaratılırsa oyuncuya saldırmazlar fakat server Restart'landıktan sonra saldırabilirler.Bazı Iron Golemleri köylüleri korumazlar ve birazcık içine kapanıktırlar.​

Iron Golemleri gülleri alıp köylülere verebilirler,bu Köylü ve Iron Golemi arasındaki arkadaşlığı sembolize eder.​

Iron Golemleri sadece eğer düşman mob kendisiyle 5 blok yakında olursa ona saldırır.Ayrıca mobla eşit zeminde olmalılardır.Köy Kuşatması sırasında,ancak,doğal spawn olmuş Iron Golemi köylüyü tehdit eden mobu mesafe ne olursa olsun arar.​

En Fazla 20 Resim Koyabildiğim İçin Iron Golemini Burada Tanıtıyorum... :)

Devamı Gelecektir...
NOT : Rehber alıntı değil tamamen bana aittir,yanlış çeviri yaptıysam özür dilerim. :)

HozeCS

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
minecraftta golemi dun ogrendim bayagi yardimci oldu tesekkurler

Cagdas576

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Saol Teşekkürler
Önemli değil.

minecraftta golemi dun ogrendim bayagi yardimci oldu tesekkurler
Önemli değil.Ayrıca Iron Golemi tam olarak bitirememiştim, şimdi yeniden düzenleyeceğim. :)

bebek golem nasıl oluyo :surprise:
Onun yapılışı hakkında bilgim yok malesef.

kardeş öncelikle rehberin süper ama benim anlamadıgım bir şey var egenin malikaneler yarışmasında herkes evin içine snow golemler koymuştu etrafta dolaşıyolardı fakat gittikleri yerler kar olmuyodu nası yapcaz gittikleri yeri kar yapmama şeysini :D
Teşekkürler.Büyük ihtimal o dediğin şey mod ile yapılmıştır. :D

Son düzenleme: