Son Gün: Bir Ülkenin Bilinmeyen Bir İstilayla Savaşı (4)

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Bölüm 4: İzin

Lui, ben ve John, düzlükten çıkmak üzereydik. Otoyol gözükmeye başlamıştı. Çok yorgun olduğumdan arka koltukta biraz uyumuştum ve yeni uyanmıştım. Uykumda bir kabus gördüm fakat gerçeğe o kadar yakındı ki gerçek sanmıştım. Bir balodaydık. Çok kalabalık bir baloydu ben de annemle birlikte baloya katılmıştım. Dans pistinin yanında annemle bir şeyler içiyorduk. Birden ışıklar söndü ve etraf kapkaranlık olmuştu. Herkes bağırıyordu ve panik halindeydi. Görevliler, sakin olmamızı ve sorunun kısa süre içerisinde çözüleceğini söylüyordu, beklemeye başladık. On, on iki dakika geçmişti ve ışıklar hala açılmamıştı. Kimse sorunun ne olduğunu bilmiyor gibi gözüküyordu ve sorun pek çözülecek gibi değildi. Bir kadın çığlığı duyuldu ve korku halinde herkes tavanı gösteriyordu. Kafamı kaldırıp tavana bakmamla birinin üstüme atlaması bir oldu ve rüyadan zıplayarak uyanmıştım. Rüyamı John ve Lui'ye anlattığımda birbirlerine bakıp duruyorlardı. Sürekli birbirlerine bakıp kaş göz işaretleri yapıyorlardı ve bu benim canımı sıkmıştı, dayanamadım ve sordum: "Ne oluyor bana John? O karaltı da neydi ve biz oradan nasıl kurtulduk?". John arabayı kullanıyordu ve arkasına dönmedi. Lui, bana dönerek ve sıkılgan bir şekilde hep aynı şeyi tekrarlıyordu: "Zamanı geldiğinde anlayacaksın, biraz sabretmelisin Marcos". Neyi anlayacaktım, neden sabredecektim? Ve bu ne kadar sürecekti? Hiçbir fikrim yoktu. Otoyolda yaklaşık bir saat boyunca ilerledik fakat hiçbir yapıyla karşılaşmadık. İşin garip tarafıda yolda hiç araba yoktu. John bir anda arabayı kaydırdı ve yolun ortasında durduk. Silahını çıkardı, Lui'de silahını hazırda bekletiyordu. Arkama dönüp baktığımda iki adet kırmızı araba vardı. Arabalarda hiç hareket yoktu, sanki yüzyıllardır orada duruyor gibiydiler. Aniden arabaların tüm kapıları açıldı. Arabaların içinden sekiz tane kırmızı takım elbiseli, kuş maskeli insanlar indi. Ellerinde tüfekleri vardı. Tüfekleri bizim arabaya doğrulttular ve ateş etmeye başladılar. John ve Lui karşılık veremiyordu ve arabada sıkışıp kalmıştık. Arabanın tüm camları kırılmıştı. Bir cam parçası elime isabet etmişti ve parmağım kanıyordu. Kafamızı kaldıramıyorduk. O anda korna çalarak gelen bir araç sesi duyduk. Silah sesleri kesilmişti. Arkamızı döndüğümzde adamlar araçlarına binmiş ve geriye doğru gidiyorlardı. John bir anda: "Geliyorlar! Kurtulduk!" diye bağırdı. Ben ve Lui, kafamızı kaldırıp öne doğru baktığımızda siyah bir minibüsün bize doğru yaklaştığını gördük. Bizi geçti ve bizle, kırmızı araçların arasında durdu. İçinde yedi kişi indi. Siyah bir kamuflaj kıyafeti ve ellerinde tüfeklerle mevzilenip kırmızı araçtakilere ateş açtılar. Diğerleri de karşılık verdi ve kendimizi bir çatışmanın içinde bulduk. John arabanın torpidosundan bir tabancada bana verdi ve dışarı çıkıp çatışmaya başladık. Çok çetin bir çatışma dönüyordu. Bizden vurulan yoktu fakat diğer taraftan üç kişi yaralanmıştı. Kırmızı araçlar çekilmeye başladı ve hızla bizden uzaklaştı. Birkaç metre kovaladıktan sonra geriye döndük. Bize yardıma gelen ekipten biri yanıma geldi, eldivenleri çıkardı ve bana elini uzattı. Ben de karşılık verdim ve adam konuşmaya başladı: "Merhaba Marcos. Ben tim komutanı Henderson. -timi göstererek- bunlarda benim ekibimden arkadaşlarım. Aslında ekibinden arkadaşların demeliyim. Ekibe hoş geldin Marcos." Hiçbir şey anlamamıştım, teşekkür ederek: "Neden bahsediyorsunuz, ne timi?" dedim. Henderson ise gülerek: "Biz B.M.S ekibiyiz ve sen de bu ekibin bir parçasının. -cebinden bir dosya çıkardı ve bana uzattı- al, bu da tim arkadaşlarının isimleri ve görevinin detayları. Birkaç gün sonra seni evinden alacağız. O zamana kadar görevine iyi çalış, hata istemem." dedi ve minibüse binerek oradan uzaklaştı. Biz de camları olmayan arabamıza bindik ve evin yolunu tuttuk...

Bu bölüm bir geçiş bölümü, 5. bölüm bayağa bir uzun olacak. Bu yüzden bölünmesin istedim ve bu bölümü kısa tuttum.

@GunWiggle

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21