Son Gün: Bir Ülkenin Bilinmeyen Bir İstilayla Savaşı

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Dikkat et, Marcos! Bomba! Hemen sağa doğru atladım, bombadan kurtulabilmiştim fakat şimdi de siperimde değildim ve ağır ateş altındaydım. Tam ayağa kalkıp siperime geri dönecekken göğsümden vuruldum. Diğer askerler bağırıyordu: "Marcos, iyi mis.."

Gözümü karanlık bir odada açtım. Etrafımda iki insan vardı. Birinin doktor olduğu beyaz önlüğüden belliydi. Elinde ise bir kapsül vardı. Kapsülü içinde ise siyah bir sıvı duruyordu. Diğeri de askeri bir yelek giymişti ve elinde silah vardı. Silah bizim silahlara pek benzemiyordu.Üç namlusu vardı. Şarjörün olması gerken yerde bir kapsül içerisinde şeffaf bir sıvı vardı.Etrafım kapkaranlık olduğundan odada pek bir şey göremedim. Sadece ameliyat odası olacağını kestirebiliyordum. Bir hastanede olduğumu düşündüğüm için pek endişelenmemiştim. Ta ki, silahlı adam konuşana kadar. Konuştuklarından zerre bir şey anlamamıştım ve bu beni endişelendirmişti. Sedyeden doğrulmaya çalışsamda bu işe yaramdı çünkü; sedyeye kollarımdan ve ayaklarımdan bağlıydım. Daha sonrasında doktor, yanımda duran beyaz panelden bir tuşa bastı ve tavandan aşağıya doğru matkap benzeri bir alet geldi. Korkuyordum. Tek yapabildiğim bağırmaktı ki hiçbir fayda etmedi. Alet bana doğru daha da yaklaşınca iyice korkmuştum. Çünkü; bu bir matkaptı! Matkap iyice yaklaştı, yaklaştı ve kalbimin tam üstünde durdu. Doktor, silahlı adama baktı. Adam işareti verince ise matkapın üstünde duran düğmeye bastı. Matkap çalışmaya başladı, çok hızlı dönüyordu. Tenime değse bir anda tenim delinirdi. Doktor panelden matkabı yönlendiriyordu. Daha da aşağıdaydı artık matkap, tenime değmek üzereydi. Doktor biraz daha indirdi, indirdi. Artık dönüş yoktu. İçimden Tanrı'ya dua ediyordum. -Daha gençtim; 20 yaşında. Sarı saçlı, mavi gözlü. Yakışıklı bir askerdim. Ve şimdi ölecektim.- Odanın kapısı bir anda açıldı. Orada bir kapı olduğunu görmemiştim bile. İki karaltı duruyordu kapının önünde. Biri ince, uzundu, diğeri ise ona yakındı fakat biraz daha kiloluydu. Uzun boylu olan bağırdı: "Silahlarınızı bırakın! Olduğunuz yere çökün, ellerinizi başınızın üzerine koyun. Hareket etmeyin yoksa ölürsünüz!" -Bu ses tanıdık geliyordu. Ee, şey di...Iıı. John! John, benim tabur komutanım. Siyah saçlı, mert bi' delikanlı. Genç bir komutan. Savaş taktikleri konusunda çok iyi ki bu yüzden komutan.- Doktor ve yanındaki John'un dediğini yaptı. Silahını kapıya doğru attı, yere eğildi. Doktor ise kapsülü saklamaya çalışıyordu ki John ve yanındaki hızla içeriye girdi. John'un yanındaki yaklaştıkça kim olduğunu anımsıyordum. -O da bizim taburdan Çavuş Miguel'di. Çelimsiz, kilolu biriydi. Silahı ustaca kullanırdı.- Yanıma geldiler. Panelden kırmızı olan düğmeye bastı, artık kalkabiliyordum. Ayağa kalktım. Üstelik konuşuyordum. Miguel, doktorla ilgileniyordu. Diğer adamı ise bayıltmıştı. John yanıma geldi: "İyi misin Marcos?". "Daha iyi olmuştum, komutanım." Ayağa kalktığımda odanın karanlık olmadığını gördüm. Duvarlarda kan izleri vardı, hem de çok fazla! Ben duvarlara odaklanmıştım ki Miguel, koluma girdi ve beni dışarıya çıkarttı. Dışarıya çıktığımızda ise büyük bir binada olduğumuzu anladım. Çünkü: önümüzde uzun bir koridor vardı. Duvarlar beyazdı ve yeni boyanmış gibiydiler. Hızlı hızlı yürüyorduk, çıkışı az çok görebiliyorduk fakat çok uzaktı. O anda arkamızdan doktorun yanındaki adam ateş açtı. Miguel hemen arkasını döndü ve tabancasıyla adamı vurdu. John'a dönüp "Çoktan haber salmıştır, etrafımızı saracaklar. Hızlı olmalıyız" dedi. John ise kafasıyla onayladı ve kapıya doğru yürümeye devam ettik...

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yine beni şaşırtmadın dostum. Ellerine sağlık.
Wattpad'den sonra bunun bağımlısı olacağım sanırsam, devamını bekliyorum! :)

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Harika! Devamını sabırsızlıkla bekliyorum. :şapka:

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Okudukça sarıyor. İnsan devamını merak ediyor. Bekliyorum :cay:.