Son zamanlarda olan paket çalma konuları hk.

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Merhaba

Aşağıda belirttiğim tüm yazı ve bilgiler son zamanlarda çıkan "Paket çalma, paylaşma ve izinsiz kullanma" konularıyla ilgili olarak Infumia tarafından yazılmıştır. Bununla birlikte, belirtilen tüm işlemler Emniyet Genel Müdürlüğü ve savcılık tarafından incelemeye alınmış olup, konu tarafımızca takip edilmektedir.

Tüm bunlarla ilgili bilgilendirmeler aşağıda detaylı şekilde belirtilmiştir.

Bundan yaklaşık bir ay önce tarafımıza gelen "Paketiniz çalındı" sözüne istinaden tarafımızca durum araştırılmaya başlanmıştı. Adının Y.* olduğunu bildiğimiz bir şahsın arkadaşı bunu sildiğini ve herhangi bir şekilde kullanmayacağını, paylaşmayacağını ve barındırmayacağını beyan etmişti ve biz de aramızda anlaşıp, konuyu kapatmıştık.

Daha sonra 21 Ocak 2020 tarihinde bize gelen bağlantıları incelediğimizde paketimizin 56 kişi tarafından indirildiğini gördük. Bu şüpheler doğrultusunda bize bu bilgiyi veren kişiyle görüşmek istediğimizde yine bu kişi tarafınca hesaplarımız engellendi. Kişi bilgilerini x firması paylaşmayı reddettiği için Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gittik ve orada tutanak tutuldu. Müşterisi olduğu firma ve dosyanın yüklendiği site sahiplerine eposta aracılığı ile ulaşarak kişi bilgilerini kendilerinden talep ettik. Dosyayı paylaşan kişinin reşit olmaması sebebiyle ailesiyle görüştük, şahsın yaşının küçük olması ve siciline işlememesi için ailesiyle uzlaşma sağladık.

Aldığımız bilgiler doğrultusunda paketin Y.* tarafından sızdırıldığını öğrendik. Bugün(24 Ocak 2020) Gemlik Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından delillerin teslimi için çağırıldım ve O.K adlı şahıs için yaptığım şikayeti geri çekmek istediğimi ve hak ihlalinin Y.* tarafından başlatıldığını belirttim.

Dün Y.* adlı şahsın ailesinin bize ulaşması vesilesiyle şu anda uzlaşma masasındayız.

Tüm bunlarla beraber forumda söylenen "Yapılmamalıydı" ve benzeri yorumların bir yandan güzel ancak bir yandan da kötü olduğunu belirtmek istiyorum. Sizin de başınıza benzer bir olay gelse siz de aynı şekilde yasal yollara başvurmak durumundasınız. Sonuçta ticaret yapıyoruz ve ürünlerimizin izinsiz kopyalanması, dağıtılması ticaretimize zarar veriyor.

Olayın takipçisi olduğumuzu ve ilgili firmalar yardımıyla ve EGM & savcılık tarafından olayın incelemeye alındığını belirtmek istiyorum.

Paylaşılan paket içeriğinde konfigürasyon var ondan hak talep edemezsiniz demeden önce de ayrı ayrı şunları belirtmek isterim. İçerisinde İnfumia'nın tekil yazılım ürünü olan eklentilerden 4 tane olduğunu, İnfumia'nın marka tescil nice sınıflarında konfigürasyon ve diğer hizmetlerde hak talep etme hakkının MARKALAR KANUNU içerisinde saklı olduğunu da ayrı ayrı belirtmek isterim. Bizimle ortaklaşa çalışan, bize bu konuda yardım ve destek veren ya da vermeyen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Herkese iyi forumlar, iyi oyunlar.

Sağlıcakla kalın.

İnfumia Yönetimi

kingOf0

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Söylenecek pek bir söz yok, doğru olanı yapmışsınız. Umarım ki birilerinin kulağına küpe olur bu, gelecekte bunun gibi sorunlar yaşamazsınız.

BlondeCow

!2^4%
En iyi cevaplar
3
@TurkiyeQQ ismail abi tamam

Boş mesajlarına ve üyelerinden gelecek olan mesajlara cevap verilmeyecektir. Küçük bir çocuğun gözünü korkutup farklı forumlarda özür mesajı hazırlayıp, paylaşmasını istemek ve paylaşmazsa olayların büyüyeceğini söylemen.(bu tahmin edilebiliyor biraz daha iyi sallasaydınız belki anlaşılmazdı) Sadece senin gibi birine yakışırdı doğrusu, ha onu yaptığın yetmediği gibi bir de konuların altına bu konu burada kapanamaz, şurada da kapanamaz gibi saçma söylemler ile ortalığı daha çok alevlendirip saçma isminizin daha çok göze çarpmasını istemeni de tahmin edebiliyorum.

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Söylenecek pek bir söz yok, doğru olanı yapmışsınız. Umarım ki birilerinin kulağına küpe olur bu, gelecekte bunun gibi sorunlar yaşamazsınız.
Bilgilendirme vermenizi takdir ettim doğrusu, tüm paket hazırlayıcıları keşke sizin üyelere bu şekilde hizmet verse.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz, olayın bilgisinin özetini geçip daha fazla konuşmaya gerek duymadık. Teşekkürler.

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
Soğuk bir kış akşamı evime vardıktan sonra komik videolar izlemek için kahvemi hazırlayıp masaya oturduktan sonra bu konu gözüme çarptı.

Anlaşılan ürünlerinizin satışı azaldığından dolayı markayı öne çıkartmak için böyle komik bir yalan atmışsınız, güldürdünüz, Allah sizi de güldürsün. Gerçek bile olsa ki aklı başında birisi bunu böyle düşünmez, arkadaşımızın attığı mesajdan anlaşılıyor her zaman olduğu gibi yaşı küçük birileri kendini üstün göstermeye çalışıp yaşı küçük olan hedef arkadaşımıza böyle bir yazı yazdırmış. EGM'nin böyle boş bir konu üzerinde duracağını da sanmıyorum. Muhtemelen gitmiş olsan bile ifadeni alıp sen gittikten sonra "he kardeşim he işimiz gücümüz yok eklentileri ücretsiz alıp altı üstü piksel bir oyun için yaptığın eklenti paketini yürüttü diye zamanımı harcayacağım" demiştir. Konunun tamamını okumadım, gözüme çarpan EGM idi(bir başka güldüren olay :D). Uzun lafın kısası yok şu an karakola ifade vermeye gidiyorum, babam polis, ip adresin elimde devri bitti.

mealican

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
düşünsene o kadar yıl okuyup polis oluyorsun ve mc paketinin peşine düşüyorsun