Spigot - KullanıcıAdı Düzenleme Basit

Leqo

MineKnight MMORPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar tekrardan ben :) . Bugün size oyuncularınızın isimlerini nasıl renkli yapıldığını göstereceğim.Aslında çok basit bir uygulama ile her şey halloluyor.Çok vaktinizi almadan hemen anlatıma geçiyorum..

Öncelikle hemen bir Main adlı bir sınıf oluşturuyoruz JavaPlugin olarak dahil edip bunu Listener'a ekliyoruz.Ardından etkinlikleri tanımlamak için OnEnable() metodunu kullanarak etkinlikleri kaydediyoruz.
Kod:
public class Main extends JavaPlugin implements Listener{

public void onEnable() {
        Bukkit.getServer().getPluginManager().registerEvents(this, this);
    }
Ardından etkinliğimizi tanımlıyoruz.Öncelikli olarak oyuncunun chatte gözükeceği ismi belirliyoruz ve oyuncunun gözükeceği isim AugusteRodin ise yani if(p.getName().equalsIgnoreCase("AugusteRodin") ise formatı ayarlıyoruz.
Kod:
 @EventHandler
    public void OnChatPlayer(AsyncPlayerChatEvent e){
        Player p = e.getPlayer();
        if(p.getName().equalsIgnoreCase("AugusteRodin")){
        e.setFormat("§6"+p.getName()+"§8: §7§o "+e.getMessage());
        }
    }
Daha sonra oyuncu oyuna girince tab'a basılınca görünecek isim alanını aynı mantık ile belirliyoruz.
Kod:
 @EventHandler
    public void onNameTag(PlayerJoinEvent e){
        if(p.getName().equalsIgnoreCase("AugusteRodin")){
                Bukkit.dispatchCommand(Bukkit.getConsoleSender(), "Deneme"+p.getName());
                p.setPlayerListName("§6AugusteRodin");

}
Sonuç ;

Ek Bilgi : Giren Her oyuncu için bu renkleri olmasını istiyorsanız bu kodu yazınız.Böylece istediğiniz yetkiliye veya oyuncuya özel renk yaptırabilirsiniz :)

Kod:
@EventHandler
    public void PlayerJoin(PlayerJoinEvent e){
            p.setDisplayName(ChatColor.GOLD+ p.getName()+": "+ ChatColor.WHITE);        
            p.setPlayerListName(ChatColor.GOLD + p.getName());       
            }

Son düzenleme:

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
EssentialsChat, Groupmanager vb. varken kimse bunla uğraşmaz.

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Benim paylaştıklarım kendi eklentilerini yapmak isteyenler için banane başka plugin kullanandan :) Klasik yorumun için teşekkürler..
Önemli değil, ama güzel ve başarılı konular açıyorsun; bence bunu bölümleştir, videolarını çek.
Ayrıca %90'ı Java bilmeyen Türk oyuncu kitlesi ne yapsın, çoğu kişi Java dersleri olsa da izlesem güncel diyor.

Leqo

MineKnight MMORPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Önemli değil, ama güzel ve başarılı konular açıyorsun; bence bunu bölümleştir, videolarını çek.
Ayrıca %90'ı Java bilmeyen Türk oyuncu kitlesi ne yapsın, çoğu kişi Java dersleri olsa da izlesem güncel diyor.
Detaylı olarak 0'dan Temel JAVA için video çekmeyi düşünüyorum.Ama şu an için değil :)

EnesXYZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
0'dan java öğreniyorum sin3an.
Yeterli midir?

Son düzenleme:

EnesXYZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sizce sin3an kanalı java için yeterlimidir ?

Leqo

MineKnight MMORPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Tavsiyemdir :D Video izleyerek de öğrenebilirsin ancak okuyup uygulamak en doğrusu. :)

EnesXYZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kitap almak isterim fakat mani mani mani diye sesler gelince vazgeçiyorum malesef :D

Leqo

MineKnight MMORPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kitap almak isterim fakat mani mani mani diye sesler gelince vazgeçiyorum malesef :D
Başka soruların var ise özel mesaj atarsan sevinirim :)

Edit : Herşeyin bir bedeli vardır ama . Önce sınavlar :s

ByCooky

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
AugusteRodin ise yani if(p.getName().equalsIgnoreCase("AugusteRodin") ise formatı ayarlıyoruz.
Peki AugusteRodin değilse? Her kullanıcı için böyle bir şey yapmak imkansız. Ama yinede teşekkürler.

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
setPlayerListName ile keske kafa üstündeki rengide ayarlayabilseydik. Scoreboard vb cok uğrastırıyor. ;{