Star Wars Leia

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
gamer.png

Bir galakside çok, çok uzaklarda çok uzun bir süre önce...
Star_Wars-logo-97DD55947B-seeklogo.com.png

1V5rNp.png

LEIA ORGANA
Memleketi:
Alderaan
Doğum: 19. BBY, Polis Massa (İmparatorluk Gününden 2 gün sonra)
Türü: İnsan
Cinsiyeti: Kadın
Boyu ve Kilosu: 1.5 metre ve 51kg
Saç/Göz/Ten Rengi: Kahverengi (yaşlandıkça grileşti)/Kahverengi/Açık
Ebeveynleri: Anakin Skywalker (Darth Vader) ve Padme Amidala/ Bail ve Breha Organa (üvey ebeveynleri)
Kardeşleri: Luke Skywalker
Eşi: Han Solo
Çocuğu: Ben Solo (Kylo Ren)

Hikayesi:

Prenses Leia Organa, Klon Savaşları'nın en sonunda dünyaya geldi. Annesi Padme, Karanlık tarafa geçen Babası Anakin tarafından öldürüldüğü için kardeşi ile Leia başka ailelere üvey verilir ve gerçek onlardan saklanır.

Baby_leia.png

Bir prenses ve memleketi için bir senatör olarak yetişir.

Ailesi İmparator Palpatine ile sık sık fikir ayrılığına düşerdi ve Asi İttifakı'na yardımcı olurdu. Leia, İmparatorluk'un ölümcül silahının - Ölüm Yıldızı - planlarını bulur ve kaçmaya çalışır ancak Darth Vader varlığını bilmediği kızını yakalamış olur. Bunun üzerine Leia'nın evi Alderaan yok edilir. Üstelik Leia'ya bu sahne zorla izletilir. İmparatorluğun elinde tutsak olan Leia, varlığını bilmediği kardeşi Luke Skywalker ve Han Solo tarafından kurtarılır. Kurtarılan Leia ile Ölüm Yıldız'ını yok etme planları yapılır ve silah yok edilir.

Ölüm Yıldız'ının yok edilişinden sonra Leia, İsyan'ın lideri olur ve Han Solo ile ilişkileri olur. Ancak ikinci bir ölüm yıldızının olduğu öğrenilir. Endor Savaşı sırasında Leia, Darth Vader'ın kızı ve Luke Skywalker'ın kardeşi olduğunu öğrenir.

İkinci ölüm yıldızının da yok edilmesinden sonra Leia, Yeni Cumhuriyet'in bir parçası olur ve General Organa olarak İsyan'ın lideri olur.

han-leia.jpg

Zaman içinde Han Solo içinde ilişkileri ilerler ve Ben doğar. Ben Skywalker ailesinin üyesidir ve güç kullanıcısıdır. Ben, Luke'un yanında Jedi eğitim alamaya gider ancak kötü tarafa geçer ve kendi babasını kılıçtan geçirir...
TwZgZVc.png