Stardew Valley Co-op | v1.3 Beta | Türkçe!

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
DC9YjC4WsAEOfWa.jpg

Stardew Valley Co-op | v1.3 Beta | Türkçe!

Merhaba, uzun zamandır beklediğimiz Stardew Valley Co-op modu artık beta'da! Dün ConcernedApe'nin Steam üzerinden yaptığı açıklamalara göre, v1.3 Update'si yakın zamanda oyuna eklenecek. Ama tccoxon'un bize verdiği özel beta kodu ile, v1.3 oyuna eklenmeden co-op modunu test edebiliyoruz.

Oyunda resmi olarak bir Türkçe dil desteği bulunmasada bir adet Türkçe yama mevcut. Türkçe yamanın yapımcısı ile iletişime geçip yamayı resmileştirecek misiniz diye sordum ve cevabı "Evet" oldu. Yani yakın zamanda oyunlarımıza Türkçe geliyor.

Co-op modunu test etmek için:

Steam > Kütüphane > Stardew Valley'e Sağ tık > Özellikler > Betalar > Özel betalar erişmek için beta erişim kodunu girin:

kısmına gelip oraya jumpingjunimos kodunu yazıyoruz ve "Kodu Onaylat" diyoruz. Oyun 28 MB'lık bir güncelleme yapıyor ve tada, co-op!

Screenshot_2.png

Ayrıca, v1.3 geldikten sonra muhtemelen çoğu mod çalışmayacak. Bütün v1.3 uyumlu modların listesi:

not: co-op modunu denemeden önce var olan çiftliğinizi kayıt almayı unutmayın.
%appdata% > Stardew Valley > Saves

Co-Op'da, Solo Modundaki gibi bir evimiz olmayacak, herkes küçük küçük Kabin adlı yerlerde kalacak. Kabinlerin ayrı ayrı mı yoksa tek bir bütün şeklinde mi olacağını oyunun en başında belirliyoruz. Kabinleri Robin'in dükkanından alacağız. Oyuna başlarken en fazla 3 kabin ile başlayabiliyoruz.

2-1024x576.png

3-1024x576.png

Sol tarafta Cabin Layout kısmında.

Oyuna 2 yol ile birini davet edebilirsiniz,​

• Steam veya GOG arkadaş listenizde olan biri sunucu görüp katılabilir.
  • Sunucuya davet ettiğiniz veya davet kodunu verdiğiniz kişiler katılabilir.
4.png

• Sadece Arkadaşlar (Friends-Only) modunda, sunucuyu sadece Steam vey GOG'da ekli olan arkadaşlarınız görebilir ve katılabilir.
  • Sadece Davet (İnvite-Only) ile, yalnızca davet gönderdiğiniz veya davet kodu verdiğiniz kişiler sunucuya katılabilir.
  • Çevrimdışı (Offline) modunda ise, sunucuda olan tüm kişileri sunucudan atar ve sunucuyu çevrimdışı yapar.

Rastladığınız bir bugu şuradan göndermeyi unutmayın,

Sanırım konum bu kadardı, okuduğunuz için teşekkürler, hoşça kalın!​

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konu tasarımı, bilgi ve anlatımı çok güzel yapmışsın. Böyle bir konu için öncelikle teşekkür ediyorum.
Onun dışında sadece Co-op u anlatmışsın. Oyuna 1.3 ile yeniliklerde geldi. Bunları da yazsaydın çok hoş olurdu.
Co-op'u @Yugasai arkadaşımla ne kadar süredir beklediğimizi inan sayamadık bile. 1 Yıldan fazladır bekliyorduk.Dün haberi çıktığında çok mutlu olduk. Co-op bizim için çok özeldir.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
Konu tasarımı, bilgi ve anlatımı çok güzel yapmışsın. Böyle bir konu için öncelikle teşekkür ediyorum.
Onun dışında sadece Co-op u anlatmışsın. Oyuna 1.3 ile yeniliklerde geldi. Bunları da yazsaydın çok hoş olurdu.
Co-op'u @Yugasai arkadaşımla ne kadar süredir beklediğimizi inan sayamadık bile. 1 Yıldan fazladır bekliyorduk.Dün haberi çıktığında çok mutlu olduk. Co-op bizim için çok özeldir.
Bizde arkadaşımla birlikte yaklaşık 10-11 aydır bekliyoruz. Dün bildirim gelince uçtum, ayrıca 1.3 ile yenilikler geldi biliyorum fakat benim için en önemlisi ve en en iyisi co-op olduğu için direk co-op'u anlattım, teşekkürler yorumun için. Ayrıca hala SPAMI'yı bırakmayacağım, aklımdaki fikirler sadece modlar sayesinde gerçekleşiyor <_<